Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-04-28

Kodėl moterys renkasi alfonsus?

  
Kodėl moterys renkasi alfonsus? Moterys renkasi išlaikytinius vyrus visai ne iš gailesčio jiems, bet iš meilės sau.

Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje visos merginos svajojo ištekėti už mokslininko, geriausia fiziko, na, kraštutiniu atveju – lakūno. Aštuntajame dešimtmetyje buvo madingi rašytojai ir inžinieriai. Kiek vėliau – sėkmingi verslininkai. O štai įsibėgėjant XXI amžiui vis dažniau gali sutikti moterų... su alfonsais. Kas tai? Vyrų nevisavertiškumas? Galutinė feminizmo pergalė? Kodėl gražios ir sėkmingos moterys pasirengusios „užsikarti sau ant kaklo“ niekur nedirbantį vyrą ir jį išlaikyti?

Per pastaruosius penkerius metus, „The Washington Post“ tyrimo duomenimis, jaunuolių, žymiai pagerinusių savo materialinę padėtį mylimų moterų sąskaita, padaugėjo penkis kartus. Ir sėkmingų moterų skaičius kasmet auga, o proporcingai damų karjerai daugėja ir alfonsų. Taigi, daugelio porų ankstesnis tradicinis tarpusavio santykių principas: vyras – šeimos aprūpintojas, moteris – namų židinio saugotoja, galima sakyti, apvirto aukštyn kojom.
Alfonso moteris
 
Taigi, kokia moteris pasirengusi išlaikyti savo mylimąjį? Psichologų atlikti tyrimai rodo, kad dažniausiai jai 30–40 metų. Nesvarbu, išsiskyrusi ar ištekėjusi, – vis tiek nusivylusi meile, kenčia dėl dėmesio jai, kaip moteriai ir kaip asmenybei, stokos. Ūgis, išvaizda ir biusto dydis neturi reikšmės. Labai dažnai su alfonsais susitikinėja gražios merginos, turinčios daugybę gerbėjų. 67 proc. atvejų tai moteris, turinti du ar daugiau aukštojo mokslo diplomų. Ji intelektualė, jos interesų ratas labai platus. Greičiausiai ji užima aukštą postą.
 
Tiesa, tarp silpnosios lyties atstovių, išlaikančių vyrus, yra ir ne tokių pasiturinčių moterų, kurios savo mylimam alfonsui išleidžia kone visą savo uždarbį.
Ko gi siekia moterys, gyvenimo palydovais pasirenkančios alfonsus, – įtvirtinti save kaip asmenybę ar pažeminti vyrą??
 
Dažniausiai tokios moterys trokšta meilės ir supratimo. Ir yra pasirengusios mokėti už tai, kad tik šalia būtų jų svajonių vyras.
 
Psichoterapeutai išskiria ir dar kelias priežastis. Pirmiausia – pasikelti savivertę („galiu pasirinkti tai, kas man patinka“). Antra – būti aukščiau kotiruojama sociume, nes „kad ir sėkminga, bet vieniša“ moteris dažnai vertinama prasčiau, nei turinti vyrą. Na, yra ir dar viena tendencija – moters noras „pabėgti“ nuo senatvės („gyvenu su jaunu, tai ir aš jauna“).
 
Beje, psichologai kone vienbalsiai tvirtina, kad moterys renkasi išlaikytinius vyrus visai ne iš gailesčio jiems, bet iš meilės sau. Beje, ir dar: kai kurios dailiosios lyties atstovės, kažkada anksčiau buvusios finansiškai visiškai priklausomos nuo vyro, vėliau, susikūrusios materialinę gerovę, trokšta „keršto“. Tokios moterys jaučia malonumą išlaikydamos savo antrąją pusę.
Kai kurie psichologai išskirai ir dar vieną moterų, gyvenančių su alfonsais, tipą. Jas tai verčia daryti prigimtinis suvokimas, kad į asmeninį gyvenimą reikia investuoti, – užtat ir investuoja tai, ką laiko savo didžiausia verte – savo uždirbamus pinigus. Toks elgesys gali atsirasti iš vidinio nepasitikėjimo, kad kas nors gali mylėti ją pačią. Dažniausia tokios damos „įsigyja“ alfonsus meilužius – taip tarsi nuperkamas meilės santykių surogatas.
 
Ir alfonsai nevienodi…
 
Psichologai išskiria 4 pagrindinius alfonsų tipus.
 
• Alfonsas namų šeimininkė
 
Tokia santykių forma, kai vyras rūpinais buitimi ir vaikais, o moteris pinigais, gan paplitusi JAV ir Europoje, tai praktikuoja apie 20 proc. šeimų.
 
Turėkite galvoje
 
Žmogus sukurtas laimei, ir jei abiems tokie užsiėmimai artimiausi širdžiai, šeimos santykiai gali būti idealūs.
 
• Alfonsas iš silpnumo
 
Tai dažniausiai vyrai, nesugebėję realizuoti savęs gyvenime ar karjeros srityje. Tarp jų ypač
daug kūrybinių profesijų atstovų, savotiškų nepripažintų genijų, laisvų menininkų. Be to, galima sutikti buvusių sportininkų, buvusių kariškių, taip pat – bankrutavusių verslininkų. Tai dažnai būna vyrai, kurie didžiuojasi savo praeitimi, bet nežino, kaip susitvarkyti gyvenimą, pasibaigus tam sėkmingam etapui.
 
Turėkite omenyje
 
Toks alfonsas įtikinėja savo moteris, kad viskas dar prieš akis, kad jis dar pakeis pasaulį, išgarsės ir taps šeimos maitintoju. Bet tai pavyksta tik nedaugeliui.
 
• Alfonsas iš įpratimo
 
Svarbiausias jo skiriamasis bruožas – infantilumas. Jie išaugo iš paaugliško amžiaus, bet nepanoro ar nesugebėjo prisitaikyti prie suaugusiųjų pasaulio. Dirbti nenori, jiems tai neįdomu. Jie įsitikinę, kad vasarą reikia poilsiauti ir apskritai gyvenime svarbiausia – pramogos. Jei ir mėgina susirasti darbą, tai dažniausiai pramiega pokalbį su būsimuoju darbdaviu ar paprasčiausiai pasiteisina neturėję nuotaikos nueiti į darbuotojų atranką. Taip ir nenusprendžia, ko norėtų gyvenime, išskyrus linksmybes.
 
Turėkite omenyje
 
Jei susiejote savo likimą su tokio tipo vyru, būkite pasirengę tam, kad jūsų mylimasis bus kartu ir jūsų vaikas. Jums pačiai teks ieškoti jam darbų, skatinti jo kopimą karjeros laipteliais ir padėti atlikti visus darbinius žygdarbius. Deja, dažnai tai bus tiesiog beviltiškos pastangos, tad visą gyvenimo naštą teks tempti ant savo gležnų pečių.
 
• Alfonsas iš pašaukimo
 
Tai žmogus, kuris tiesiog pasirinko tokią „profesiją“ – būti alfonsu. Jo skiriamasis bruožas – nepriekaištinga išvaizda ir manieros. Jis juk privalo būti stilingas moters tualeto papildinys!
Santykiuose jis išlaiko įtampą, stebina staigmenomis, lovoje daro viską, kad moteris suprastų, jog su niekuo kitu jai gyvenime nebus taip gera.
 
Turėkite omenyje
 
Tokios rūšies alfonsams moterys išleidžia daugiausia pinigų, investuoja daugiausia laiko – ir dažniausiai kaip atpildą gauna meilę ir dėmesį. Tik ar šiuos jausmus galima laikyti nuoširdžiais?
 
 
Kas be ko, tai – kiekvieno (ir kiekvienos) laisvas pasirinkimas.
 
 
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Morgas. Naktis. Kapų tyla. Tik staiga tylus balsas tamsoje:
– Ei, Petrai, man atrodo, kad truputį padauginom. Petrai? Ei, Petrai…