ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
Režimo spjūvis: iš Minsko parduotuvių reikalauja pašalinti Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos prekes
Alfa.lt
Alfa.lt
Parduotuvė

Konfrontacijai tarp Baltarusijos ir ES valstybių gilėjant, Aliaksandro Lukašenkos režimas griebiasi naujų priemonių prieš jo nepripažįstančias šalis. Štai Minsko valdžia demonstratyviai apkaltino vietos parduotuves, kad šiose geriausiose pozicijose laikomos prekės iš sankcijas Baltarusijai pritaikiusių šalių, kai vietos produkcija nustumta į antrą planą.

Tokie pareiškimai, bandant baltarusių visuomenei parodyti, kad valdžia stebi ir tvarko „prasižengėlius“, palaikančius „supuvusią ir nedvasingą“ Vakarų Europą, o kartu patriotiškai kovoja už vietos produkciją, laikytini klasikiniu A. Lukašenkos režimo propagandos pavyzdžiu.

Šįkart parodomoji akcija vykdoma Minsko valdžios rankomis. Anot baltarusių portalo sb.by, Minsko vykdomojo komiteto pirmininkas Vladimiras Kuharevas pareiškė, kad vietiniai prekybos tinklai turėtų peržiūrėti savo politiką ir pirkėjams pirmiausia siūlyti ne iš Vakarų Europos valstybių importuotas prekes, bet analogiškus Baltarusijoje pagamintus gaminius.

„Šiai dienai daug šalių, Ukraina, Lenkija, Lietuva, mums yra pritaikiusios sankcijas, bet jų prekės, kaip saldainiai, arbata, sausainiai, yra geriausiose lentynose. O vietinių produktų reikia ieškoti. Dėl to parduotuvių tinklams griežtai paaiškinome – arba keičiate padėtį, arba mes imsimės priemonių“, – baltarusiškoje žiniasklaidoje cituojamas Minsko valdininkas.

Kad pastaroji idėja – ne vietinės valdžios sugalvota, bet nuleista iš aukščiau, leidžia įtarti tarsi netikėtas V. Kuharevo pasiūlymas, kad toks reikalavimas būtų pateiktas ne tik Minsko, bet apskritai visos Baltarusijos prekybos tinklams, kuris gali būti įgyvendintas vėliau.

Dar keletą klausimų kelia ir tai, kad V. Kuharevas mini būtent Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą, tačiau kitos Baltarusijai sankcijas pritaikiusios valstybės nebuvo paminėtos. Pavyzdžiui, JAV, Kanada, Jungtinė Karalystė ir visa ES valdininko kalboje nefigūravo, taip tarsi duodant parduotuvėms užuominą, kad prekyboje turėti susilpnėti tik su Baltarusija smarkiai konfliktuojančių kaimyninių valstybių gamintojų prekių pozicijos.

2021 08 08 12:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt