pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Lietuva pradės nuotekų stebėseną, ieškodama koronaviruso ir jo atmainų
BNS
Fotobankas

Lietuva ketina pradėti nuotekų stebėseną didžiuosiuose miestuose, ieškodama koronaviruso ir jo atmainų.

Tai numatyta šią savaitę sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patvirtintame SARS-CoV-2 viruso ir jo atmainų buvimo nuotekose stebėsenos tvarkos apraše.

„Tikimasi, kad SARS-CoV-2 viruso ir jo atmainų buvimo nuotekose stebėsena prisidės aptinkant nenustatytus protrūkius, leis stebėti jų dinamiką, plitimo tendencijas, galimą COVID-19 ligos pradžią ar atsinaujinimą“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė.

„Kitaip tariant, tai yra dar vienas šaltinis, kuris galėtų suteikti papildomos informacijos, valdant COVID-19 plitimą, prognozuojant artėjančias bangas, taip pat atliekant kitų užkrečiamųjų ligų epidemiologinę priežiūrą“, – tvirtino ji.

Pagal patvirtintą aprašą, nuotekų mėginiai bus imami vieną–du kartus per savaitę, atsižvelgiant į epideminę situaciją šalyje ir į epidemiologo sprendimą.

Nuolatinė stebėsena numatyta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, imant mėginius viešųjų geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų valymo įrenginiuose.

Kituose miestuose – Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ar kitur – mėginiai bus imami esant poreikiui.

Paimtus mėginius tirs Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Ji turės geriamojo vandens tiekėjus ir nuotekų tvarkytojus aprūpinti būtinomis priemonėmis.

Tyrimų rodikliai apie SARS-CoV-2 viruso ir jo atmainų buvimą nuotekose nedelsiant bus perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Šis mažiausiai du kartus per mėnesį privalės analizuoti ir jais vadovautis priimdamas sprendimus dėl COVID-19 ligos valdymo priemonių.

Nuotekų tyrimai ieškant koronaviruso kitose šalyse jau atliekami.

2021 11 20 18:04
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt