antradienis, spalio 4 d.
Premjerė: Vyriausybė nenusiteikusi nutraukti baltarusiškų trąšų tranzito bet kokia kaina
BNS
BNS foto
„Belaruskalij“ vagonai

Vyriausybė nenusiteikusi nutraukti baltarusiškų trąšų tranzito per Lietuvą bet kokia kaina, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

„Vyriausybė nėra nusiteikusi nutraukti bet kokia kaina, nes bet kokia kaina galėjo nutraukti gruodžio 8 dieną“, – interviu LNK žinioms penktadienį sakė Vyriausybės vadovė.

„Mes ieškome tokio sprendimo, kuris, viena vertus – leistų išlaikyti mūsų valstybės kontroliuojamos įmonės reputaciją, taip pat ir mūsų sąjungininkų akyse, kita vertus – apsaugotų Vyriausybę ir valstybę nuo nepagrįstų ieškinių ar kažkokios finansinės žalos“, – pridūrė ji.

Kalbėdama apie galimą sutarties nutraukimo žalą, ji teigė, kad „niekas nedraudžia kažkam, kam atrodo, kad teisės yra pažeistos, reikalauti, kad ir kelių milijardų“, o Vyriausybė priims tokį sprendimą, „kurį tikrai galėsime apginti“ teismuose.

Galutinį sprendimą dėl „Lietuvos geležinkelių“ sutarties su Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“ Vyriausybė žada priimti per tris savaites.

Vyriausybinė komisija šį antradienį paskelbė, kad 2018 metų „Belaruskalij“ ir „Lietuvos geležinkelių“ sutartis, taip pat šių metų spalį pasirašyti jos pakeitimai neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

Jei Vyriausybė pripažins, kad ji kelia grėsmę šalies saugumui, tai galėtų tapti pagrindu nutraukti trąšų tranzitą su mažiausiais nuostoliais.

„Lietuvos geležinkeliai“ sutartį su „Belaruskalij“ pasirašė 2018 metų pavasarį, ji galioja iki 2023 metų pabaigos. Pagal ją per Lietuvą ir Klaipėdos uostą gabenama apie 11 mln. tonų baltarusiškų trąšų.

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 24 19:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt