Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-05-14

„Išbarstyti gintarai“: Lietuvės svajonė – su jėgos aitvaru perplaukti Doverio kanalą

  
„Išbarstyti gintarai“: Lietuvės svajonė – su jėgos aitvaru perplaukti Doverio kanalą
© G200
Mano pirmieji metai šiame mieste buvo tikrai įdomūs, susipažinau su Londono judėjimu, bėgimu ir miesto centru.

„Kas galėjo pagalvoti, kad mergina, baigusi grafinio dizaino studijas Lietuvoje, besimokiusi apie tarptautinį verslą ir marketingą Londone, norės turėti savo aitvaravimo mokyklą ir mokyti kitus šio ekstremalaus sporto?“ – šypsosi jėgos aitvarų sportu susižavėjusi „Išbarstyti gintarai“ dalyvė Inga Masaitytė.

Prieš pusantrų metų, važiuodama prie jūros su draugais, Inga nesitikėjo, kad ši kelionė pakeis jos gyvenimą. O štai dabar I. Masaitytės savaitgaliai ir atostogos planuojami stebint vėjo statistiką, o artimiausiuose lietuvės planuose – būstas prie jūros, aitvaravimo instruktorės kvalifikacija ir nuosava šio sporto mokykla.
– Kokia tavo veikla ar hobis? Ir kodėl tai tapo tavo didžiausia gyvenimo aistra?
 
– Gyvenime turiu daug aistrų: mėgstu snieglenčių sportą, kalnų dviračius ir alpinizmą, tačiau pagrindinė mano aistra, kuri pakeitė mano gyvenimo būdą, yra aitvaravimas. Tai jėgos aitvarų sportas, apie kurį sužinojau ir susižavėjau prieš pusantrų metų. Tuo metu nelabai supratau, kas tai per sportas, tačiau pamenu tą dieną prie jūros, kai šaltas vėjas pūtė labai smarkiai, o jėgos aitvarų sporto mėgėjai aitvaravo, šokinėjo į dangų, atliko įvairius triukus ir mėgavosi gamtos suteikta jėga – vėju.
 
Pamačiusi jų emocijas, virpėjimą, norą greičiau pasiduoti bangų šėlsmui, supratau, kad patekau ten, kur reikėjo.
 
Pradėjau mokytis aitvaruoti net nedvejodama, sekėsi labai gerai, turbūt motyvacija ir didelis noras padėjo. Turėjau nemažai traumų ir mėlynių, nuolatos jaučiau raumenų skausmus, tačiau tai nesustabdė, sportavau tik dar dažniau ir daugiau. Su laiku pakeičiau darbą, o vasaros atostogos buvo planuojamos stebint vėjo statistiką. Tiesiog tapau priklausoma nuo šio sporto. Jėgos aitvarų sportas priklauso nuo vėjo, o vėjas yra natūrali gamtos dovana, kuria gali naudotis. Kai plauki, pamiršti visas problemas, gyvenimo rutiną, mintys atitrūksta nuo realaus gyvenimo, esi ten, kur nori būti, tavęs niekas nevaržo, niekas negali pasiekti, apie nieką negalvoji. Aitvaravimas man atvėrė naują požiūrį į gyvenimą, pagaliau žinau, ką noriu daryti ateityje. Per pusantrų metų pasiekiau nemažai šiame sporte – dalyvavau „Virgin Kitesurfind Armada“ tarptautiniame renginyje, per kurį pasiekėme pasaulio Gineso rekordą, 423 sportininkai plaukė vienu metu tam tikrą distanciją.
 
Taip pat dalyvavau varžybose „Poole and Bournemouth Board Cross Races“, kuriose užėmiau antrąją vietą. Šiuo metu einu į tarptautinio lygio aitvaravimo instruktorių kursus ir ateityje norėčiau atsidaryti savo mokyklą. Kas galėjo pagalvoti, kad mergina, baigusi grafinio dizaino studijas Lietuvoje, besimokiusi apie tarptautinį verslą ir marketingą Londone, norės turėti savo aitvaravimo mokyklą ir mokyti kitus šio ekstremalaus sporto?
 
– Kodėl išvažiavai iš Lietuvos?
– Tiesiog norėjau per vasarą užsidirbti automobiliui (raudonam „VW Beatle“), išmokti geriau bendrauti anglų kalba, atitrūkti nuo namų, tėvų ir pajausti, ką reiškia būti atsakingai už save. Planavau grįžti po kelių mėnesių, nes tuo metu studijavau KTU Kaune, verslo administravimo specialybę, tačiau su laiku perkėliau savo studijas į Londoną ir mano namais tapo pasaulio centru vadinama Didžiosios Britanijos sostinė.
 
– Su kokiais sunkumais pirmiausia susidūrei Londone?
 
– Sunkiausia buvo priprasti prie gyvenimo su nepažįstamais žmonėmis, popierinių namų ir tvarkymosi kalendorių, nemėgau autobusų ir metro.
 
Mano pirmieji metai šiame mieste buvo tikrai įdomūs, susipažinau su Londono judėjimu, bėgimu ir miesto centru. Nemeluosiu, tuo metu gyvenau nuo algos iki algos, nes visus pinigus išleisdavau barams, klubams ir vakarėliams. Su laiku pasikeitė mano požiūris į gyvenimo kokybę, darbus, gyvenamąją vietą, draugus ir pomėgius. Dabar jau mane sunkiai įstumsi į didelį prekybos centrą, o apie klubus ir vakarėlius mažiausiai galvoju, dirbu taip pat nedaug, o laisvalaikį leidžiu gamtoje.
 
– Pirmieji darbai Londone. Kas pasikeitė nuo to laiko?
 
– Dar gyvendama Lietuvoje pasakiau sau, kad niekada nedirbsiu padavėja restorane. Ir ką jūs manote, kaip sakoma, nusileidau ant žemės ir nuėjusi į kelis restoranus miesto centre gavau darbą. Neturėjau jokių sunkumų ieškodama darbo šiame mieste, tad vienoje vietoje ilgai neužsibūdavau, jei man nepaaukštindavo pareigų per 2–3 mėnesius, tiesiog susirasdavau kitą darbą. Dirbau restoranuose, grožio salonuose, vaikų aukle, marketingo sektoriuje. Šiuo metu dirbu asmenine asistente su privačiais klientais ir esu atsakinga už jų šeimos gyvenimą: nuo mokesčių ir draudimų tvarkymo, atostogų planavimo, namų remonto iki susitikimų su draugais.
 
– Kokie siekiai ir svajonės?
 
– Mano planas – per keletą metų įsigyti būstą prie jūros: Londonas neatstoja pajūrio, o važinėjimas prie jūros atima labai daug laiko. Taip pat mano tikslas yra atsidaryti aitvaravimo mokyklą, todėl šiuo metu lankau instruktorių kursus, pabaigusi juos stengsiuosi įgyti praktikos keliaudama po skirtingas pasaulio šalis.
 
Dar vienas tikslas yra perplaukti Anglijos kanalą su jėgos aitvaru, iš Doverio į Prancūziją. Tai yra padaręs Richardas Bransonas ir jo sūnus bei dar keli sportininkai – noriu būti pirmoji tai padariusi moteris. Taip pat ketinu dalyvauti aitvaravimo varžybose UK.
 
2017-ųjų metų tikslas – „National 3 Peak Challenge“: užlipti į Ben Nevis, Scafell ir Snowdon viršukalnes per 24 valandas.
 
Siekiu, kad mano gyvenimo stilius visada išliktų aktyvus, susijęs su lengvuoju kultūrizmu, aitvaravimu ir gamta, taip pat – kad mano gyvenimo vyras būtų toks pakvaišęs, kaip ir aš.
 
– Ką tau reiškia žodžiai Lietuva ir lietuvis?
 
– Lietuva asocijuojasi su keliais dalykais, pirma, tėvais, mažuoju broliu, tėvų sodyba, pirtimi, tėčio šašlykais, tvenkiniu, žvejyba ir miškais, o antra, biurokratija, mokesčiais ir nelaimingais žmonėmis. Stengiuosi visada susikoncentruoti į pirmą asociaciją.
 
– Įvardink vieną daiktą, kuris galėtų atspindėti tavo veiklą
 
– Jėgos aitvaras ir aitvaravimo lenta.
 
Dalyvė: Inga Masaitytė
Veikla: aitvaruotoja
Fotografai: G200
 
  

Žymos: išbarstyti gintarai, Inga Masaitytė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambina anyta marčiai:
- Na, kaip ten mano sūnelis?
- Kaip, kaip?! Geria ištisai, namo negrįžta ir mane nuolat muša!
- Vadinasi, viskas gerai. Svarbu, kad neserga!