pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
R. Karbauskis: Lietuvos Vyriausybės metodai panašėja į Baltarusijos režimo veiksmus
Alfa.lt
Alfa.lt
Ramūnas Karbauskis (Fotobanko nuotr.)

„Valstiečių“ vedlys Ramūnas Karbauskis, vertindamas Aliaksandro Lukašenkos režimo žingsnį sulaikant lėktuvą skridusį į Lietuvą įžvelgė panašumų su Ingridos Šimonytės Vyriausybės veiksmais. Esą Lietuvoje taip pat yra vykdomas totalitarinis valdymas, kuris, nors ir nėra grindžiamas karine jėga, tačiau, anot šešėlinio ministro, visuomenei yra brukamos jai nepriimtinos vertybės ir sprendimai. Šešėlinis premjeras tikina, kad tautos „ingnoravimas“ atsispindi Partnerystės projekto įstatymo registravime.

„Šiandien tik patys būdami stiprūs galime padėti kitiems, bet kad tokie būtume, mūsų valstybėje valdžia turi girdėti savo žmones. Totalitarinis valdymas. Jis Lietuvoje nėra grindžiamas karine jėga, kaip tai daro A. Lukašenka Baltarusijoje. Tačiau mūsų valdžios metodai, kuriuos ji smerkia rodydama į Baltarusijos pusę, jau įgauna panašumų – negirdima žmonių valia, kai visuomenei brukamos jai nepriimtinos vertybės ir sprendimai, o, vietoje Tautos vienybės puoselėjimo, užsiimama visuomenės skaldymu, prioritetu padarant dalykus, kuriems priešinasi didžioji dalis Lietuvos žmonių“, – teigiama R. Karbauskio feisbuko pranešime.

Šešėlinio ministrų kabineto vadovas įsitikinęs, kad Lietuvos valdžia taip pat, kaip ir Baltarusijos valdžios atstovai, „negirdi“ savo tautos ir priima jai nepalankius sprendimus.

„Kalbu apie fundamentalius dalykus, apie šeimos sampratą ir bandymus ją keisti. Jei ši valdžia bent kažkiek girdėtų ir norėtų išgirsti bei tartis su žmonėmis, kaip tą skambiai žadėjo prieš rinkimus, vargu, ar praėjusį penktadienį dienos šviesą būtų išvydęs Partnerystės įstatymas, kuriuo siekiama įteisinti tos pačios lyties šeimas“, – piktinosi R. Karbauskis.

Raginu pradėti ruoštis referendumams

Iš Seimo pasitraukęs LVŽS pirmininkas ragina ruoštis referendumams. Anot jo, yra privalu išklausyti tautos nuomonės, o esą Partnerystės įstatymo įvedimui nepritaria didžioji dalis visuomenės.

„Neabejoju, kad valdantieji yra matę pastarosiomis dienomis paviešintas visuomenės nuomonių apklausas, kurios nedviprasmiškai sako, kad Lietuvos gyventojai tos pačios lyties asmenų partnerysčių įteisinimui nepritaria ir tokių nepritariančiųjų – absoliuti dauguma, 65 procentai. Tačiau tai, kad valdančiųjų keliamos idėjos neturi atramos juos išrinkusių žmonių tarpe, jokios reikšmės jų sprendimams neturi – žmonių valia yra tiesiog ignoruojama. Tad referendumas būtų kelias suteikti teisę sprendimą priimti žmonėms.

„Nusispjauta į tarptautines taisykles“

Kreipimesi į Lietuvos valdžią opozicinės LVŽS partijos lyderis pabrėžė, kad Baltarusijos veiksmai siekiant sulaikyti Baltarusijos opozicijos atstovą Ramaną Pratasevičių yra nepateisinami.

„Tai, ką padarė Lukašenka su opozicijos atstovu R. Pratasevičiumi ir kaip tai padarė, nusispjaudamas į tarptautines taisykles, žmogaus teises, net neabejoju, jog bus įvertinta demokratinio pasaulio lyderių ir teisėsaugos.

Taip pat tikiuosi, kad Lietuvos politikai, ypač valdantieji, nepasinaudos proga pasislėpti po kaimyninės Baltarusijos žmonių siekiu būti laisvais ir po valstybinio terorizmo aktu, o išreiškę paramą Baltarusijos opozicijai, kartu imsis daryti darbus, kurių tikisi Lietuvos žmonės, kurie kovojo už savo laisvę bei demokratiją ir, be jokių abejonių, to linki kaimyninei šaliai“, – rašo R. Karbauskis ministras.

Primename, jog sekmadienio vakarą A. Lukašenkos režimas perėmė ir Minske nutupdė iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą. Vėliau buvo sulaikytas Baltarusijos opozicijos aktyvistas informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas R. Protasevičius. 

2021 05 24 11:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt