sekmadienis, sausio 16 d.
G. Nausėda pakvietė B. Johnsoną vizito į Lietuvą, sako sulaukęs pritarimo
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas

Pasaulio vadovų susitikime Glazge dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda antradienį sako gavęs Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono sutikimą kitąmet apsilankyti Lietuvoje.

Konferencijoje neformaliai su Britanijos premjeru bendravęs šalies vadovas, pakvietė B. Johnsoną atvykti į Kaune kitąmet vyksiančius Europos kultūros sostinės renginius.

„Kaip tik sėdėjome autobuse šalia ir kalbėjomės, kada gi pagaliau jis atvyks į Lietuvą. Pasirodo jis turi šaknų su Lietuva, su Kaunu konkrečiai, tiesa iš gerokai ankstesnių kartų. Ir aš jam priminiau, kad yra labai puiki proga tai padaryti, kadangi Kaunas 2022-aisiais tampa Europos kultūros sostine“, – žurnalistams Glazge pasakojo Prezidentas.

Anot G. Nausėdos, gavęs kvietimą Britanijos vyriausybės vadovas pažadėjo kitąmet apsilankyti Kaune.

„Jis tikrai labai įdėmiai išklausė ir sako: „Aš būtinai turiu tai padaryti“, – sakė šalies vadovas.

Britanijos premjeras turi litvakiškų šaknų. Kaip rašė „Lietuvos rytas“, B. Johnsono genealogijos medyje nurodyta, kad jo prosenelis, žydų rabinas Elias Avery Loewas gimė 1879 metais Kalvarijoje, kai Lietuva dar priklausė carinei Rusijai.

Vėliau jis pasikeitė pavardę į Low ir tapo B. Johnsono senelės tėvu. E. A. Loewo tėvai taip pat buvo gimę Lietuvoje – Kalvarijoje ir Kaune, o vėliau visa šeima emigravo į Jungtines Valstijas. Dabartinis Britanijos vyriausybės vadovas gimė 1964 metais Niujorke.

Europos kultūros sostinė yra Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama per kultūrą sukurti tvarų, ilgalaikį pokytį miesto, regiono ir šalies gyvenime, socialinėje ir ekonominėje srityse.

Įgyvendinant projektą, Kaune 2022-aisiais planuojama organizuoti apie pusšimtį masinių tarptautinių renginių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 02 17:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt