trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Skyrybų laimikis – šimtai milijonų svarų sterlingų
Parengė Aidanas Praleika

Vieno rusų milijardieriaus žmona Londono teisme iš vyro prisiteisė 450 mln. svarų. Tai – viena didžiausių skyrybų procese priteistų sumų Anglijos istorijoje, pranešė „Financial Times“.

Milijardierius Farchadas Achmedovas žiniasklaidai sakė, kad jo buvusi žmona Tatjana dalį priteisto turto sutiko atsiimti pinigais, o likusią dalį – meno kūriniais, F. Achmedovui pavyko „apginti“ savo superprabangią jachtą ir lėktuvą.

Priteistą suma sudaro beveik pusę viso milijardieriaus turto, kuri siekia kiek daugiau nei 1 mlrd. svarų. Turtuoliui priklauso jachta, lėktuvas, sraigtasparnis, šiuolaikinio meno kūrinių kolekcija ir nekilnojamas turtas Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje.

Teismas T. Achmedovai pinigus priteisė dar 2016 m., tačiau ji tvirtino, kad vyras nedavė jai nei skatiko ir bombardavo teismus reikalavimai areštuoti jo turtą. Pernai ji net pateikė ieškinį prieš savo vyriausiąjį sūnų Timurą, tvirtindama, kad jis padeda tėvui slėpti pinigus ofšoruose. Šį teismą ji taip pat laimėjo ir iš sūnaus prisiteisė beveik 76 mln. svarų. Tuo metu F. Achmedovas tvirtina, kad 2016 m. Anglijoje priimtas teismo sprendimas negalioja, nes su žmona jis jau išsiskyrė prieš 20 metų Maskvos teisme.

Milijardierius džiaugėsi, kad jam pavyko išsaugoti jachtą „Luna“, kuri anksčiau priklausė kitam turtuoliui – Romanui Abramovičiui. „Ji sugaišo daug metų ir išleido milijonus svarų, pandydama atimti „Luną“, tačiau jai nepavyko ir jachta visada liks šeimos nuosavybe“, – žiniasklaidai gyrėsi F. Achmdeovas.

T. Achmedovos interesus atstovavusi kompanija „Burford“ uždirbo 103 mln. svarų. Finansinių rinkų analitikai jau paskelbė, kad „Burford“ pasirodė labai gerai, išleidusi apie 25 mln. svarų ir laimėjusi daugiau nei 100.

Britų teisėja Gwynneth Knowles, kuri pernai nusprendė T. Achmedovos naudai ginče su sūnumi, pareiškė, kad buvusi milijardieriaus žmona tapo machinacijų auka, siekiant nuslėpti nuo jos visus priteistus pinigus. Šeimos skyrybų dramą ji palygino su klasikinius rusišku romanu „Ana Karenina“ ir pridūrė, kad Achmedovų šeima – viena nelaimingiausių, kokias jai teko matyti teisme.

2021 07 17 14:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt