penktadienis, gegužės 27 d.
Šalies vadovai sveikina su šv. Kalėdomis ir ragina stiprinti solidarumą, bendrystę
BNS
BNS foto
Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda

Šalies vadovai sveikina žmones su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir ragina stiprinti tarpusavio solidarumą ir bendrystę.

„Šiandien mums labai reikia stabtelti ir pamatyti, kiek daug mes turime. Dar kartą suvokti, kas yra bendra ir kas mus jungia. Pasisemkime stiprybės žengti į priekį. Mes, lietuviai, stiprūs ir nenugalimi, kuomet išvien“, – rašoma bendrame Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos sveikinime.

„Tegul į kiekvieną miestą ir atokiausią kaimelį, į kiekvieną gatvę grįžta viltis. Tegul kiekvieną Kūčių stalą apgaubia tikėjimas, taika ir meilė“, – priduriama jame.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė savo sveikinime ragino nepasiduoti pagundai „matyti tik tamsius rūpesčių debesis ir pro juos nepastebėti vilties bei bendrystės prošvaisčių“.

„Šis laikotarpis – puikus metas į pasaulį pažvelgti puoselėjančiu žvilgsniu ir padėkoti. Už nugalėtus sunkumus, artimus mus mylinčius žmones, kasdienybės grožį, net ir mažiausias gerumo apraiškas“, – sakė ministrė pirmininkė.

Ji džiaugėsi, jog šiemet Kalėdas sutinkame kaip ir anksčiau – su artimaisiais prie tikro, o ne nuotolinio stalo.

„Tačiau naujos viruso mutacijos kelia nerimą, tad geriausia dovana sau ir savo artimiesiems yra ne kas kita, o jums priklausantis skiepas. Turime ir toliau būti budrūs, saugoti savo ir kitų sveikatą, solidariai naudotis turimais ginklais prieš virusą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Nuo mūsų elgesio per šventes ir atsakingumo priklausys, kaip gyvensime metų pradžioje. Įžiebkime viltį, kad net ir didžiausi iššūkiai gali būti įveikti, jei tik veikiame kartu“, – pridūrė ji.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikinime pabrėžė, jog žiemos šventės yra puiki proga ištarti gerus žodžius, kurių nespėjome pasakyti vieni kitiems per visus metus.

„Vaikystėje aš, kaip, matyt, daugelis, tikėjau stebuklais. (...) Nuo to laiko daug kas pasikeitė. Pasaulis pasirodė esąs gerokai sudėtingesnis – ir žiemos gali būti besniegės, ir norai išsipildo toli gražu ne visi. Ir stebuklai neatsitinka savaime, dažniausiai jie yra ilgo ir sunkaus darbo rezultatas“, – kalbėjo Seimo vadovė.

„Tačiau giliai širdyje išlieka tikėjimas gera valia, kuri paverčia pasaulį šviesesniu ir geresniu“, – sakė ji.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, pastarieji metai buvo nelengvi: „Yra ir dėl ko pasigirti, ir dėl ko apgailestauti. Tačiau svarbiausia, kad yra visos galimybės būti geresniems.“

Politikės teigimu, šalies ekonomika – patikima, finansai ir naujas galimybes kuriantis verslas – tvarūs.

Ji dėkojo medikams, pedagogams, pasieniečiams, padedantiems atlaikyti skirtingus iššūkius.

„Yra patikimi partneriai, kurie mus vertina, nes tvirtai laikomės savo įsipareigojimų. Yra nepriklausoma žiniasklaida, savarankiška savivalda. Galų gale mūsų valstybė yra garantas, kad visa tai, ką turime, turėsime ir ateityje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Todėl branginkime, ką turime. Tvirtinkime geru, nepiktu žodžiu, telkiančiu veiksmu. Nes valstybės pagrindas – ne pastatai, pinigai ar ginklai, o žmonės. Piliečiai, kurie brangina savo valstybę. Brangina ir puoselėja bendruomenę, kurioje gyvena“, – pridūrė ji.

Parlamentarė ragino žmones negailėti gerų žodžių ir veiksmų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 24 18:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt