Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-03-07

Londone ir Kembridže - L.Donskio paskaitos

  
Londone ir Kembridže - L.Donskio paskaitos
© Asmeninis archyvas
L. Donskis žinomas ne tik kaip mokslininkas ir knygų autorius, bet ir kaip visuomenės veikėjas.

Kovo 11-12 dienomis Londone ir Kembridže lankysis Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis. Apsilankymo metu su Europos parlamento nariu rengiami trys susitikimai – paskaitos.

Kovo 11 dieną, penktadienį, 18 val. UCL (University College London) Wilkins Gustave Tuck auditorijoje vyks Britanijos – Lietuvos draugijos organizuojamas susitikimas „Two Europes bound to become one: a Lithuanian perspective on the EU”, susitikimas vyks anglų kalba.
Kovo 12 dieną, šeštadienį, 12 val. Lietuvos ambasadoje Londone vyks susitikimas su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene. Susitikimo tema – „Lietuva XXI amžiaus pradžioje: dilemos, viltys ir nusivylimai“. Susitikimą moderuos Rimantas Vingras ir Romas Kinka. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Londono „Santaros Šviesos“ grupe.
 
Kovo 12 dieną, šeštadienį, 17.30 val. Kembridžo Trinity koledže vyks paskaita anglų kalba „Identity and Dilemmas of Small Nations in the EU“. Diskusijos moderatorius – Donatas Kupčiūnas (Oksfordo universitetas).
 
L. Donskis - filosofas, politikos teoretikas ir komentatorius, idėjų istorikas ir socialinis analitikas. Būdamas vieša figūra Lietuvoje, reiškiasi kaip žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas. 2004 metais Europos Komisija suteikė jam Tolerancijos ir įvairovės ambasadoriaus Lietuvoje titulą. Kaip centro dešinės politikas, Donskis niekada nepritarė visoms kraštutinėms ir piliečių atskirtį skatinančioms pozicijoms bei smurtinės politikos formoms, todėl visada linko į liberalizmą su jo individualaus proto ir sąžinės gynimu, gebėjimu koegzistuoti su kitų neišskirtinių ideologijų demokratinėmis programomis ir nuosaikumu.
 
Prieš tapdamas Europos Parlamento nariu L. Donskis buvo Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius ir dekanas. Helsinkio universiteto socialinės ir moralės filosofijos docentas. Sykiu Talino universiteto filosofijos ir kultūros teorijos ekstraordinarinis vizituojantis profesorius Estijoje.
Septynerius metus dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose bei pažangiausių tyrimų centruose. Nuo 1997 metųdėsto Helsinkio universitete, nuo 2007 metų – Bolonijos universitete, Italijoje, ir Corvinus universitete Budapešte, Vengrijoje.
 
Leonidas Donskis yra daugiau nei 20 knygų ir daugiau nei 500 straipsnių Lietuvos bei užsienio plačiajai ir akademinei spaudai autorius. Tarp jo naujausių knygų - tarptautinės akademinės leidyklos „Rodopi“ išleista L. Donskio sudaryta ir redaguota knyga „Niccolò Machiavelli: History, Power, and Virtue“, o šių metų Vilniaus knygų mugėje pristatyta nauja „Versus aureus“ išleista profesoriaus knyga lietuvių kalba „Galia, vaizduotė ir atmintis: politikos ir literatūros etiudai“.
 
Jo lietuvių ir anglų kalbomis parašyti darbai išversti į danų, estų, italų, lenkų, portugalų, prancūzų, rusų, suomių, švedų, vokiečių, ukrainiečių ir vengrų kalbas. Tarptautinėje akademinėje leidykloje „Rodopi“ (Amsterdamas ir Niujorkas) L. Donskis įkūrė ir redaguoja vienintelę Europoje ir pasaulyje stambią akademinę knygų seriją iš Baltijos studijų „On the Boundary of Two Worlds“. Ką tik šioje serijoje pasirodė sovietines patirtis tirianti Dalios Leinartės knyga „Adopting and Remembering Soviet Reality. Life stories of Lithuanian Women, 1945-1970“.
 
Lietuvoje L. Donskis žinomas ne tik kaip mokslininkas ir knygų autorius, bet ir kaip visuomenės veikėjas, LTV kultūros ir politikos pokalbių laidos „Be pykčio“ autorius ir vedėjas (2003–2009 m.).
 
Kovo 11 d., penktadienį, 18 val. University College London, Wilkins Gustave Tuck Lecture Theatre (Gower Street vartai; UCL Wilkins pastato pietryčių įėjimas), London WC1E 6BT.
 
Kovo 12 d., šeštadienį, 12 val. LR ambasada JK, 84 Gloucester Place, London W1U 6AU. Metro - Baker Street.
 
Kovo 12 d., šeštadienį, 17.30val. Winstanley Lecture Theatre, Trinity College, Cambridge CB2 1TQ.
 
Įėjimas į visus renginius – nemokamas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žvejys sėdi ant kranto ir žiūri, kaip simpatiška mergina ruošiasi bristi į vandenį.
– Šioje vietoje maudytis draudžiama! – šaukia jai.
– Tai kodėl nepasakėte anksčiau, kol dar buvau nenusirengusi?
– O nusirengti nedraudžiama!