Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-01

Rio lūšnynuose gyvenantis lietuvis – apie tai, kaip faveloje išlikti gyvam

  
Rio lūšnynuose gyvenantis lietuvis – apie tai, kaip faveloje išlikti gyvam Rio de Žaneire lietuvis gyvena jau daugiau nei dešimtį metų.

Apie Braziliją sukurta daug legendų, parašyta knygų, pastatyta krūva ryškiausių filmų. Čia filmuojami žvaigždžių klipai, o į Rio de Žaneirą atvykstančios garsenybės nepraleidžia galimybės pasimėgauti ne tik prabangiais restoranais ir akį glostančiais vaizdais, bet užsukti ir į vietinį lūšnyną. Mat čia gyvena net 60 procentų Rio de Žaneiro žmonių ir galima susipažinti su kita Rio puse. Titas – lietuvis, gyvenantis vienoje iš Rio de Žaneiro favelų. Vyras papasakojo, kaip kriminalais garsėjančiuose lūšnynuose išlikti gyvam.

„Lietuvoje, jei kažką pavogsi, pradėsi bėgti, vysis tave. Rėks – sustok. O čia – tiesiog šaus. Jei naktį nepamatai, kad policija tave stabdo, jie turi pilną teisę iššauti”, - LNK žurnalistams pasakojo lietuvis.
Rio de Žaneire vyras gyvena jau daugiau nei dešimtį metų. O į favelas atsikraustė, kaip ir didžioji dauguma žmonių, taupydamas pinigus:
 
„Kad išsinuomotum Brazilijoje butą, turi turėti dviejų metų kontraktą, mokėti nerealius pinigus. Kvadratinis metras šalia esančiame rajone kainuoja dešimt tūkstančių eurų. Kainos čia – milžiniškos. O kai pinigų neturi, eini į lūšnyną. Nes čia nėra praktiškai jokių mokesčių. Net už vandenį nereikia mokėti”.
 
Laidos metu Titas atskleidė ir daugiau priežasčių, dėl ko žmonės renkasi favelas bei papasakos, kokių taisyklių privaloma laikytis, norint išlikti saugiam susišaudymais pagarsėjusiuose Rio de Žaneiro rajonuose. Prisiminė ir savo kailiu patirtą vietinių banditų susišaudymą:
 
„Atvykau į kitą favelą pirkti dviračio. Ir pamačiau, kaip dvi gaujos žaidžia karą realiame gyvenime. Teko slėptis nuo lekiančių kulkų. Palaukiau, kol susišaudymas baigsis, ir iškeliavau namo”.
 
Vyras atskleidė ir tikrąsias lūšnyno kainas. Nors daugumai atrodo, kad čia gyvena asocialūs asmenys, taip tikrai nėra. Kai kuriuose lūšnynuose nekilnojamas turtas kainuoja net po kelis milijonus, o į lūšnynus dažnai užsuka net tokios žvaigždės kaip Madonna ar Davidas Beckhamas.
 
Vyras papasakojo ir apie vieną Lietuvoje garsų žmogų, kuris iki šios dienos čia laikomas herojumi: „Žymiausias favelų lietuvis buvo, amžiną atilsį, Remigijus Morkevičius, kurį vietiniai čia tiesiog dievino”.
 
 
 
 
  

Žymos: Pasaulio Lietuviai, Emigrantai, Rio de Žaneiras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ji:-Ar tu mylėsi mane,kai mano plaukai taps žili?
Jis:
-Žinoma!O kodėl gi turėčiau nemylėti? Aš juk mylėjau tave,kai tavo plaukai buvo raudonos, geltonos, oranžinės, sidabrinės, mėlynos ir net žalios spalvos!