Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Liana Ruokytė-Jonsson   |   2010-10-26

Lietuvių projektas - muzikos festivalyje Danijoje

  
Lietuvių projektas - muzikos festivalyje Danijoje „Apartment House“ bus pristatomas Literatūros namuose (Literaturhaus).

Spalio 27 dieną Kopenhagoje prasideda vienas ambicingiausių festivalių, skirtas eksperimentinei naujajai muzikai „Wundergrund“. Jame kaip vienas ryškiausių programos momentų bus pristatytas Antono Lukoszevieze projektas „Apartment House“, kuriame dalyvauja žymūs lietuvių atlikėjai ir menininkai.

„Apartment House“ ansamblyje pasirodys penki lietuviai, tarptautinio lygio žvaigždės: violončelininkas Antonas Lukoszevieze, muzikinės improvizacijos meistras saksofonininkas Liudas Mockūnas, visiems gerai žinomas virtuozas Vladimiras Tarasovas (mušamieji), akustinės ir elektroninės muzikos kompozitorius Artūras Bumsteinas (elektroniniai instrumentai), Antanas Dombrovskij (elektroniniai instrumentai), o taip pat videomenininkė ir rašytoja Paulina Pukytė.
„Wundergrund“ – tai kasmetis tarptautinis muzikos renginys, kurį organizuoja SNYK, Danijos šiuolaikinės muzikos ir garso meno organizacija. Festivalyje pristatomi įdomaus meninio bendradarbiavimo rezultatai – eksperimentinės muzikos kūrėjų ir kitų meno šakų atstovų bendri projektai, kuriems nėra nustatyta jokių žanro ribų. Taigi šiame festivalyje pateikiama įvairiausių meno derinių: klasikinė, elektroninė ir ritminė muzika, šiuolaikinis šokis ir teatras – viskas kartu.
 
„Wundergrund“ festivalis truks dešimt dienų, per kurias įvyks virš 30-ies skirtingų renginių: jame bus pristatomi netikėčiausi eksperimentinės muzikos projektai, gimę susiliejus žanrams, meno formoms ir geografinėms riboms. Į šių metų festivalį atlikėjus sukvietė festivalio „Wundergrund“ meno vadovai Thorbjørnas Tønderis Hansenas ir Janas Lippertas, bendradarbiaudami su muzikiniu žurnalu „The Wire“ (JK).
 
„Wundergrund“ – inovatyvus renginys, kasmet Kopenhagos scenose pateikiantis unikalius muzikinius projektus. Festivalio publikai bus pristatytas visas būrys išskirtinių menininkų, tokių kaip DJ-ensemble King Midas Sound iš Londono, perkusininkas, buvęs avangardo rokeris Chrisas Cutleris ir vokalistas Philas Mintonas, taip pat keista ir nuostabi Antono Lukoszevieze ir jo „Apartment House“ muzika. Pirmą kartą Danijoje savo kūrinius pristatys tarptautinėje erdvėje pripažintas garso ir vaizdo menininkas Luke Fowleris. Improvizacijos karalienė iš Danijos, Lotte Anker, pasirodys su elektroninės muzikos legenda Ikue Mori iš Niujorko. Be to, festivalis pakvies į savitą garso ir poezijos vakarą Literatūros namuose (Josefine Klougart su Danijos populiariosios muzikos atlikėju Steffenu Brandtu). Dar vienas nepaprastas pasirodymas šiųmečiame festivalyje – tai bendras roko dainininkės Kiros Skov, buvusio solo gitarininko Peterio Peterio ir Bulgarijos moterų choro koncertas.
 
„Šiųmečiame „Wundergrundo“ festivalyje bus du išskirtiniai pasirodymai, kurių patarčiau jokiu būdu nepraleisti: tai Antono Lukoszevieze projektas „Apartment House“, kuris bus pristatomas Literatūros namuose (Literaturhaus) spalio 30 dieną, ir Londono žvaigždės „Kode9“ ir „King Midas Sound“, pasirodysiantys įspūdingame renginyje „The Wire Night“, kuris vyks Kopenhagos džiazo namuose (Copenhagen JazzHouse) lapkričio 6 dieną“, – sako festivalio meno vadovas Thorbjørnas Tønderis Hansenas.
 
Festivalyje pasirodysiantis „Apartment House“ yra žymiausias eksperimentinės muzikos kolektyvas Londone. Violončelininkas Antonas Lukoszevieze yra šio ansamblio meno vadovas. Šįkart jie pateiks lietuvio, Fluxus judėjimo ikonos Jurgio Mačiūno (George Maciunas) kūrinio „Music for Everyma“n naują muzikinę versiją. „Šis kūrinys – šiuolaikiškiausia eksperimentinės muzikos kompozicija“, – entuziastingai aiškina Antonas Lukoszevieze. „Jurgis tiesiog fanatiškai rūpinosi forma ir tvarka; jis sukūrė didžiulius jūrlapius, turint galvoje avangardą. Kūrinį „Music for Everyman“ galima suprasti kaip kvietimą nerti į chaosą, tačiau net ir chaose yra savos taisyklės.“
 
Lietuvos programa rengiama, bendradarbiaujant festivaliui „Wundergrund“, LR kultūros atašė Danijoje, Norvegijoje ir Islandijoje, Tarptautinių kultūros programų centrui „Koperator“ bei Antonui Lukoszevieze; programą parėmė LR Kultūros rėmimo fondas ir festivalis.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbas ne vilkas, nes vilkai nenervina.