antradienis, rugpjūčio 9 d.
Mirė fizikas Algis Piskarskas
Alfa.lt
Andrius Ufartas.
Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narys, Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas gamtos mokslų daktaras Algis Petras Piskarskas.

Mirė vienas žymiausių Lietuvos mokslininkų fizikas, profesorius Algis Petras Piskarskas. Apie jo mirtį feisbuke paskelbė Vilniaus universiteto (VU) rektorius Rimvydas Petrauskas.

„Lietuvos lazerių tėvu vadinamas mokslininkas ne tik padarė Nobelio premijos lygio atradimų šviesos reiškinių ir šaltinių srityje, bet ir buvo vienos pažangiausių Lietuvos technologijos ir gamybos sričių kūrėjas. Užuojauta artimiesiems ir kolegoms. Šviesaus atminimo…“, – rašė R. Petrauskas.

A. Piskarskas gimė 1942 m. Jis nuo 1968 m. dirbo Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. 1969 m. pirmą kartą kristale stebėta gryna parametrinė šviesos generacija, nenaudojant optinio rezonatoriaus, pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje pikosekundinis lazeris(daugiaspalvis parametrinis lazeris su kalio dihidrofosfato kristalu). 1978 m. išrinktas Fizikos fakulteto Kvantinės elektronikos katedros vedėju, o 1983 m. – prie katedros įkurto Lazerinių tyrimų centro moksliniu vadovu. Nuo 1984 m. – profesorius.

2022 06 12 11:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt