Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2012-01-27

Lietuvių menininkas D.Mikšys atrinktas didžiausiai JK meno premijai

  
Lietuvių menininkas D.Mikšys atrinktas didžiausiai JK meno premijai
© I.Gelūnas
Komisijos dėmesį atkreipė D.Mikšio projektas Už baltos užuolaidos.

Lietuvių menininkas Darius Mikšys įtrauktas į galutinį sąrašą didžiausiai Jungtinėje Karalystėje Artes Mundi premijai gauti. Jos dydis – 40 tūkst. svarų sterlingų.

Premijai iš viso nominuoti septyni menininkai iš Švedijos, Kubos, Anglijos, Indijos, Meksikos, Slovėnijos ir Lietuvos, savo kūryboje naudojantys įvairias medžiagas, akcijas bei kitokias kūrybines strategijas, atkreipiantys dėmesį į socialines problemas bei komentuojantys visuomenės procesus.
Septynis menininkus iš daugiau nei 750 nominacijų atrinko Sofía Hernández Chong Cuy, Contemporary Art at Colección Patricia Phelps de Cisneros, Niujorkas, kuratorė ir dOCUMENTA’os (13) kuratorinė agentė, bei Andersas Kreugeris, Antverpeno M HKA kuratorius.
 
Septyni premijai pristatyti menininkai:
 
* Miriam Bäckström (Švedija),
* Tania Bruguera (Kuba),
* Phil Collins (Anglija),
* Sheela Gowda (Indija),
* Teresa Margolles (Meksika),
* Darius Mikšys (Lietuva) ir
* Apolonija Šušteršič (Slovėnija)
 
Rudenį nuo spalio 6 d. tris su puse mėnesio Velso Nacionaliniame meno muziejuje veiks premijos galutiniam sąrašui atrinktų menininkų paroda. Jos metu bus paskelbtas premijos laimėtojas. Kiekvienas iš septynių menininkų gaus po 4 tūkst.
Premiją remia “Bank of America Merril Lynch” meno ir kultūros programa, taip pat Velso menų ir Kardifo miesto taryba. 2011 m. Venecijos bienalėje pristatytas menininko Dariaus Mikšio projektas „Už baltos užuolaidos“ vertinimo komisijos buvo įvertintas specialiu paminėjimu.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Minutės trukmė priklauso nuo to, kurioje tualeto durų pusėje būsi...