Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-03-14

Kijevo danguje - milžiniška trispalvė

  
Kijevo danguje - milžiniška trispalvė
© LR Ambasada Ukrainoje
Lietuvos ambasada Ukrainoje siūlo kijeviečiams nepamiršti kartais žvilgtelti į dangų.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga visi Ukrainos sostinės gyventojai ir svečiai kovo 11 dieną galėjo stebėti, kaip virš Kijevo 200 metrų aukštyje buvo skraidinamos dvi didžiulės Lietuvos ir Ukrainos vėliavos. Tą pačią dieną Kovo 11-oji buvo minima ir Lvove.

Dvi virš Kijevo dangaus pakeltos vėliavos danguje simbolizuoja lietuvių ir ukrainiečių glaudžius ir ryšius draugystę, taip pat bendrą dabartį ir ateitį vieningoje Europoje.
Vėliavos iki kovo 19 dienos bus keliamos į dangų aitvarų pagalba Venecijos saloje Kijeve. Akcijos sėkmė priklauso nuo oro sąlygų, todėl nėra galimybės nurodyti tikslią dieną ir laiką, kai danguje vėl bus skraidinamos vėliavos. Lietuvos ambasada Ukrainoje siūlo kijeviečiams nepamiršti kartais žvilgtelti į dangų. Akciją stebėti kviečiami ir tie, kurie domisi aitvarų technologijomis.
 
Lietuvos generalinis garbės konsulas Lvove Vitalijus Antonovas kovo 11 dieną Potockių rūmuose Lvove surengė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Lietuvos laisvės kovos dvidešimtmečio minėjimą.
 
Į renginį susirinko Lvovo srities ir miesto valdžios, verslo, kultūros, žiniasklaidos atstovai, Lvove reziduojantys konsulai, vietos lietuviai. Svečiams koncertavo folkloro ansamblis iš Vilniaus „Nalšia“.
 
Renginyje pristatyta Lietuvos kovos už laisvę sovietinės okupacijos metais ir valstybės nepriklausomybės atkūrimo istorija.
V.Antonovas ir Lietuvos ambasados Ukrainoje atstovai minėjime pabrėžė glaudžius Lietuvos ir Ukrainos Lvovo regiono ryšius, ukrainiečių solidarumą ir paramą Lietuvos nepriklausomybei 1989-1991 metų laikotarpiu.
 
1991 metų sausio įvykių metu įvairiuose Ukrainos regionuose buvo rengiamos protesto akcijos prieš sovietų agresiją, o Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pastate kartu su lietuviais budėjo ir grupė jaunų savanorių iš Lvovo regiono.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras su žmona atvyksta į Paryžių, įsikuria viešbutyje. Vyras:
– Tai pirma į lovą ar į Eifelio bokštą?
Žmona:
– Į lovą! Eifelio bokštas stovės ilgiau...