trečiadienis, sausio 19 d.
Britanijos karalienė pastebėta vairuojanti
BNS
Scanpix

Britanijos karalienė Elizabeth II pirmadienį buvo pastebėta vairuojanti automobilį prie Vindzoro pilies, pranešė britų žiniasklaida.

Ši žinia iš dalies išsklaidė susirūpinimą dėl monarchės, gydytojų patarimu nedalyvaujančios Jungtinėje Karalystėje vykstančioje COP26 klimato konferencijoje, sveikatos.

95 metų karalienė buvo pastebėta vairuojanti žalios spalvos automobilį „Jaguar“, kuriuo ji paprastai vežioja savo augintinius korgius, nurodė bulvarinis laikraštis „The Sun“ straipsnyje su antrašte „Jai viskas gerai“.

Karalienė atšaukė dalyvavimą Glazge vykstančiame Jungtinių Tautų viršūnių susitikime klimato kaitos klausimais, į kurį pirmadienį susirinko pasaulio lyderiai. Tokį sprendimą ji priėmė, kaip buvo paskelbtas retas viešas pripažinimas, jog Elizabeth sveikata pablogėjo.

Spalio pabaigoje Bakingamo rūmai pranešė, jog karalienė liko nakvoti vienoje privačioje Londono ligoninėje, kur jai buvo atlikti tam tikri „preliminarūs tyrimai“.

Karalienė netrukus sugrįžo prie formalių pareigų ir vaizdo ryšiu surengė kelias audiencijas.

Tačiau pirmadienį monarchė nedalyvavo, kaip buvo planuota, vakare priimant COP26 svečius, gydytojams „patarus jai pailsėti“, informavo Bakingamo rūmai.

Vėliau rūmai pranešė, kad Elizabeth II ilsėsis dar „mažiausiai“ dvi savaites.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas savaitgalį pranešė, kad ji yra „labai geros formos“.

Vėlai pirmadienį karalienė iš anksto įrašyta kalba kreipėsi į COP26 delegatus.

Jos vyriausias sūnus ir sosto įpėdinis princas Charles'as pirmadienį buvo vienas iš pranešėjų. Kalbą pasakė ir žymus laidų apie gamtotyrą vedėjas Davidas Attenborough, karalienės bendraamžis.

Pastarosiomis savaitėmis britų karališkoji šeima ne kartą pasisakė aplinkosaugos klausimais, o spalio viduryje buvo išgirsta, kaip Elizabeth II piktinosi pasaulio lyderiais, kad šie tik „kalba“, bet nepakankamai „daro“ kovos su klimato kaita srityje.

Kitais metais ilgiausiai JK istorijoje valdanti monarchė švęs platininį jubiliejų – savo valdymo 70-metį.

Iki savo apsilankymo ligoninėje praėjusį mėnesį ji beveik kasdien dalyvaudavo oficialiuose renginiuose.

Tačiau neseniai Elizabeth II buvo pastebėta vaikščiojanti su lazdele ir, kaip pranešama, atsisakė jodinėjimo.

Karalienės sutuoktinis princas Philipas, turėjęs Edinburgo hercogo titulą, mirė balandžio 9 dieną, likus vos kelioms savaitėms iki jo 100-ojo gimtadienio.

2021 11 02 12:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt