Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-10-15

Lietuvos ir Lenkijos ambasados JAV surengė diskusiją apie Jerzy Giedroyciaus idėjų įtaką šiandien

  
Lietuvos ir Lenkijos ambasados JAV surengė diskusiją apie Jerzy Giedroyciaus idėjų įtaką šiandien
© URM

Džordžtauno, JAV, universitete Lenkijos ir Lietuvos ambasados Vašingtone surengė diskusiją apie žymaus XX amžiaus Europos intelektualo Jerzy Giedroyciaus idėjas ir jų įtaką šiandien.

Diskusijos dalyviai pažymėjo didelę J. Giedroyciaus įtaką Lenkijos demokratinei minčiai. Prof. Saulius Sužiedelis pažymėjo, kad J. Giedroycius yra puikus pavyzdys įrodantis, kad lenkų ir lietuvių tautas sieja gilūs broliški, istoriniai ir kultūriniai ryšiai.
Susirinkusius svečius pasveikinęs Lietuvos ambasados ministras patarėjas Dovydas Špokauskas pažymėjo J. Giedroyciaus idėjų galią vienyti ištisas tautas ir suteikti viltį netgi tamsiausiais okupacijos dešimtmečiais.
 
„Deja, seni bauginimo metodai gyvuoja ir šiandien. Ukraina, Moldova, Sakartvelas patiria agresiją vien dėlto, kad siekia įgyvendinti savo teisę į savarankiškumą. Europos laisvė visuomet liks pažeidžiama, jeigu šios šalys neturės galimybės laisvai ir taikoje kurti savo ateitį“, – pažymėjo Špokauskas.
 
Dalyvius taip pat sveikino Lenkijos užsienio reikalų viceminstras Marcinas Przydaczius, Lenkijos ambasadorius Piotras Wilczekas. Džordžtauno universiteto profesorė Iwona Sadowska pristatė tą patį vakarą universitetete atidarytą parodą apie Jerzy Giedroycių.
 
Paroda universiteto Tarpkultūriniame centre bus eksponuojama iki spalio 16 dienos.
J. Giedroycius gimė 1906 metais Minske lietuvių-lenkų šeimoje, po II pasaulinio karo buvo priverstas emigruoti į Paryžių, kur lenkų kalba leido mėnraštį „Kultūra“, padariusį ypatingai didelę įtaką demokratinės Lenkijos minties raidai bei svarią įtaką visam regionui.
 
Giedraitis visuomet pabrėždavo savo ryšį su Lietuva, vadindamas save Vidurio Europos žmogumi.
  

Žymos: JAV, Lenkija, Lietuva, Pasaulio Lietuviai, Jerzy Giedroycius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas atvykęs į Rusiją klausia ruso:
– Girdėjau, kad jūsų šalyje problemos su alkoholiu?
– Problemos su alkoholiu?! Nemanau. Be alkoholio – tai jau problemos...