Kasmet vykstantis renginys „Vakar, Šiandien ir Kitur“ šiais metais ir vėl pritr" /> Kasmet vykstantis renginys „Vakar, Šiandien ir Kitur“ šiais metais ir vėl pritr" />

Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-11-26

Londone praūžė filmų naktis

  
Londone praūžė filmų naktis

Kasmet vykstantis renginys „Vakar, Šiandien ir Kitur“ šiais metais ir vėl pritraukė nemažą būrį kino mėgėjų – praėjusį šeštadienį per šimtą susirinkusiųjų privačioje „Courthouse“ viešbučio kino salėje turėjo progą pamatyti įvairių laikotarpių lietuvišką kiną ir kartu atrasti jį iš naujo 

mal" style="line-height:150%">Renginio pavadinimas „Vakar, Šiandien ir Kitur“ buvo pasirinktas todėl, kad norėta parodyti, koks lietuviškas kinas buvo kuriamas prieš 30 metų, koks yra populiarus Lietuvoje šiandien ir kokius filmus stato dabartiniai režisieriai.

Lietuviškų filmų naktis Londone vyko jau trečią kartą. Tai yra vienas populiariausių Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos projektų. Juo siekiama pristatyti lietuviško kino kultūrą ir su ja supažindinti užsieniečius.

Renginyje didelio dėmesio sulaukė 1974 metais pastatytas nuotaikingas A. Žebriūno muzikinis filmas „Velnio nuotaka“, pasakojantis gėrio, blogio ir meilės istoriją. Ne vienam žiūrovui sovietinius laikus priminė G. Beinoriūtės filmas „Balkonas“, o trumpametražiame R. Čekuolytės filme „Suaugusi“ buvo papasakota mažos mergaitės ir jos geriausios draugės vištos istorija. Žiūrovams buvo pristatytas ir tarptautinį pripažinimą pelnęs A. Matelio filmas „Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį“. Paskutinis filmas, parodytas filmų nakties žiūrovams, buvo tarptautinis bendros kūrybos dokumentinis filmas „Vabzdžių dresuotojas“, supažindinęs su pirmuoju Lietuvos kinematografininku, lėlinės animacijos žanro pradininku Vladislavu Starevičiumi.

Renginio organizatoriai (JKLJS) džiaugiasi šio projekto sėkme ir planuoja filmų nakties tradiciją perkelti ir į kitus Jungtinės Karalystės miestus, kad šis renginys reprezentuotų Lietuvą ir lietuviško kino kultūrą pristatytų dar didesnei auditorijai. 

  
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Koks Lietuvoje oras?
- Lynoja.
- Seniai?
- Na, kažkur nuo 1403 metų.