Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Renginiai

Diskusija: „Brexito“ iššūkiai ir galimybės Lietuvai

Diskusija: „Brexito“ iššūkiai ir galimybės Lietuvai
Tau tai patinka
Dalinkis: FacebookGooglePlusTwitter
Loading...
Vilnius, LRS seimas
Kovo 2-ra diena
nemokamas
Jungtinė Karalystė oficialiai pasitraukia iš Europos Sąjungos. Prasideda pereinamasis laikotarpis, kurio metu bus deramasi dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ateities santykių ir siekiama pasirašyti juos reguliuojančius susitarimus. Šiais ir kitais svarbiais su „Brexitu“ susijusiais klausimais Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kviečia diskutuoti 2020 m. kovo 2 d. (pirmadienį) 10 val. Seime vyksiančiame renginyje ,,Brexit‘2020: iššūkiai ir galimybės Lietuvai“.
„Pastarosiomis dienomis kartu su visu pasauliu stebime emocingą Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą. Neabejotinai šis istorinis virsmas turės nemažai pasekmių visai Europos Sąjungai, o taip pat ir Lietuvai.
 
Tačiau kiekvienas nusistovėjusios tvarkos pokytis ne tik kelia iššūkius, bet ir atveria naujas galimybes, kuriomis turime būti pasirengę pasinaudoti. Turime aiškiai įvardyti savo siekius diskusijoje dėl Jungtinės Karalystės vaidmens mūsų regiono saugumo architektūroje, kalbėti apie galimybes verslui, finansinių technologijų ir inovacijų plėtrai, apie Lietuvos piliečių Jungtinėje Karalystėje padėtį ir mūsų pasirengimą priimti apsisprendusius grįžti.
 
Visiems besidomintiems atviras pokalbis apie šiuos klausimus Seime – tai dar vienas svarbus renginys mūsų rengiamame diskusijų cikle, kuriuo kviečiame į Lietuvos politiką grąžinti rimtus debatus ir drauge ieškoti atsakymų į strateginės reikšmės klausimus“, – teigia TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.
 
Anot Seimo nario Žygimanto Pavilionio, neatsižvelgiant į „Brexit“, turime padaryti viską, kad santykiai su Jungtine Karalyste, viena svarbiausių mūsų transatlantinių sąjungininkių ir nuoseklia mūsų visų strateginių tikslų rėmėja, ne tik išliktų, bet ir pagilėtų.
 
Turime suformuoti su Jungtine Karalyste panašią strateginę darbotvarkę, kurią jau seniai turime su JAV. Diskusijoje kviečiami dalyvauti politikai, Lietuvoje reziduojančių Europos Sąjungos ir NATO valstybių ambasadoriai, politologai, apžvalgininkai, akademinės bendruomenės, verslo, profesinių sąjungų, nevyriausybinių organizacijų, valstybinių institucijų, žiniasklaidos atstovai.
 
Diskusija atvira visiems besidomintiems.
 
Registruotis galite čia.
 
Įėjimui į Seimą reikalingas asmens dokumentas.

Komentarai

Panašūs renginiai

Vieta:
Laikas: 2020-02-22
Kaina:

Anekdotai

- Jeigu reikia ką nors padaryti – kvieskite kinus. Jeigu reikia padaryti kažką neįmanomo – kvieskite rusus ir nupirkite degtinės. Jeigu reikia padaryti kažką, kas gerai veiktų – kvieskite vokiečius.
- O amerikiečius kada kviesti?
- Amerikiečių kviesti nereikia, jie ateina patys…