Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Lnk.lt   |   2012-11-06

Airijos lietuvių pagalba Lietuvos vaikams

  
Airijos lietuvių pagalba Lietuvos vaikams Airijos lietuviai nustebino Lietuvos sergančius vaikus gražia iniciatyva.

Nors Lietuvą pasiekiančios žinios apie emigravusių tautiečių darbus ne visada pačios geriausios, Airijoje gyvenantys lietuviai įvykdė dar vieną kilnią misiją.

Viskas prasidėjo nuo Airijoje gyvenančios Monikos skambučio Žilvinui Žvaguliui. „Monika – žemaitė. Susipažinom, kai koncertavau prieš metus. Sako, atvažiuok pakoncertuoti. Bet gi negalima taip dažnai važinėt į tą Airiją. Tačiau Monika paaiškino, kad tai neeilinis renginys”, – juokėsi Žilvinas Žvagulis.
„Pas mus bare organizuojami labdaringi renginiai airių vaikams, ligoninėms, moterims. Aš vadovauju barui, todėl tarsi ir pareiga buvo padaryti kažką gero lietuvių vaikams”, – pasakojo Monika. Monika nusprendė surengti labdaringą koncertą, už kurį surinktos lėšos atitektų sunkiai sergantiems vaikams Lietuvoje. Juk Dubline gyvenantys lietuviai tikrai gali sau leisti paaukoti vieną kitą eurą.
 
„Sėdėdama viename bare Lietuvoje nugirdau, kaip pora diskutavo apie tai, kaip sunku išlaikyti vaiką, kuris serga vėžiu, o lėšų nėra. Tada pagalvojau, kad norėčiau padėti bent kažkam, kas serga vėžiu. Pasikalbėjom su Žilvinu ir nutarėm, kad paremsime Santariškių ligoninę”, – pasakojo Monika.
 
Išgirdęs kilnią Monikos idėją, Žvagulis nedvejojo. Prie Žilvino prisijungė ir jo žmona Irena Starošaitė. O kad renginys būtų dar įvairesnis, kompaniją papildė šauniųjų barmenų kolektyvas „Baro vilkai“ ir aktorius Marius Jampolskis.
 
Bilieto kaina į renginį buvo penkiolika eurų. Visi pinigai atsidūrė specialioje dėžutėje, kuri po koncerto buvo patikėta Žilvinui Žvaguliui. Gražios idėjos autorė Monika visą vakarą sąžiningai rinko lietuvių aukojamus pinigus. Rezultatas – šiek tiek daugiau nei trys tūkstančiai eurų, t.y. apie dešimt tūkstančių litų.
 
Už surinktus pinigus Vilniaus Santariškių ligoninės onkohematologijos skyriuje besigydantiems vaikams buvo nupirktas skysčių paskirstymo aparatas. Jį į ligoninę pristatė Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė.
 
  

Žymos: Airija, Airijos lietuviai, Labdara,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Alus turi moteriškų hormonų – po 3 bokalų imi blogai vairuoti, po 5 bokalų pradedi juoktis iš menkniekių, o po 10 bokalų gali šlapintis tik pritūpęs.