Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-02-19

Nacionalinis diktantas jau šeštadienį – pasitikrinkite žinias

  
Nacionalinis diktantas jau šeštadienį – pasitikrinkite žinias

Nacionalinio diktanto organizatoriai kviečia visus pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias svetainėje www.diktantas.lt. Čia lietuvių kalbos entuziastai turi galimybę taisyti klaidas skelbiamuose tekstuose ir iškart sužinoti, kaip jiems sekėsi.

„Dingo šo bi odegos“ skelbimas jau seniai tapo interneto folkloru. Deja, viešoje erdvėje nemažėja tekstų, kurių lietuvių kalba kelia ir liūdesį, ir šypseną. Surinkome dalį jų ir siūlome visiems norintiems pasipraktikuoti prieš diktantą. Diktanto tekstas tikrai bus sudėtingesnis“, – sako Nacionalinį diktantą organizuojančio savaitraščio „Atgimimas“ redaktorė Vytautė Šmaižytė.
Savaitraščio „Atgimimas“ rengiamas Nacionalinis diktantas vyks dviem etapais. Pirmasis, vasario 23 dieną, vyks visose Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Jo tekstas
11 val. bus skaitomas per LRT radijo pirmąją programą.
Diktanto finalas po mėnesio bus rengiamas Vilniuje. Finalinio etapo dalyvius atrinks komisija.
 
Nacionalinį diktantą „Atgimimas“ organizuoja kartu su ilgamečiais projekto partneriais – naujienų portalu DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu ir Valstybine lietuvių kalbos komisija.
 
Pirmą kartą projekto istorijoje diktantą bus galima rašyti namuose ir tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.
Projekto organizatoriai paštu atsiųstus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir grąžinti autoriams.
 
Diktanto tekstą bus galima rasti vasario 26 dieną svetainėse www.atgimimas.lt, www.diktantas.lt, www.vlkk.lt ir portale DELFI.
Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Moksleiviai varžysis atskiroje konkurso grupėje.
 
 
  

Žymos: Lietuva, Lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Koks skirtumas tarp dramblio ir blusos? Tas, kad drambliai gali turėti blusų, o blusos turėti dramblių ne.