sekmadienis, sausio 16 d.
A. Tapinas dėl skandalingo interviu įgėlė R. Tuminui: padlaižiavo režimui
Alfa.lt
Alfa.lt montažas
Andrius Tapinas, Rimas Tuminas

Lietuvos teatro režisierius Rimas Tuminas, Maskvoje pastatęs Levo Tolstojaus „Karą ir taiką“, šiomis dienomis davė interviu Rusijos televizijai, kurio metu davė suprasti, kad Lietuvą padalijusio Motolovo ir Ribentropo pakto nevertina kaip tragedijos Lietuvai, o rusų nelaiko okupantais. Pastarasis interviu sulaukė ir „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino kritikos.

Apie R. Tumino duotą interviu feisbuke įrašą paskelbęs A. Tapinas pripažino lietuvių režisieriaus talentą, tačiau atkreipė dėmesį į R. Tumino interviu su Vladimiru Pozneriu metu duotus atsakymus – į klausimą, kaip vertina Lietuvos okupaciją nulėmusį Molotovo ir Ribentropo paktą, R. Tuminas atsakė „na ir kas“.

Reakcijos sulaukė ir kiti režisieriaus atsakymai – R. Tuminas palankiai atsiliepė apie lietuviams skausmingus istorinius įvykius, sovietinę agresiją.

Anot A. Tapino, tokių R. Tumino atsakymų priežastis – suprantama: Rusijoje didelio pripažinimo sulaukęs režisierius, norėdamas išlikti paklausus ir pelningas, turi kalbėti tai, ko iš jo tikisi Vladimiro Putino režimas.

„Rimas Tuminas yra nuostabus režisierius. Kartą matęs, visada prisiminsi jo „Maskaradą“, „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ar „Vyšnių sodą“.

Dabar jis Maskvoje pastatė rusų mega klasiką, realiai Mega Klasiką – Tolstojaus „Karą ir taiką“. Ir natūralu, kad Pervyj Kanalo grandas Pozneris pasikvietė jį pokalbiui.

Tuminas labai gražiai ir giliai kalbėjo. Kalbėjo apie šventę, į kurią mes visada veržiamės, o pasiekę sužinome, kad šventė buvo, bet ką tik išvyko ir čia jau nebe tada šventė. Ir vėl bėgam ieškodami ir jis džiaugsis, jei baigs savo gyvenimo kelią ieškodamas šventės. Labai gražu.

Ir vėliau Pozneris paklausia – kaip jus priima Lietuvoje? Ir Tuminas pasakoja, kad iš pradžių draugiškai, o po to pradėjo atmetinėti priklausomai nuo politinės situacijos.

Tada Pozneris cituoja seną klausimą – jūsų klausė, kaip vertinate, kad Lietuvoje rusus vadina okupantais? O jūs atsakėt – aš galvoju, kad Rusija išgelbėjo pasaulį nuo fašizmo ir mes laimėjome Didžiajame Tėvynės kare. Ir tada sako – jūsų tėvas lietuvis ar rusas.

Lietuvis – sako Tuminas. Nors jo vardas Vladimiras? – tikslinasi Pozneris.

Taip, taip – patvirtina Tuminas ir tada prasideda kažkokia fantasmagorija, nes jis bando paaiškinti, kad iš tikrųjų tėvo vardas buvo Antanas ir dirbdamas Sovremeniko teatre jis prisistatydavo Rimu Antonovičium, bet patekęs į Vachtangovo teatrą kažkaip tapo Rimu Vladimirovičium ir tada nusuka kalba į šoną, kodėl taip nutiko atseit tėvas tikėjo sena sistema todėl norėjo būti Vladimiru.

Na, pastaruosius 20 metų Rusijoje gerai turėti tėvavardį Vladimirovičius.

Pozneris pasuka temą kaip ir priklauso Pervyj Kanalo vedėjui – ar jūs linkęs ignoruoti slaptuosius Vokietijos ir Sovietų Sąjungos 1939 metų protokolus, kai jūs kalbat tokius žodžius, jūs žinote apie juos?

Taip – sako Tuminas – žinoma, žinau.

Prie ko jie atvedė, žinot? – Pozneris klausia – ir jums nieko?

O tada nutinka kraupiausias interviu momentas – Tuminas ima juoktis

Na ir kas? – sako jis.

Bet jūs suprantat, iš kur atsiranda žodžiai „rusai okupantai“ – Pozneris

Taip

Ir jūs su jais nesutinkat – Pozneris

Ne – šypsosi Tuminas

Na ir gerai – reziumuoja Pozneris

Žinot, net šiurpas nuėjo. Ir aš viską suprantu – turi kalbėti tokius dalykus Pervyj Kanale, jei dirbi Vachtangove, jei tave su jubiliejum sveikina Putinas ir priimi Garbės ženklus iš kruvino diktatoriaus rankų.

Bet jeigu tau Molotovo ir Ribentropo sandėris, kuris sudraskė mūsų valstybę, yra „na ir kas“, tai gal ir lik tada Vladimirovičium“, – rašė A. Tapinas.

...

2021 11 13 17:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt