Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Barbora Grigaliūnaitė   |   2015-12-11

Lietuvė Londone brėžia lietuviškos mados liniją

  
Lietuvė Londone brėžia lietuviškos mados liniją Ieva niekada nesvajojo bet kokia kaina dirbti mados srityje.
Mano pagrindinė idėja – reprezentuoti Rytų Europos madą ir kurti teigiamą įvaizdį pristatant geriausius madų kūrėjus iš šių šalių.

Yra toks angliškas posakis: „She has it all“ (liet. Ji turi viską, – aut. past.). Ir tikrai, susitikus su Londone gyvenančia lietuve Ieva Zubavičiūte atrodo, kad ši jauna ir graži, protinga ir išsilavinusi verslininkė, aštuonių mėnesių sūnaus Aleksandro mama ir vyro Pauliaus gyvenimo moteris turi viską.

Tačiau prie arbatos puodelio prakalbus apie jaunos moters gyvenimą bei plėtojamą verslo projektą supranti, kad visa tai – atkaklumo ir ilgų darbingų vakarų rezultatas.
„Tiesa“ su Ieva kalbėjosi apie tai, kaip Londone sekasi suderinti motinystę su darbu mados industrijoje, apie naują verslo projektą „Fashion Bloc“ bei norą pakeisti britų nuomonę apie Rytų Europą.
 
– Ieva, gimėte ir užaugote Kaune. Vilniuje studijavote net kelis aukštuosius mokslus. Dirbote gerai apmokamą ir kitų vertinamą darbą. Kas jus paskatino viską mesti ir išvykti iš Lietuvos?
 
– Lietuvoje baigiau anglų kalbos filologijos bakalaurą ir žmogiškųjų išteklių vadybos magistrą. Pastarąjį studijavau tiesiog iš sportinio azarto, norėdama įgauti papildomų žinių. Visada jaučiau potraukį rašyti, todėl studijuodama dirbau žurnaliste viename iš didžiųjų Lietuvos naujienų portalų.
 
Niekada nesvajojau bet kokia kaina dirbti mados srityje. Mano pašaukimas buvo žurnalistika – tai buvo siekiamybė, vėliau – karjera, o dabar tos karjeros tęsinys su jau pradėjusiais nokti vaisiais yra „Fashion Bloc“.
Mada – tai tik viena iš mane dominančių sričių. Aš esu estetė, mane džiugina grožis: įvairūs daiktai, vaizdai ir žmonės. Per šią prizmę myliu madą, tačiau ne iki išprotėjimo! Nelaikau savęs madiste ir prie „H&M per „Balmain“ kolaboracijos atidarymą manęs tikrai negalėjote pamatyti.
 
Projekto „Fashion Block“ idėja kilo iš noro paneigti plačiai paplitusius stereotipus, kad Rytų Europoje mada neegzistuoja. Projekto „Fashion Block“ idėja kilo iš noro paneigti plačiai paplitusius stereotipus, kad Rytų Europoje mada neegzistuoja.
 
Mano sąsaja su mada turi šviečiamąją misiją, o tai jau kur kas įdomiau.
 
Taigi, nusprendusi, kad noriu pasukti mados keliu, supratau, kad, deja, Lietuvoje mados žurnalistikos srityje kol kas nelabai yra ką veikti.
 
– Kaip gyvenimas klostėsi atvykus į Londoną? Kaip suprantu, verslo projektas gimė netrukus po persikraustymo į Jungtinę Karalystę. Papasakokite plačiau apie „Fashion Bloc“.
 
– Prieš ketverius su puse metų į Londoną atvykau studijuoti mados žurnalistikos. Mokiausi „puse etato“, nes reikėjo dirbti. Trumpai padirbėjusi „Top Shop“ drabužių parduotuvėje įsidarbinau žmogiškųjų išteklių agentūroje, kuri dirba mados srityje. Čia įgavau labai daug patirties, kaip veikia įvairaus pobūdžio mados įstaigos, taip pat užmezgiau daug vertingų kontaktų.
 
Projektas „Fashion Bloc“ gimė kaip mano baigiamasis darbas universitete. Atlikau mados rinkos Baltijos šalyse bei Baltarusijoje tyrimą. Sukaupus tiek informacijos, sukurti internetinį puslapį buvo natūralus žingsnis. Atlikdama tyrimą surinkau informacijos apie Rytų Europos mados industriją, tendencijas, žinojau, galima sakyti, viską apie dizainerius, madų šou ir pan. Visa šia informacija norėjosi pasidalyti. Su draugų pagalba portale sukūriau dizainerių profilius. Iš pradžių tai buvo labiau platforma, mados blogas, tačiau netrukus prisidėjo daugiau dizainerių, didėjo informacijos kiekis, ir visa tai virto į tokį „Fashion Bloc“, koks jis yra šiandien.
 
„Fashion Bloc“ įkūrėja savęs nelaiko madiste. „Fashion Bloc“ įkūrėja savęs nelaiko madiste.
 
Kol kas mūsų komanda – labai maža. Turiu draugę Saulę ir dar kelis pagalbininkus. Daug tenka dirbti pačiai. Bendrauju su dizaineriais, administruoju portalą, rašau straipsnius, vykstu į mados savaites bei renginius skirtinguose miestuose ir šalyse, palaikau ryšius su potencialiais klientais, skleidžiu žinią apie Rytų Europos madą.
 
Projekto idėja kilo iš noro paneigti plačiai paplitusius stereotipus, kad Rytų Europoje mada neegzistuoja. Aišku, išsilavinusiems žmonėms to įrodinėti nereikia, tačiau informacijos apie madą iš Rytų Europos tikrai trūksta.
 
„Fashion Bloc“ pristato buvusias sovietines šalis, arba kitaip – Naujosios Europos šalis: Bulgariją, Gruziją, Vengriją, Latviją, Serbiją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją ir Ukrainą. Dabar daugiausia dėmesio skiriame Lietuvai.
 
– Auginate aštuonių mėnesių sūnelį, o projektas „Fashion Bloc“ taip pat gyvuoja apie pusmetį. Kaip sekasi suderinti darbą ir motinystę?
 
– Ironiška, tačiau daugiausiai dėmesio „Fashion Bloc“ pradėjau skirti tik išėjusi motinystės atostogų. Internetinis puslapis startavo pora savaičių po gimdymo. Prasidėjus sąrėmiams dar atrašinėjau elektroninius laiškus su nurodymais, ką reiktų pakeisti. Gimdymas buvo ilgas, tad buvo laiko. Į pirmąjį susitikimą skubėjau, kai sūnui tebuvo trys savaitės.
 
Mano vaikas Aleksandras – labai geras ir gana ramus. Jis mamai leidžia dirbti. Tačiau nenoriu jo nuskriausti, todėl dabar kelias valandas per dieną padeda auklė, kuri su juo žaidžia. Darbą derinu prie sūnaus ritmo: dirbu, kai jis miega pietų arba vakare. Jeigu reikia kur nors eiti, pavyzdžiui, į susitikimus, einame kartu su Aleksandru.
 
Ieva vertina draugo Pauliaus pagalbą ir pripažįsta, kad viena nebūtų tiek pasiekusi. Ieva vertina draugo Pauliaus pagalbą ir pripažįsta, kad viena nebūtų tiek pasiekusi.
 
Visi labai stebisi, kaip sugebu suderinti verslo vystymą ir motinystę. Aišku, lieka mažiau laiko sau. Tačiau svarbu būti organizuotai, be to, labai daug kas priklauso nuo antrosios pusės. Vyro parama labai svarbu. Mano draugas Paulius labai daug padeda.
 
Gimus vaikui ir pradėjus savo verslą pasikeitė prioritetai. Gaminu daug rečiau. Šį darbą dalijamės su draugu. Anksčiau labai skeptiškai reaguodavau į namų tvarkytojas ar aukles, sakydavau, jog man tikrai nereikia, kad kažkas keltų koją į mano namus, nes pati viską galiu ir spėju. Gimus sūnui ir verslui supratau, kad mano valandos, praleidžiamos dirbant ar su sūnumi, yra daug brangesnės nei siurbiant kilimą.
 
– „Fashion Bloc“ portale pabrėžiama, kad tai yra kuruotas puslapis. Ką tai reiškia? Kokia jūsų vizija?
 
– Visi puslapyje pristatomi daiktai yra „kuruoti“. Kol kas juos kuruoju aš. Taip yra dėl to, kad noriu pristatyti kūrybiškiausius, dizainerių originalumą pabrėžiančius daiktus. Jeigu koncentruotumėmės tik į prekybą, galbūt puslapyje būtų visai kitokie daiktai.
 
Tai reiškia, kad dažnai turiu pasakyti ne. Laikytis savo vizijos yra labai svarbu.
 
„Fashion Bloc“ pristato dizainerius, kūrėjus, o ne prekinius ženklus. Prekinis ženklas turi turėti veidą. Tai negali būti kompanija, kuri tiesiog samdo dizainerius. Antra sąlyga – viskas gaminama lokaliai. Trečia – dizaineris turi būti išskirtinis ir kūrybiškas.
 
Visada stengiuosi išrinkti vizualiai skirtingus daiktus. Galbūt galėčiau bendradarbiauti su marškinėlių gamintojais, ir juos tikrai būtų lengviau išparduoti. Tačiau mano tikslas yra atskleisti „Fashion Bloc“ puslapyje pristatomų dizainerių kūrybiškumą. Tokius daiktus parduoti sunkiau, bet būtent dėl to mes sulaukiame gerų atsiliepimų.
 
„Fashion Bloc" Ievai padeda draugė Saulė ir dar keli pagalbininkai. „Fashion Bloc" Ievai padeda draugė Saulė ir dar keli pagalbininkai.
 
– Neseniai „Fashion Bloc“ puslapyje atsirado ir internetinė parduotuvė. Papasakok plačiau, ar sulaukiate susidomėjimo? Galbūt planuojate atidaryti ir tikrą parduotuvę?
 
– Tam tikra prasme esame tarpininkai, suteikiame galimybę iš mūsų pristatomų dizainerių užsisakyti jau pagamintas prekes. Kai kurie dizaineriai produktą gamina tik gavę užsakymą.
 
Rezultatai džiugina – atsiliepimai iš užsieniečių yra labai teigiami. Maždaug prieš mėnesį darėme uždarą renginį mados tinklaraštininkams. Sulaukėme pagyrimų ir paskatinimų. Šie žmonės lankosi daugybėje renginių, todėl buvo malonu juos pakviesti į įdomų renginį.
 
Gimus sūnui ir atsiradus verslui Ieva suprato, kad svarbiau savo laiką skirti sūnui ir darbui, o ne namų tvarkymui. Gimus sūnui ir atsiradus verslui Ieva suprato, kad svarbiau savo laiką skirti sūnui ir darbui, o ne namų tvarkymui.
 
Kol kas tikrai neparduodame daug, tačiau to priežastis yra tai, kad pardavimai nėra šio projekto tikslas. Pardavimo galimybė yra puiku, tačiau mano pagrindinė idėja – reprezentuoti Rytų Europos madą ir kurti teigiamą įvaizdį pristatant geriausius madų kūrėjus iš šių šalių.
 
Kitą sezoną ir vėl atidarysime laikiną „pop up“ parduotuvę. Iš pradžių apsiribojame Londonu, tačiau ateityje tikiuosi „pop up“ parduotuves daryti kiekvienoje iš mūsų atstovaujamų šalių.
  

Žymos: Ieva Zubavičiūtė, Fashion Bloc, Barbora Grigaliūnaitė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“