Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Renginiai

Susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu

Susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu
Tau tai patinka
Dalinkis: FacebookGooglePlusTwitter
Loading...
Knygnesys.co.uk, Beckton, London, E6 6, United Kingdom
2020-02-05
Socialiniame tinkle facebook dalinamasi tokia žinute:
„Pagaliau su dideliu džiaugsmu rašau, kad atvyksta mylimas ir laukiamas kunigas ir Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas. Kunigą Algirdą Toliatą pažįstame iš jo knygų, o nemaža knygyno lankytojų dalis "draugauja" FB vis tik susitikimas yra labai svarbus.
 
Kunigas Algirdas Toliatas parašęs 6 knygas: „Žmogaus ir Dievo metai“ , „Gerumo liūnas“ , "Šeštas jausmas yra pirmas" , "Sekmadienio SMS" , "Ramybė tau", "Dievo vaikų planeta" ir drauge su Lina Ever (beja taip pat svečiavosi mūsų knygyne) ir Algimantu Aleksandravičium knygą - "Kelyje. 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu".
 
Trumpai:
 
Algirdas Toliatas (g. 1978 m.) baigė Vilniaus kunigų seminariją, studijavo Prancūzijoje. 2007 m. buvo pašventintas kunigu. Po studijų Italijoje 2012 m. apsigynė dvasinės teologijos licenciato laipsnį ir buvo paskirtas kunigu Šv. Rapolo bažnyčioje.
 
Nuo 2013 m. eina vyriausio Lietuvos policijos kapeliono pareigas.
 
Apie knygas:
 
„Žmogaus ir Dievo metai“ – liturginių metų pamokslų ciklas.
 
Liturginiai metai – tai kaip Dievo ir žmogaus gyvenimo ciklas. Prasideda puošniu ir spalvingu pasiruošiamuoju adventiniu laikotarpiu ir baigiasi Kalėdomis – Dievo ir žmogaus gimimu mūsų sielose, kur nereikia nieko vaidinti, nes nėra prieš ką. Esame tik mes, nuogi ir pažeidžiami, kažkur palikę savo tobulybės įvaizdžius.
 
Liturginis laikas teka ir bręsta per įvairius kasdienius ir neeilinius gyvenimo įvykius. Eina asketiškos gavėnios dykuma – tai palaiminimo, širdies ir minčių apsivalymo metas, kulminuojantis per šv. Velykas, vedančias Žmogaus Sūnų per mylimo žmogaus išdavystę, per atstūmimą, bejėgiškumą, vienatvę, per juodžiausią neviltį ir mirtį į atgimimą.
 
Taip peržengiame savo ribotumo ir galimybių ribas ir įžengiame mūsų sielos gelmėse į Dievo karalystę, esančią arčiau mūsų, nei mes patys sau esame. Visas likęs laikas iki pat paskutinio liturginių metų Kristaus Karaliaus sekmadienio yra skirtas velykinio įvykio tapsmui.
 
„Gerumo liūnas” – antroji kunigo Algirdo Toliato pamokslų knyga, liturginių C metų pamokslų ciklas, kuriame plėtojamos pirmojoje knygoje „Žmogaus ir Dievo metai” gvildentos temos. Interpretuodamas Šventojo Rašto fragmentus autorius nagrinėja psichologines, dvasines, moralines ir vertybines problemas.
 
"Šeštas jausmas yra pirmas" - trečia knyga kalba apie MEILĘ.
 
Kaip palikta moteris. Kaip apleista motina. Kaip švč. Mergelė Ramintoja, išprievartauta ateistinių perdangų, bet nepraradusi grožio, moteriškumo. Spindinčiomis akimis. Meilė – galingiausia jėga. Ir spalvota. Net kai visai vilties nebelieka, meilė toliau stato tiltus tarp bedugnių. Tiesa, avarinius. Jokių garantijų. Saugiklis – tik šeštasis jausmas.
 
Bet jis yra pirmas, nes žmogaus keliui pasibaigus prasideda Dievo kelias žmoguje, pranokstantis lakiausią vaizduotę. „Sekmadienio SMS“ gimė iš sekmadieninių kvietimų į Mišias trumposiomis SMS žinutėmis. Iš pradžių kvietimus į pamaldas kunigas siuntė gana siauram žmonių ratui, jie persiųsdavo jas kitiems, ir taip žinutės pasiekdavo tūkstančius.
 
Nedidelė miniatiūrų knygelė „Sekmadienio SMS“ ragina ne tik pasiklausyti Dievo žodžio, bet ir susimąstyti, dėl ko gyvename, kas gi mes esame sau, ką mums reiškia kitas. Keli sakiniai dažnai pasako daugiau nei trys ar keturios dešimtys ir kiekvienam sukelia vis kitokių minčių apie esminius būties klausimus, į kuriuos atsakymų ieškome visą savo gyvenimą.
 
„Ramybė tau" - tarptautinis projektas, gimęs Vilniaus knygų mugėje. Tai išties unikali knyga, nes parašyta ispanų kalba ir skirta pasaulinei auditorijai. Frankfurto knygų mugėje knyga jau sulaukė tarptautinio susidomėjimo, o dabar išversta į lietuvių kalbą (vertė Aira Nekrašaitė).
 
A. Toliatą pristatančio prologo autorius - ispanų rašytojas Francescas Mirallesas, kunigo veiklą apibendrina rašytojos Linos Ever epilogas. Visi jie susitiko Vilniaus knygų mugėje leidyklos „Tyto alba" stende - ten ir gimė šios knygos idėja.
 
Kas atima iš mūsų ramybę ir laimę? Ar gali kliūtys gyvenime tapti galimybėmis? Kodėl reikia paleisti praeitį? Kaip per smulkmenas nepamesti tikslo? Kaip išmokti ne tik žiūrėti, bet ir matyti?
 
A. Toliatas kaip visada įtaigiai ir užburiančiai kalba apie santarvę su pačiu savimi. Tada ir pasaulis taps harmoningas. "Dievo vaikų planeta" - knyga, kuri stiprina tikėjimą ir atskleidžia Dievo meilę. Šiuolaikiškai kunigo Algirdo Toliato parašyta ir dailininkės Kristinos Norvilaitės iliustruota istorija pasakoja apie vaikų santykius ir draugystę.
 
Ši knyga padės vaikams suprasti vieniems kitus ir mokys kurti draugiškus santykius. Istorija ne tik paskatins pamąstyti apie šalia esančius, bet ir suteiks progą visai šeimai pasikalbėti apie dvasines vertybes."

Kur: Lituanica Shopping Center (2 aukštas) Beckton Retail Park

Kada: Vasario 5 diena, 2020, 6:30 PM – 9 PM

Renginio puslapis socialiniame tinkle facebook: https://www.facebook.com/events/115868689786557/  

Komentarai

Panašūs renginiai


Vieta:
Laikas: 2020-02-22
Kaina:

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...