Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-22

Lietuvos kultūros festivalis Hokaido saloje

  
Lietuvos kultūros festivalis Hokaido saloje Festivalio akimirka.

Lapkričio 8-19 dienomis Japonijos Hokaido salos Higašikaguros, Higašikavos ir Asahikavos miestuose vyko Lietuvos kultūros festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmečiui paminėti.

Festivalis į Hokaidą persikėlė iš Tokijo kūrybinės komunikacijos centro „Amu“. Pagrindinis festivalio akcentas – Higašikagura miesto „Memorial Hall“ salėje eksponuota tekstilės grupės „Baltos kandys“ veltinio ir video meno paroda „Šventė“.
Lapkričio 11-14 dienomis grupės „Baltos kandys“ menininkės Miglė Lebednykaitė ir Julija Vosyliūtė Higašikaguros, Higašikavos ir Asahikavos miestuose surengė teorinius ir praktinius veltinio seminarus, kuriuose apsilankė daugiau kaip 80 dalyvių. Seminaruose menininkės pasakojo apie veltinį ir jo panaudojimą šiuolaikiniame mene. Praktinėje seminaro dalyje dalyviai kūrė dekoratyvius ir praktinės paskirties veltinio gaminius.
 
Lapkričio 8 dieną Higašikaguros mieste ir lapkričio 9 dieną Higašikavos mieste buvo surengtos tradicinės lietuvių kulinarijos pamokos. Lietuvių bendruomenės narė Jūratė Lašienė atskleidė bulvių, mėsos, varškės patiekalų, kuriuos galima pagaminti iš Hokaide auginamų produktų, gamybos paslaptis, vaišino lietuviška duona ir tradiciniais saldumynais.
 
Aštuonias dienas vykusiame festivalyje apsilankė keli šimtai lankytojų – miesto bendruomenė, moksleiviai, savivaldybių darbuotojai ir žiniasklaidos atstovai.
Iš Lietuvos atvykusios menininkės susitiko su Higašikaguros ir Higašikavos miestų merais, lankėsi vietinių menininkų studijose, Ainu kultūros centre, Higašikaguros vidurinėje mokykloje. Susitikimuose buvo aptariamos platesnių kūrybinių ir jaunimo mainų perspektyvos.
 
Festivalį surengė Lietuvos ambasada Japonijoje, Hokaido Higašikaguros ir Higašikavos miestų savivaldybės, įmonė „Asahikawa ESTA“. Iš dalies festivalį finansavo Lietuvos kultūros ministerija ir Kultūros rėmimo fondas.
Festivalio vieta pasirinkta dėl seniai susiklosčiusių partnerystės ryšių. Prieš 20 metų regioninio „Hokaido Times“ laikraščio žurnalistas Jošihiro Nišihara lankėsi ką tik Nepriklausomybę atgavusiose Baltijos šalyse ir parengė pirmąjį Japonijos spaudoje straipsnių ciklą apie į Europos bendriją sugrįžusias valstybes. Šįkart J.Nišihara tapo pagrindiniu festivalio Hokaide koordinatoriumi.
 
Hokaido saloje dirba Lietuvos garbės konsulas Hideaki Fujii, veikia Latvijos ir Estijos draugijos. Hokaido universitete yra studijavę lietuvių, dirba keletas lazerių specialistų. Sapore vykstančiame sniego skulptūrų festivalyje kasmet dalyvauja Lietuvos menininkai.
Ši Lietuvos kultūros šventė – jau trečiasis kultūros renginys Hokaide 2010 metais.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis skundžiasi savo draugams:
- Tie rujojantys bei miaukiantys katinai mane visiškai iš kantrybės išvedė! Aš net savo šunį ant jų užsiundžiau...
- Ar sėkmingai?
- Ai, velniop tuos katinus... Gal kam šuniukų reikia?