Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Deimantė Dokšaitė   |   2010-12-16

Veidų dailininkė

  
Veidų dailininkė
© Asmeninis archyvas
Patricija mokėsi bei praktikavosi ir ant savęs.

Patricija Jurkevičiūtė-Miklušienė ketverius pastaruosius metus gyvena Londone, kur siekia savo dar vaikystėje užgimusios svajonės išsipildymo. Ji kantriai, žingsnis po žingsnio skinasi kelią grožio industrijoje. Neseniai sukūrusi savo tinklalapį, vizažistė dalijasi gero makiažo paslaptimis, lygina lietuvių ir bričių makiažo įpročius ir sako, jog vestuvės tokia puiki šventė, kad nuotakoms dėl makiažo nerimauti neverta, tačiau iš anksto viską aptarti iki smulkmenų būtina.

="text-align: left">
Patricija, kaip susidomėjai makiažu? Kuo jis tau įdomus, kuo patraukė?
 
Kiek atsimenu save nuo mažų dienų, visada mėgau paslapčia įlisti į mamos kosmetikos krepšelį. Nuolat gražindavau savo močiutes vaikystėje, paauglystėje – klasiokes, vėliau kursiokes ir iki šiol – drauges...

Vizažas, kaip yra pasakęs vizažo guru Kevinas Aucoinas, tai ne tik būdas išreikšti, kas esame, bet ir kuo pasirenkame būti tą akimirką.

Vieni išreiškia savo mintis ir svajones drobėje tapydami, piešdami, kurdami eiles. O aš – veiduose... Man tai būdas atsipalaiduoti, kurti ir daryti moteris laimingas.
 
Dabar jau turi savo puslapį socialiniame tinkle „Facebook“, taip pat interneto svetainę. Bet kokia buvo pradžia?

Mokiausi, treniravausi ant šeimos narių, draugių, pažįstamų, dariau makiažą sau. Lietuvoje, dar atrodo taip neseniai, prieš penkerius metus, nebuvo kur mokytis vizažo. Tačiau man pasisekė – turėjau nuostabią mokytoją vizažistę Agnę Macijauskaitę, kuri mane išmokė techninių dalykų, pasidalijo savo patirtimi. Aš jai esu be galo dėkinga. Tad, būsiu atvira, aš savamokslė, žinių semiuosi iš praktikos, iš knygų, iš kitų vizažistų. Galvojau stoti mokytis vizažo meno čia, Anglijoje – bet naudotis pagrindine technika jau moku. Reikia gilintis į save, į žmones, į aplinką, jausti spalvas ir viską analizuoti – dabartines mados tendencijas, šio meno istoriją, reikia eiti į parodas pasisemti minčių, ir pan. Jaučiu, kaip augu ir tobulėju, o to nė viena mokykla neišmokys. Šioje srityje neužtenka žinoti tik taisykles ar techninius dalykus. Turi jausti spalvas, jau prieš dailindamas žmogų turi matyti galutinį rezultatą, turėti fantazijos. Tikiu, kad vadinamoji meno gyslelė būna įgimta arba ne.
 
Tavo puslapis „Facbook‘e“ anglų kalba. Atrodo, taikai ne tik į Londone gyvenančių lietuvių rinką, bet ir plačiau?

Gyvenu Londone, tad, manau, tai savaime suprantama.
 
Papasakok kokios dabar vyrauja tendencijos, mados kasdieniame ir proginiame makiaže?

Rudens ir žiemos makiažas seksualus, „glamūrinis“. Dauguma dizainerių bei vizažistų siūlo padūmavusių akių makiažą, ryškias lūpų dažų spalvas. Taip pat madingas natūralus, žemiškų spalvų makiažas. Svarbiausias akcentas – išpuoselėta, nuo žiemos darganų apsaugota oda, ir jokio soliariumų įdegio. Ypač madinga blyški oda bei ryškus akių makiažas.
 
Kaip kasdien dažaisi pati?

Kasdienai renkuosi lengvą makiažo pagrindą, skaistalus. Būtinai sutvarkau antakių liniją, naudoju tušą, lūpų blizgesį.
 
Palygink lietuvių ir bričių makiažo įpročius. Kuo skiriasi, kuo jie panašūs? Ar pagal makiažą gali atpažinti, iš kokios šalies yra mergina ar moteris?

Įpročiai, net ir makiažo, priklauso nuo aplinkos, papročių, kultūros, kurioje augi. Gali gatvėje sutikti ir gražiai, natūraliai paryškinusią bruožus lietuvaitę, ir britę. Arba atvirkščiai – tiek lietuvaitės, tiek britės gali kasdieniam makiažui naudoti priklijuojamas blakstienas, būti priaugintais plaukais bei nagais, oranžiniais nuo soliariumų veidais. Pastebėjau tendenciją, kad dauguma bričių mėgsta tai, kas nenatūralu, joms kuo daugiau, tuo gražiau, – o tai taip neteisinga. Tačiau, kaip minėjau, priklauso nuo vietovės, socialinio sluoksnio.

Ne tik žmogaus viduje, bet ir išorėje turi vyrauti harmonija, ir nesvarbu, ar makiažo priemonių naudota daug, ar mažai.

Išskirčiau Viduriniųjų Rytų moterų makiažą – jis tikrai traukia gatvėje akį. Jos dažosi daug, tačiau tai jau yra kultūra, nuo mažens diegiamas dalykas.
 
Ką galvoji apie vyrų makiažą?

Atsirandančios rinkoje makiažo priemonės vyrams – reklaminis triukas, juk tinka ir tos pačios priemonės, kurias naudoja moterys. Jei fotosesijai reikia paslėpti juodus ratilus po akim ar randą, manau, tai normalu, netgi būtina. Juk grimuojami net televizjos laidų vedėjai.
 
Be kokių makiažo priemonių negali apsieiti nė viena moteris?

Tai labai individualus dalykas. Vienų oda labiau problemiška, tad reikia priemonių spuogeliams ar randams užmaskuoti. Kitoms užtenka tik tušo ir lūpų balzamo ar blizgesio. Yra moterų, kurios mėgsta makiažui skirti daug laiko ir naudoja nemažai priemonių.

Jei oda prižiūrėta, antakių linija sutvarkyta ir moteris šypsosi – tai yra visa, ko jai reikia!
 
Ar nebaisi atsakomybė daryti proginius, o ypač vestuvinius makiažus? Juk nuotakos paprastai būna labai įsitempusios, net mažiausias nesusipratimas jas išveda iš kantrybės. Gal turi savo būdų, kaip jas nuraminti, kaip iš anksto paruošti makiažui?

Būti nuotaka – nuostabu! Visada sakau, kad tai vienintelė tokia diena, jaudintis normalu, bet sielotis nėra dėl ko!

Viskas iki smulkenų aptariama darant bandomąjį makiažą. Moterys tiesiog pasitiki, renkasi mano paslaugas dažniausiai pagal rekomendacijas, be to, mato darbus internetiniame puslapyje.
 
Jei galėtum duoti tik vieną patarimą apie makiažą, koks jis būtų?

Grožis slypi paprastume ir harmonijoje.
 
Kaip gi tavo keliai atvedė į Londoną?

Atvykau į Londoną prieš ketverius metus. Norejau augti ir tobulėti grožio industrijoje, kuri Lietuvoje gan maža. Londone konkurencija didesnė, bet tai verčia siekti dar daugiau. Jei dirbi sunkiai ir nuoširdžiai, tavo darbas neliks nepastebėtas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tiesa, kad intelekto testas gali būti svarbus darbinantis?
– Tiesa. Tų, kurių intelekto koeficientas didesnis nei viršininko, nepriima.