Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-02-22

Prahoje pristatyta lietuvių prisiminimų knyga

  
Prahoje pristatyta lietuvių prisiminimų knyga
© LR Ambasada Čekijoje
Kovos su totalitarizmu aktualizavimui skirtas projektas „Mene Tekel“ Prahoje vyksta penktus metus.

Prahos Karolio universiteto senuosiuose rūmuose Karolinume vasario 21 dieną pristatyta į čekų kalbą išversta lietuvių, dalyvavusių 1968 metų sovietinėje karinėje invazijoje į Čekoslovakiją, atsiminimų knyga „Lauk, okupantai!“.

Knyga pristatyta kovos su totalitarizmu aktualizavimui skirto projekto „Mene Tekel“ atidarytame.
Prahos pavasario trisdešimtmečiui pažymėti skirtos įvykių dalyvio Petro Algio Mikšos sudarytos ir 1999 metais Lietuvoje išleistos knygos vertimas Čekijos visuomenei pristatomas pirmą kartą.
 
Įvadą, paaiškinantį tuometinį Vidurio ir Rytų Europos politinį kontekstą, Lietuvos ir Čekoslovakijos realijas, Prahos pavasarį užgniaužusiuose įvykiuose okupantų vaidmenyje dalyvavusių lietuvių paradoksalią situaciją, čekų skaitytojams parengė istorikė Dalia Bukelevičiūtė ir knygos sudarytojas P.A.Mikša.
 
Lietuvos ambasadorius Čekijoje Aurimas Taurantas knygos pristatyme pabrėžė, kad Vidurio ir Rytų Europos tautų išsivadavimas iš totalitarizmo buvo bendro tautų išsilaisvinimo proceso rezultatas.
 
Anot jo, iš Čekoslovakijos grįžusių lietuvių pasakojimai apie sovietų susidorojimą su tautų laisvės siekiais sparčiai sklido iš lūpų į lūpas ir turėjo įtakos protesto planams Lietuvoje.
 
Knygos pristatyme dalyvavo jos sudarytojas P.A.Mikša, čekiškos knygos versijos leidimo iniciatorius ir rėmėjas Valentinas Mitė. Jis taip pat yra vienos iš devynių Karolinume atidarytų projekto parodų „Totalitarizmo apmąstymai mene ir švietime“ autorius.
 
Kovos su totalitarizmu aktualizavimui skirtas projektas „Mene Tekel“ Prahoje vyksta penktus metus iš eilės. Šiemet renginį organizavo Čekijos piliečių asociacija „Menas be užtvarų“, Politinių kalinių konfederacija, Totalitarinių režimų studijų institutas, Čekijos komunistinės policijos nusikaltimų tyrimų ir dokumentų biuras bendradarbiaudami su Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos ir Kanados ambasadomis. Renginį globoja Prahos meras Bohuslavas Svoboda ir Karolio universiteto rektorius Vaclavas Hamplas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.