Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Goda Jakubauskaitė   |   2011-02-17

Amerikos panelės pamėgo lietuvės kuriamas rankines

  
Amerikos panelės pamėgo lietuvės kuriamas rankines
© Viktorija Juodėnaitė
Amerikoje lietuvė atrado neužpildytą nišą.

Niujorke gyvenanti lietuvė Aurija Petraitytė dažnai juokauja, kad žmones pažįsta ne pagal vardą, o pagal batus ir rankinę. Tai – jaunos dizainerės silpnybė, pastaraisiais metais tapusi ir pragyvenimo šaltiniu. Talentinga lietuvė sausakimšoje Amerikos mados rinkoje atrado dar neužpildytą nišą ir pasiūlė originalių rankinių už prieinamą kainą.

="text-align: left">Prieš beveik devynerius metus Aurija, kaip ir daugelis studentų, vasarai išvyko padirbėti ir pakeliauti po Jungtines Amerikos Valstijas. Tuomet Kauno technologijos universiteto odos gaminių dizaino ir technologijų specialybės trečiakursė net negalvojo, kad netrukus svajonių šalimi vadinama Amerika taps jos namais.
 
Kai lietuvei buvo pasiūlyta tęsti mokslus Niujorke – Mados technologijų institute (Fashion Institute of Technology) studijuoti aksesuarų kūrimą, mergina nedvejodama sutiko. Ir, rodos, sugavo savo laimės paukštę.
 
Baigusi studijas Aurija nesunkiai susirado darbą mados versle, o trejetą metų padirbėjusi samdoma dizainere ir apšilusi kojas ryžosi imtis savo verslo. Mergina neslepia iš pradžių norėjusi siūti batus, tačiau šiandien džiaugiasi, kad pavyko save atrasti rankinių versle.
 
Talentinga dizainerė su sužadėtiniu Alexanderiu Glibbery‘u aptiko dar neužpildytą nišą ir pasiūlė didiesiems Amerikos parduotuvių tinklams originalių moteriškų rankinių už prieinamą kainą. Šiandien jiedu šeimininkauja pačioje Niujorko širdyje – Manhetene įsikūrusioje studijoje ir darbuojasi kiek daugiau nei prieš metus įkurtoje nuosavoje kompanijoje ,,Accessoir“.
 
Gatvėje atpažįsta savo rankines
 
„Koks jausmas apima gatvėje pamačius panelę, kuri nešasi tavo sukurtą rankinę?“ – klausiu Aurijos.
 
„,Pasaka! Man labai patinka! Kai pamatau kokią aštuoniolikmetę, einančią su mano rankine – labai gerai jaučiuosi“, – sako lietuvė ir prisipažįsta, kad gatvėje dažnai pastebi savo rankines.
 
Amerikietės jas noriai renkasi, mat lietuvės sukurtos rankinės išsiskiria originalumu, yra madingos ir stilingos, o kainuoja nedaug – parduotuvėje galima įsigyti ir už 20 JAV dolerių.
 
Pasak Aurijos, mados pasaulis – tai ne tik tokie žinomi ir dideli mados namai kaip „Gucci“, „Louis Vuitton“, „Georgio Armani“ ir kiti, bet ir daugybė mažų kompanijų, kurios kuria gaminius vidutines ir mažesnes pajamas gaunantiems pirkėjams.
 
„Mano tikslas – kurti madą už prieinamą kainą. Jaunos merginos nori atrodyti stilingai, tačiau įsigyti kelis tūkstančius dolerių kainuojančią rankinę – ne kiekvienos kišenei. Todėl ir siūlau kažką panašaus, tik gerokai pigiau“, – verslo sėkmės receptą diktuoja Aurija.
 
Lietuvės sukurtų rankinių, pažymėtų ,,Figaro by Accessoir“ prekės ženklu, galima įsigyti jaunimo pamėgtose parduotuvėse ,,Mandee“, ,,Rainbow“, ,,Fabco“, ,,Forever 21“ ir kt.
 
Pirkėjų skoniai – skirtingi
 
Aurija neslepia, kad verslo pradžia nebuvo lengva, o siekiant turėti kuo daugiau apyvartinių lėšų merginai teko prisiminti ir studijų metais ragautą modelio duoną. Tačiau lietuvė niekada nesigailėjo, kad kartu su sužadėtiniu nėrė į plačius verslo vandenis.
 
Mergina piešia rankinių eskizus, o teisininko ir bankininko specialybes turintis jos sužadėtinis Alexanderis rūpinasi visais verslo reikalais.
 
Aurija dirba labai produktyviai – kasmet sukuria apie 600 įvairiausių rankinių modelių.
 
„Per metus pristatau keturias kolekcijas, kiekvienoje iš jų – maždaug pusantro šimto rankinių. Jeigu noriu dirbti taip produktyviai, kiekvieną savaitė turiu sukurti bent dešimt naujų modelių“, – pasakoja Aurija.
 
Jauna dizainerė įkvėpimo semiasi jaunimo mėgstamose susibūrimo vietose, vaikšto po parduotuves, žiūri, ką kuria didieji mados namai.
 
Ji pastebi, kad jaunuolių skoniai labai skirtingi, todėl tik ištyrinėjus rinką galima pasiūlyti gaminį, kuris patiks vienam ar kitam pirkėjui.
 
„Amerikietės mėgsta visko labai daug: kuo daugiau visokių sagučių, užtrauktukų, grandinių ir grandinėlių – tuo joms geriau. Tuo tarpu kanadietės pasižymi subtilesniu skoniu. Kartais Kanados klientai išsirenka tą pačią rankinę, kurią parduodu ir Amerikos rinkai, bet paprašo šį tą pakeisti“, – klientų pageidavimus vardija lietuvė.
 
Praverčia Lietuvoje įgytos žinios
 
Kol popieriuje nupiešta rankinė virsta gaminiu parduotuvės lentynoje – netrumpas kelias. Aurija piešia eskizus, siunčia juos į Kiniją, kad būtų pagaminti pavyzdžiai. Kai jie atkeliauja į Ameriką, dizainerės studijoje ar per Mados savaitę klientai renkasi tai, ką vėliau pamatysime parduotuvėse. Tuomet Aurija duoda užsakymus gamybai į Kinijos fabrikus, kur rankinės siuvamos dideliais kiekiais.
 
Praėjusią vasarą Aurija keletą mėnesių praleido Kinijoje. Ji neslepia, kad kiniškai nemokančiai merginai tai buvo nelengvas išbandymas, tačiau dabar jau viskas praeityje.
 
„Aš, kaip dizainerė, turėjau būti Kinijoje ir prižiūrėti, kai gaminama produkcija. Man reikėjo aplankyti fabrikus, išsirinkti medžiagas ir aksesuarus savo kolekcijai, užmegzti kontaktus su naujais fabrikais“, – kūrybos „virtuvę“ atveria mergina.
 
Kurdama rankines lietuvė mėgsta naudoti skirtingų faktūrų, bet vienodų spalvų medžiagas. Lygios odos pieno baltumo rankinę ji drąsiai puošia tos pačios spalvos krokodilo odos pakaitalo apvadėliais ir rankena.
 
Aurija taip užtikrintai eksperimentuoja todėl, kad Kauno technologijos universitete studijavo odos gaminių dizaino ir technologijų specialybę. Mergina džiaugiasi, kad tuomet pasirinko patinkančią, nors ir ne itin populiarią specialybę – įgytos teorinės ir praktinės žinios šiandien jai labai praverčia.
 
Išmoko verslo gudrybių
 
„Tačiau neužtenka vien tik sukurti gražią rankinę. Reikia žinoti, kam kuri tą rankinę, ko nori pirkėjas. 90 proc. sukurtų rankinių nėra mano skonio, tačiau reikia nepamiršti, kad jas kuriu ne sau, o savo klientėms“, – verslo subtilybes vardija Aurija.
 
Lietuvė džiaugiasi, kad baigusi studijas ir gavusi pirmą darbą Niujorke nesikratė įvairių užduočių. Per trejus darbo metus įgyta patirtis jai labai praverčia nuosavame versle.
 
„Aš apsiimdavau begales įvairiausių darbų. Buvau ne tik dizainerė, bet domėjausi ir pardavimais, ir rinkodara, bendravimu su klientais, gamyba ir netgi sandėliavimu. Savanoriškai imdavausi visų šių užduočių, nes jau tada žinojau, kad vieną dieną turėsiu savo verslą“, – pasakoja lietuvė.
 
Tiesa, Aurija, priešingai negu ankstesni jos vadovai, į rankinių kūrimą žiūri kaip į madą, o ne kaip į prekių pirkimą ir pardavimą. Ji ir šiandien prisimena negalėjusi žiūrėti, kai vienoje krūvoje ant grindų atsidurdavo „tinkamos“ rankinės, o kitoje – „netinkamos“.
 
„Nesvarbu, kad mes parduodame rankines prieinamomis kainomis. Mergina, perkanti tą rankinę, nori būti madinga. Jai tai ne tik prekė už tam tikrą kainą“, – įsitikinusi Aurija.
 
Rankines keičia kasdien
 
Įdomu, kiek rankinių pačios dizainerės spintoje? O galbūt jai tinka patarlė apie batsiuvį... be batų?
 
„Tikriausiai ir man tinka ši patarlė. Aš nešioju tik savo kūrybos rankines, tačiau neturiu nė vienos „nuosavos“. Pasiskolinu rankinę iš savo studijos, o kitą dieną grąžinu. Tada vėl imu kitą ir derinu prie to, kuo tą dieną apsirengusi“, – šypsosi dizainerė.
 
Kokių dizainerių ar mados namų kuriamos rankinės jai patinka? Pasak Aurijos, kol pati nekūrė rankinių, pačios mėgstamiausios jai buvo iš Marco Jacobs kolekcijos.
 
„Jo kūriniai labiau atitinka masinės rinkos skonį, be to, čia galima atrasti madingų detalių iš kitų mados namų: „Chanel“ dygsniavimą, „Prada“ rankinės rėmelį ir pan.“, – panašumus vardija dizainerė.
 
Neatsisako svajonės kurti batus
 
Šiuo metu lietuvės kolekcijoje – tik rankinės. Tačiau jau dabar lėtais žingsneliais ji juda į priekį.
 
„Šiuo metu ruošiama nauja rankinių linija, kuri buvo kuriama bendradarbiaujant su vienu marškinėlių dizaineriu iš Londono. Šio vaikinuko kūryba parduodama garsiausiuose Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų parduotuvių tinkluose. Pamatęs mano kolekciją jis paprašė, kad kurčiau rankines jo linijai. Taigi „Accessoir“ naujam „Back to School“ sezonui pasiūlys pirkėjams ir naują rankinių liniją“, – bendradarbiavimu džiaugiasi Aurija.
 
Talentinga lietuvė prasitaria, kad jos planuose – ir avalynės linija. Tačiau ji neketina skubėti: verčiau žengti mažais, bet užtikrintais žingsneliais.
 
Ar dizainerė planuoja pasiūlyti savo gaminių ir Lietuvos rinkai? Pasak Aurijos, planų yra, tačiau ji nelinkusi žvelgti toli į ateitį, nes niekada nežinai, kas laukia rytoj.
 
„Be to, mane kiek baugina, kad visiškai nepažįstu Lietuvos rinkos. Gerai žinau, ko nori amerikietės pirkėjos, tačiau nedrįsčiau lyginti jų ir lietuvaičių skonio“, – neslepia dizainerė.
 
Tačiau optimizmo lietuvei netrūksta, ir jeigu tik sumanys, ji būtinai įgyvendins savo svajones. Pasiteiravus, koks jos sėkmės receptas – mat iš šalies atrodo, kad merginai iš Lietuvos dalyvauti mados versle, kur sukasi visame pasaulyje žinomi prekės ženklai, tiesiog neįmanoma – ji tik purto galvą. Aurija gyvenime vadovaujasi citata iš mėgstamiausios Paulo Coelho knygos „Alchemikas“: „Jeigu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis padeda tą troškimą įgyvendinti.“
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žvejys sėdi ant kranto ir žiūri, kaip simpatiška mergina ruošiasi bristi į vandenį.
– Šioje vietoje maudytis draudžiama! – šaukia jai.
– Tai kodėl nepasakėte anksčiau, kol dar buvau nenusirengusi?
– O nusirengti nedraudžiama!