penktadienis, rugpjūčio 19 d.
Į NATO tarptautinį batalioną Lietuvoje atvyko 60 Norvegijos karių pastiprinimas
BNS
BNS foto
NATO vėliava

Į NATO tarptautinį batalioną Lietuvoje atvyko 60 Norvegijos karių pastiprinimas, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pasak KAM, Rukloje esančioje NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę papildę kariai yra mechanizuotas pėstininkų būrys su papildomais paramos elementais.

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje sustiprinimas šiuo metu turi ypatingą atgrasymo reikšmę.

„Dabartinė saugumo situacija reikalauja papildomo atsako, todėl atvykęs pastiprinimas iš Norvegijos mums yra itin reikalingas. Mūsų gynybos stiprinimas yra akivaizdus sąjungininkų įsipareigojimo mūsų saugumo užtikrinimui įrodymas“, – sako ministras A. Anušauskas.

Tarptautiniam NATO batalionui Lietuvoje vadovaujanti Vokietija šią savaitę šalyje baigė dislokuoti papildomus 350 karių, 70 papildomų karių į Lietuvą siunčia ir Nyderlandai.

Siųsdamos pastiprinimą į rytinį NATO bloką Aljanso šalys reaguoją į karines grėsmes, kylančias dėl Rusijos sutelktų šimtatūkstantinių pajėgų ir pradėto karo Ukrainoje.

Reaguojant į Rusijos agresiją regione, JAV pranešė, jog į Lietuvą, Latviją bei Estiją bus siunčiama iš viso apie 800 pėstininkų, taip pat naikintuvai bei sraigtasparniai.

Sprendimą dėl rytinio NATO flango stiprinimo anksčiau šią savaitę priėmė ir Aljansas.

Įprastai vienos rotacijos metu Rukloje tarnauja apie 1200 sąjungininkų karių. Pasak A. Anušausko, pajėgumus didina visos šalys, delegavusios tarptautiniame NATO batalione.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota nuo 2017 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 02 27 22:51
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt