Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Evelina Kvartunaite   |   2011-11-04

LTart.NL užkulisiai: Kristina Kuprytė

  
LTart.NL užkulisiai: Kristina Kuprytė Kristina Kuprytė.

Savo gyvenimo be muzikos, meno ir kanklių neįsivaizduojanti Kristina Kuprytė gimė bei augo Lietuvoje. Taip pat ten ji baigė mokslus. Grodama kanklėmis muzikantė apkeliavo pusę pasaulio, laimėjo keletą respublikinių bei tarptautinių konkursų.

Savo gyvenimo be muzikos, meno ir kanklių neįsivaizduojanti Kristina Kuprytė gimė bei augo Lietuvoje. Taip pat ten j ibaigė mokslus. Grodama kanklėmis muzikantė apkeliavo pusę pasaulio, laimėjo keletą respublikinių bei tarptautinių konkursų.
Pirmą kartą į Olandiją atvyko dar 1992 metais. Jai padėjo tai, kad Šiauliai ir Etten–Leur miestai yra draugauja jau nuo 1989 metų, tad bent kartą į metus Šiaulių menininkai, muzikantai būdavo kviečiami koncertuoti, pristatyti savo meno. “Olandija mane sužavėjo savo ypatinga tolerancija užsieniečiams, naujovėms.Todėl baigusi mokslus nusprendžiau atvykti į šiąšalį, pasimokyti jų kalbos ir praplėsti savo akiratį”, - pasakojo moteris.
 
Kanklės yra vienas seniausiųlietuvių liaudies styginių instrumentų.Kristina publikai pristato solinį, romantiškąjį kanklių stilių. “Didesnė mano repertuaro dalis –klasika ir romantika. Be originalių, kanklėms parašytų lietuviškų kūrinių, atlieku ir žinomus pasaulio klasikų kūrinius, parašytus arfai , gitarai, fortepijonui, tiksliau jų transkripcijas,” - dėsto muzikantė. “Koncerto metu kanklės skamba kartais kaip arfa, kartais jos panašios į gitarą, bet visada lieka kanklėmis”, - šypsosi Kristina.
 
Kristina – optimistiška moteris: “Mano didžiausias gyvenimo siekis per muziką perduoti žmonėms gerąją naujieną, kad kuo daugiau šypsotųmės ir mylėtumėm vieni kitus.”
 
Nekantraudama dalyvauti LTart.NL renginyje, Kristina prisipažįsta, jog tikisi, kad olandams jis leis dar geriau pažinti gražiają, meniškają Lietuvos pusę, o lietuviams bus smagu susiburti ir prasmingai praleisti laiką drauge, vėl pasijusti tikrais lietuviais. Na, o jauniesiems menininkams – gera proga save pristatyti publikai. “Gal vėl atrasime naujų talentų”, - kalba muzikantė.
“Visiems, kurie sugužės į renginį, norėčiau palinkėti geros nuotaikos, pozityvumo ir priimti viską atvira širdimi, nes mes stengsimės parodyti viską, ką mokame geriausiai.”
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?