Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-12-17

Ambasadorė lankė Almerijos lietuvius

  
Ambasadorė lankė Almerijos lietuvius
© LR Ambasada Ispanijoje
Ambasadorė lankėsi sultis gaminančioje įmonėje.

Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Audra Plepytė-Jara susitikimuose su Almerijos provincijos valdžios atstovais gruodžio 13-14 dienomis aptarė paramos vietos lietuvių bendruomenei klausimus bei provincijos ir Lietuvos regionų ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

="text-align: left">Per vizitą šioje Pietryčių Ispanijos provincijoje ambasadorė su Almerijos provincijos deputatų tarybos prezidentu Juanu Carlosu Usero Lópezu ir Almerijos miesto meru Luisu Rogelio Rodríguez-Comendadoru aptarė galimą vietos valdžios paramą lietuvių bendruomenei, jos integracijai į vietos gyvenimą išlaikant tautinį tapatumą.
 
Lietuvos atstovei buvo pažadėta visokeriopa pagalba organizuojant kultūrinius ir sporto renginius, skleidžiant informaciją apie Lietuvą, jos kultūrą ir istoriją.
 
A.Plepytė-Jara susitiko su regiono pramonės ir prekybos rūmų viceprezidentu Juanu García Cazorla, kuris pakvietė Lietuvos įmones dalyvauti balandžio 7-9 dienomis Almerijoje vyksiančioje mugėje, kuri yra puiki vieta užmegzti tiesioginius komercinius ryšius su regiono įmonėmis, aprūpinančiomis visą Europą žemės ūkio produktais.
 
Almerijos uosto vadovė Trinidad Cabeo Martínez susitikime su ambasadore susidomėjo galimybe naudotis Klaipėdos uostu iš Almerijos eksportuojamai produkcijai į Rytų Europos ir Vidurinės Azijos šalis.
 
Susitikime su vietos lietuvių bendruomenės atstovais A.Plepytė-Jara išgirdo vieningą visų susirinkusiųjų prašymą rasti galimybę bent retkarčiais organizuoti konsulinių paslaugų teikimą Almerijoje.
 
Taip pat buvo aptartos galimybės atgaivinti lietuviškų mokyklų veiklą, kultūrinių renginių poreikis, garbės konsulo skyrimas Almerijoje.
 
Pietryčių Ispanijoje esanti Almerijos provincija garsėja daržovių ir vaisių ūkiais, marmuro eksportu, vienintele Europoje dykuma bei gausia įvairiataute imigracija. Oficialiais duomenimis Almerijos provincijoje gyvena apie 11 tūkstančių lietuvių.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienas žvejys pasakoja kitam:
– Aš vakar susapnavau tokį nuostabų sapną!
– Na, papasakok.
– Sapnuoju, kad sėdžiu valtyje vidury ežero, o šalia manęs jauna nuoga mergina.
– O kaip toliau?
– Tada aš užmečiau meškerę ir pagavau didžiulį karpį!