Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-01-22

Kaliningrade - knygos apie F.Bortkevičienę pristatymas

  
Kaliningrade - knygos apie F.Bortkevičienę pristatymas
© URM
F.Bortkevičienė buvo politikė, spaudos magnatė, kelių labdaringų organizacijų įkūrėja.

Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrade sausio 20 dieną įvyko istoriko ir diplomato Liudo Subačiaus knygos „Aplenkusi laiką. Felicija Bortkevičienė 1873-1945“ pristatymas.

Knygoje pristatomi įžymios XIX a. pabaigos–XX a. vidurio visuomenės veikėjos, politikės, spaudos magnatės, kelių labdaringų organizacijų įkūrėjos ir vadovės, moterų judėjimų dalyvės Felicijos Bortkevičienės svarbiausi gyvenimo įvykiai, jos vaidmuo tautinio atgimimo procesui ir demokratijos tarpukario Lietuvoje įtvirtinimui.
Renginyje dalyvavo lietuvių kalbos mokytojai, dirbantys Karaliaučiaus krašte, lietuvių bendruomenės atstovai, Rusijos valstybinio Imanuelio Kanto universiteto dėstytojai ir studentai, konsulato darbuotojai ir kiti besidomintys Lietuvos istorija.
 
Iki šios knygos pasirodymo kiek plačiau visuomenei buvo žinoma kitos iškilios asmenybės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vaidmuo lietuvių tautiniame atgimime, tačiau L.Subačiaus monografija „grąžina“ į visuomenės atmintį ir F.Bortkevičienės atminimą.
 
F.Bortkevičienės istorinį reikšmingumą patvirtina jos pavardės įtraukimas į „Biografinį moterų judėjimų ir feminizmo žodyną XIX-XX a. Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europoje“.
 
Knygos autorius 2006 metais tapo Kalbos (F.Bortkevičienės) premijos laureatu.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– O tu bėgioji rytais?
– Taip, dažniausiai po namus, rėkaudamas: „f..k, pramiegojau!“