antradienis, gegužės 26 d.
D. Trumpas ir J. Bidenas prieš COVID-19
IQ
Scanpix

Balandžio pradžioje Bernie Sandersui pasitraukus iš kovos dėl Demokratų partijos nominacijos kovoti JAV prezidento rinkimuose, buvusiam viceprezidentui Joe Bidenui liko vienintelis konkurentas – Donaldas Trumpas. Tačiau abiejų kandidatų laukia dar vienas nematomas varžovas – COVID-19. Ne tik todėl, kad 77-erių demokratas ir 73-ejų respublikonas priklauso rizikos grupei.

Pandemija J. Bidenui trukdo rengti kampaniją ir telkti rėmėjus – politikas su jais bendrauja iš savo namų Vilingtone. Koronaviruso protrūkio pradžioje šoktelėjo D. Trumpo reitingai (bet liko neigiami), tačiau pandemijai pasiglemžiant tūkstančių amerikiečių gyvybes prezidentas sulaukia vis daugiau kritikos dėl to, kad pavojų pernelyg ilgai ignoravo. Recesija ir augantis nedarbas, jei ekonominės katastrofos nepavyks išvengti, gali paskandinti paskutines D. Trumpo viltis.

Kol kas D. Trumpas ir J. Bidenas darbus tęsia ir tikisi, kad iki lapkričio pandemija atslūgs ir rinkimai nebus atidėti. Tiesa, JAV vidurio kadencijos rinkimai 1918 m. įvyko, nepaisant 675 tūkst. gyvybių šalyje nusinešusio ispaniškojo gripo protrūkio.

2020 05 07 15:13
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt