Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-17

Medalis - kultūros atašė Rusijoje

  
Medalis - kultūros atašė Rusijoje
© URM nuotr.
Apdovanojimą J.Budraičiui (dešinėje) įteikė ministras A.Ažubalis (kairėje).

Rugsėjo 17 dieną medaliu „Už nuopelnus Lietuvos diplomatinėje tarnyboje“ apdovanotas Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Juozas Budraitis.

Teikdamas apdovanojimą užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis padėkojo žinomam Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktoriui už jo ilgametį ir pasiaukojamą darbą tarnaujant Lietuvai. A.Ažubalis pabrėžė, kad J.Budraitis, atstovaudamas Lietuvai kaimyninėje šalyje, yra tapęs tikru Lietuvos kultūros simboliu visoje Rusijoje.
 
Eidamas Lietuvos kultūros atašė pareigas Maskvoje, J.Budraitis įamžino poeto ir diplomato Jurgio Baltrušaičio atminimą ir yra vienas iš J.Baltrušaičio fondo įsteigimo iniciatorių. J.Baltrušaičio namai yra tapę Maskvos inteligentijos ir lietuvių bendruomenės traukos bei tarptautinių mokslinių konferencijų centru.
 
J.Budraitis taip pat yra ilgametės lietuviškos kultūros sklaidos Rusijoje programos „Langas į Lietuvą“ sumanytojas, jo pastangomis Lietuvos ir Rusijos mokslininkai, tiriantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir senovės baltų istoriją, kalbą ir kultūrą, užmezgė ir sėkmingai plėtoja glaudžius ryšius.
 
J.Budraičio pastangomis Maskvoje užsienio literatūros kiemelyje įamžintas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimas, Maskvos Lomonosovo universitete pradėjo veikti Baltistikos centras.
 
J.Budraitis Lietuvos ambasadoje Rusijoje kultūros patarėju pradėjo dirbti 1995 metais, 2001 metais tapo Lietuvos kultūros atašė Rusijoje. 2002 metais Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus J.Budraičiui suteikė nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro diplomatinį rangą. 2003 metais jis buvo apdovanotas Lietuvos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi. J.Budraitis yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos, Lietuvos teatro sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys.
 
Medalis „Už nuopelnus Lietuvos diplomatinėje tarnyboje“ yra aukščiausias Užsienio reikalų ministerijos įvertinimas, skiriamas už pavyzdingą darbą diplomatinėje tarnyboje, iniciatyvumą ir kūrybingumą.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas grįžta namo iš mokyklos ir surinkęs visą šeimą svetainėje pareiškia:
–Aš norėčiau informuoti visas suinteresuotas puses, kad šiandien aš, Petriukas, pasirodžiau prieš klasę visiškas idiotas, kai per pamoką viešai pateikiau man žinomą vaikų atsiradimo versiją su gandru, kurios tikrumą man patvirtino kai kurie iš čia esančių asmenų!