Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Loreta Juodagalvyte   |   2016-12-09

Lietuvės tikslas Londone – suburti draugėn verslias moteris

  
Lietuvės tikslas Londone – suburti draugėn verslias moteris
© Asmeninio albumo nuotraukos.
Neradusi Londone veiklias lietuves vienijančio klubo, V. Vanagaitė tokį subūrė pati.
Turime susiburti, kad paskatintume vieni kitus veikti, palaikyti ir padėti.

Šiaulietė Vaiva Vanagaitė dar studijuodama Šiaulių universitete specialiąją pedagogiką ir logopediją vasaras praleisdavo Amerikoje, kur dirbo pagal studentų mainų programą, o visa laisvą laiką skirdavo kelionėms. Po tokių patirčių Lietuvoje jaunai moteriai buvo ankšta, todėl nusprendė išvykti. Negavusi vizos į JAV ji nutarė keliauti arčiau – į Angliją.

 Lietuvė, mokanti anglų kalbą, pačių paprasčiausių darbų etape neužstrigo ir ėmėsi ieškoti kitokios veiklos. Vaiva sumanė prisijungti prie veiklių moterų klubo, kurio narės galbūt ją įkvėptų naujiems iššūkiams, tačiau tokio Londone nerado… ir sukūrė pati.
Moteris „Tiesai“ papasakojo, kaip jos iniciatyva verslą kuriančios ar norinčios tai daryti moterys renkasi draugėn, kad susipažintų ir padrąsintų viena kitą.
 
Nuo nekvalifikuoto darbo iki…
 
Karjerą Londone V. Vanagaitė, kaip ir dauguma tautiečių, pradėjo nuo nekvalifikuotų darbų. Pirmasis darbas buvo vestibiulio prižiūrėtoja viešbutyje, kur teko ir dulkes valyti, ir su siurbliu darbuotis. Teko padirbėti ir padavėja specialiuose renginiuose.
 
Metus dirbusi nekvalifikuotus darbus jauna moteris suprato, kad užtenka būti tuo, kuo nesi, ir nuėjusi į įdarbinimo agentūrą pasakė, kad turi specialiosios pedagogės diplomą. Agentūra jai padėjo susirasti mokytojos asistentės darbą mokykloje, kurioje mokosi specialiųjų poreikių turintys vaikai.
 
Dabar ilgame moters gyvenimo aprašyme yra ir penkerius metus trukęs darbas „BBC Sports Club Bistro“, ir draudimo agentės patirtis.
 
Kad ir kokį darbą dirbtų, Vaiva svajojo vieną gražią dieną tapti psichoterapeute. Lietuvoje šios svajonės įgyvendinti nepavyko, o štai Anglijoje jai buvo lemta išsipildyti. Po mokslų Epping Foresto koledže šių metų rugpjūčio mėnesį ji sėkmingai baigė kursą, gavo diplomą ir dabar yra kvalifikuota psichoterapeutė.
„Verslių Moterų UK“ klubo dalyvės susirenka ieškodamos naujų klientų, patarimų ir bendrystės jausmo. „Verslių Moterų UK“ klubo dalyvės susirenka ieškodamos naujų klientų, patarimų ir bendrystės jausmo.
Apie save – tik gerai
 
Baigusi koledžą ir pradėdama naują darbą Vaiva suko galvą, kaip prisistatyti ir, žinoma, pasireklamuoti. Šiais išmaniaisiais laikais reklamos pagrindas yra socialiniai tinklai, ypač „Facebook“, taip pat internetas, laikraščiai ir kiti informacijos sklaidos būdai. Pradėjusi domėtis „Facebook“ susikūrusiomis įvairiomis grupėmis ji greit suprato, kad socialinio tinklo vidinės taisyklės jai ne visai tinka… Mat tiesiogiai savęs, kaip specialistės, lietuvė reklamuoti negalėjo. „Supratau, kad žmonėms reikia kalbėti apie save iš gerosios pusės ir kad man labiausiai padėtų iš lūpų į lūpas keliaujanti reklama.“
 
Pirmiausia Vaiva sumanė prisijungti prie vadinamosios networking grupės, kurioje susitinka skirtingoms profesijoms atstovaujantys žmonės. Susitikimuose jie prisistato, papasakoja apie savo veiklą ir tokių būdu skleisdami žinią apie save ieško klientų.
 
Po tokios teigiamos patirties Vaiva nusprendė, kad panašią veiklą reikia vystyti ir gausioje Londono lietuvių bendruomenėje. Noras suburti lietuvius dar labiau sustiprėjo po Jungtinėje Karalystėje vykusio referendumo, kurio metu britai nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos. „Mano patriotiškumas sustiprėjo, ir aš pamaniau, kad kuo greičiau turime susiburti, kad paskatintume vieni kitus veikti, palaikyti ir padėti“, – apie visuomeninės veiklos pradžią pasakojo Vaiva.
 
Socialiniuose tinkluose ir internete neradusi grupės, kuri kviestų moteris burtis draugėn ir bendrauti gyvai, ji pati nusprendė imtis iniciatyvos.
 
Moterys drąsiai ir atvirai dalijasi savo patirtimi, negaili ir patarimų. Moterys drąsiai ir atvirai dalijasi savo patirtimi, negaili ir patarimų.
Geriausia reklama
 
Šių metų balandžio mėnesį Vaiva nusprendė imtis veiklos. Ji socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė grupę pavadinimu „Verslios Moterys UK“, kurios tikslas buvo moterims susiburti draugėn, susitikti, pabendrauti, pristatyti savo vykdomą veiklą ir susipažinti su kitomis veikliomis tautietėmis.
Lietuvė įdėjo nemažai darbo, bet jos sukurta grupė socialiniame tinkle nebuvo labai populiari. Tada moteris nusprendė ir vėl griebtis jau patikrinto būdo – žinią skleisti ir bendraminčių ratą plėsti bendraujant gyvai, kad ir siaurame rate.
 
Susitikimui itin tiko neseniai kaimynystėje, Rytų Londone, įsikūręs lietuvių bistro „Vida&Sons“, kurio savininkai mielai sutiko į savo patalpas įsileisti naujai besikuriančią veiklių moterų grupę.
 
Suradus tinkamas patalpas susitikimui liko viena smulkmena – sulaukti apie save ir savo veiklą norinčių papasakoti ir pabendrauti moterų.
 
Vaiva neslėpė, jog pirmo susitikimo laukė bijodama, kad bendramintės taip ir nepasirodys. „Buvau apsvarsčiusi ir blogiausią variantą – atsigersiu arbatos su drauge“, – sakė veikli emigrantė. Vaivos džiaugsmui, į susitikimą atskubėjo būrys moterų. Jos su džiaugsmu bendravo ir dalijosi skirtinga patirtimi.
 
Susitikimuose dalyvauja įvairia veikla užsiimančios moterys. Susitikimuose dalyvauja įvairia veikla užsiimančios moterys.
Moterų patirtis ir patarimai – nemokami
 
„Verslių Moterų UK“ susitikimai vyksta kiekvieną mėnesį, jau sudėliotas ir kitų metų kalendorius. Klube nėra jokios išankstinės registracijos – viskas vyksta laisva valia, moterys gali ateiti ir išeiti kada nori. Vaiva sako pastebėjusi, kad visos dalyvės turi skirtingus tikslus, ir tai jų bendruomenę daro dar stipresnę: vienos nori pristatyti savo veiklą, kitos tiesiog pasikalbėti ir pabūti tarp žmonių.
 
Anot pašnekovės, į jos organizuojamus susitikimus ateina ir verslininkės, ir dar tik idėją brandinančios moterys. „Mūsų susitikimuose jos gali įgyti pasitikėjimo savimi, pasisemti įkvėpimo ar pasikalbėti su tomis, kurios dalijasi patirtimi ir negaili patarimų“, – teigė lietuvė.
 
Vaiva „Tiesai“ pasakojo, kad „Verslių Moterų UK“ susitikimuose dalyvaujančios moterys plėtoja pačią įvairiausią veiklą: platina sveikus produktus, užsiima grafikos dizainu, moko muzikuoti skirtingais instrumentais, prekiauja baldais, aliejais, kepa tortus, yra makiažo specialistės, fotografės, IT specialistės.
 
Po birželį Jungtinėje Karalystėje įvykusio referendumo V. Vanagaitė nusprendė nieko nelaukti ir ėmėsi vienyti lietuvius, kad šie jaustųsi tvirčiau ir palaikytų vieni kitus. Po birželį Jungtinėje Karalystėje įvykusio referendumo V. Vanagaitė nusprendė nieko nelaukti ir ėmėsi vienyti lietuvius, kad šie jaustųsi tvirčiau ir palaikytų vieni kitus.
Susitikimų metu dalyvės prisistato, papasakoja apie savo veiklą, pasidalija savo vizitinėmis kortelėmis, lankstinukais. O susitikimo pabaigoje – laisvas laikas, kai moterys gali asmeniškai pasikalbėti su jas sudominusiomis pašnekovėmis. Dažnai Vaivai tenka moterims priminti, kad susitikimams skirtas laikas jau artėja į pabaigą, mat moterų pokalbiai gali trukti amžinybę.
 
Ji džiaugiasi, kad veiklios svetur gyvenančios lietuvės randa laiko sau ir realizuoja save. „Matau moteris, kurios randa laiko ne tik šeimai. Žinoma, būti mama yra prioritetas visoms, ypač kol vaikai maži. Tačiau vaikams paaugus, vyrams grįžus namo po darbų, moterims kyla noras veikti, kurti, bendrauti. Todėl jos imasi širdžiai mielos veiklos ir buriasi į klubus, kur gali pasidalyti savo patirtimi, bendrauti ir palaikyti viena kitą, o neretai ilgainiui laisvalaikio veikla virsta ir verslu“, – džiaugėsi bendramintes draugėn Londone subūrusi lietuvė Vaiva Vanagaitė.
 
 
  

Žymos: Londono lietuviai, Pasaulio Lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekas taip negadina taikinio, kaip šūvis.