Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Kamilė Nemeikaitė   |   2010-12-27

Internetinė pažintis lietuvę JAV nubloškė į valymo kompaniją

  
Internetinė pažintis lietuvę JAV nubloškė į valymo kompaniją Suviliota meilės vaisiaus Lijana ja visgi nusivylė.

Mintyse ji jau dėliojo būsimųjų vestuvių vaizdus, planavo povestuvinę kelionę į Kaliforniją, rinko būsimųjų vaikų vardus bei parduotuvėse dairėsi namų apyvokos daiktų. Tačiau realybė pasirodė šiek tiek kitokia - potencialus jaunikis, atviliojęs išsilavinusią lietuvę į Ameriką, pakeitė savo planus, atšaukė sužadėtuves, o imigrantę įstūmė į namų valymo kompaniją.

Su amerikiečiu Paul dvidešimt aštuonerių metų Lijana susipažino vienoje iš internetinių pažinčių svetainių. Čikagos priemiestyje įsikūręs vyras gyrėsi trijų miegamųjų kambarių namu, finansų analitiko darbu bei prabangiu automobiliu.
„Juo susidomėjau ne dėl jo turtų. Pati Lietuvoje dirbau vienos kompanijos padalinio vadove, turėjau nuosavą - tėvų nupirktą - butelį. Pinigų stygiumi skundžiausi nebent studijų metais, kai Vilniaus universitete siekiau ekonomikos bakalauro bei magistro diplomų, - kalbėjo ji. - Gimtojoje šalyje vyrų dėmesio netrūko, tačiau lygiaverčio partnerio nemaniau kada nors surasianti tarp lietuvių. Paul - savo išprusimu ir žiniomis - mane tiesiog sužavėjo".
 
Naujieji pažįstami internetu bendravo daugiau kaip pusę metų. Kai amerikietis lietuvei pasiūlė apsilankyti Čikagoje, ši net nesvarstydama ėmėsi lėktuvo bilieto paieškų.
 
„Amerikoje gyvena viena artimiausių mano draugių. Ne kartą joje buvau apsilankiusi, turėjau dešimtmetę turistinę vizą. Dėl to problemų nekilo, - prisiminė pašnekovė. - Savo viršininkui pranešiau pasiimanti trijų savaičių neapmokamas atostogas. Jis nebuvo labai patenkintas, tačiau neprieštaravo mano kelionei".
 
Paul Lijaną pasitiko O'Hare oro uoste. Jau tą pačią dieną šie nuvyko į Viskonsino valstiją, kur romantiškai praleido savaitgalį. Amerikietis viešniai buvo itin dėmesingas - žėrė komplimentus, nešykštėjo dovanų, supažindino su savo draugais.
 
„Trys savaitės pralėkė akimirksniu. Turėjau grįžti į Lietuvą, privalėjau laikytis darbinių įsipareigojimų, tačiau Paul pažadai mane užkerėjo. Paskambinau savo viršininkui ir pranešiau atsisakanti darbo vietos. Ateitis Amerikoje atrodė tokia patraukli. Mano mylimasis vis suokė apie po kelių mėnesių įvyksiančias mūsų vestuves, „medaus mėnesio" kelionę, būsimąsias atžalas, - pasakojo Lijana. - Ką veikdavau dienomis, kai Paul dirbdavo? Tvarkydavausi namuose, gamindavau valgį, vaikščiodavau po parduotuves ir vis svajojau - koks puikus gyvenimas manęs laukia".
 
Netrukus amerikiečio elgesys ėmė keistis - vis ilgiau užtrukdavo darbe, o grįžęs nesileisdavo į kalbas - skųsdavosi galvos skausmais. Savaitgalius pora leisdavo namie, jis net nenorėjo girdėti apie vakarėlius, susitikimus su draugais ar kino teatrą.
„Mano vizos galiojimo laikas ėjo į pabaigą, privalėjau grįžti į Lietuvą arba susituokti su JAV piliečiu tam, jog Amerikoje gyvenčiau legaliai. Kai apie tai prasitariau Paul, jis tiesiog pašėlo - išvadino mane „aukso ieškotoja", trokštančia iš jo išpešti tik naudos. Visą naktį verkiau, o ryte ryžausi rimtam pokalbiui. Priremtas prie sienos mano sužadėtinis prisipažino, jog paprasčiausiai jam nusibodau, tačiau niekaip neradęs progos man apie tai pranešti. Neva, išsiskirti norėjęs kuo gražiau, be didesnių dramos scenų, - teigė ji. - Tiesą sakant, kas vyko toliau, nelabai atsimenu. Porą dienų praleidau motelyje, kol galiausiai nusipirkau lėktuvo bilietą ir išlėkiau į Floridą pas savo draugę. Apsistojau pas ją ir ėmiau svarstyti, ką daryti toliau. Į Lietuvą grįžti nenorėjau - buvo gėda draugams prisipažinti, jog mano išliaupsintas amerikietis apsigalvojo dėl vestuvių ir išspyrė iš savo namų".
 
Ekonomikos magistro diplomą turinti lietuvė daugiau kaip pusę metų dirba namų valymo kompanijoje Floridoje.
 
„Ameriką tiesiog dievinu. Kas bus toliau? Nieko nebeplanuoju. Tikiu, jog vieną dieną sutiksiu gerą žmogų, su kuriuo sukursiu šeimą", - tvirtino ji.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekada į namus negalėjau parsivesti vaikino... Iš pradžių dėl tėvų, vėliau – dėl vyro...