antradienis, gegužės 24 d.
Skambučių skaičius į COVID-19 karštąją liniją po švenčių išaugo iki dviejų kartų
BNS
BNS nuotr.
COVID-19 tyrimai

Skambučių skaičius į koronaviruso liniją po švenčių išaugo iki dviejų kartų, tyrimo gali tekti palaukti iki trijų dienų, sako Karštosios linijos 1808 vadovė Greta Beinaravičiūtė.

„Po švenčių jaučiam smarkiai padidėjusį registracijų tyrimams aktyvumą, natūralu, kad mobiliuosiuose punktuose atsirado daugiau darbo, tad gali būti ir vadinamųjų eilių, kada būtų galima gauti tyrimą, gali tekti palaukti ir iki trijų dienų“, – BNS penktadienį sakė G. Beinaravičiūtė.

Išaugusį skambučių skaičių linijos vadovė sieja su sparčiai plintančia omikron atmaina, išaugusiu žmonių kontaktų skaičiumi per šventes, taip pat sezoniškumu, nes šiuo metu žmonės daugiau serga ir įprastomis peršalimo ligomis.

„Greičiausiai galima spėti, kad yra atėjusi nauja atmaina, be to, tai apskritai didesnis kontaktų skaičius, kadangi vyko šventės ir vieni pas kitus važiavo, tai kontaktų padidėjimas, ir yra sezoniškumo, nebūtinai COVID-19, kitiems yra įprastų virusų simptomai“, – teigė G. Beinaravičiūtė.

Pasak jos, prieš šventes Karštoji linija paprastai per parą sulaukdavo iki 8–9 tūkst. skambučių per parą, o šią savaitę skaičiai išaugo iki pusantro–dviejų kartų.

„Bent jau pagal skambučius padidėjimas yra pusantro, iki dviejų kartų, pvz., pirmadienį 20 tūkst. skambučių, kitomis dienomis – 13–16 tūkst. skambučių, anksčiau tokio antplūdžio nebuvo, ir į tyrimų liniją ateina didžioji dalis tų skambučių, vien tik tyrimų linija kasdien gauna apie 8 tūkst. skambučių“, – pasakojo linijos vadovė.

Pasak jos, per dieną į mobiliuosius punktus COVID-19 tyrimui registruojasi apie 12 tūkst. gyventojų, didžioji dalis jų – su simptomais.

G. Beinaravičiūtė primena, kad norintys gauti COVID-19 testą galimybių pasui gauti, išskyrus išimtis, mobiliuosiuose punktuose to padaryti negali, turi kreiptis į privačias įstaigas.

„Jeigu žmogus neturi kontraindikacijų, jei moteris nėra nėščia ir neturi nėščiosios knygelės, kad galėtų tai patvirtinti, ir nori galimybių paso, arba tai yra periodinis privalomas testavimas, per liniją, mobiliuosius punktus tie tyrimai neatliekami, jie kreipiasi į privačias laboratorijas. Periodinis testavimas mobiliuosiuose punktuose nebeatliekamas“, – sakė linijos vadovė.

Tyrimą galimybių pasui gauti nemokamai šiuo metu gali pasidaryti žmonės, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių, nėščiosios. „Tokių tyrimų yra mažuma, per visą Lietuvą galimybių pasui gauti matome iki šimto paskutinėmis dienomis“, – sakė G. Beinaravičiūtė.

Karštosios linijos vadovė teigė negalinti įvardyti, kuriuose miestuose susidarė didžiausios eilės, nes situacija labai sparčiai keičiasi.

„Negalima įvardyti konkrečių miestų, kadangi situacija yra dinamiška, miestai stebi situaciją ir, jei turi galimybių, pasididina vietų skaičių, kad galėtų atlikti daugiau tyrimų, Kauno atvejis, kai matė, kad neturi vietų, pasididino“, – kalbėjo linijos vadovė.

Karštoji linija skelbia mobiliųjų punktų užimtumą: kai kuriuose laisvų vietų yra ir tą pačią dieną, kai kur reikia laukti iki pirmadienio, pvz., Vilniuje penktadienį yra likusios dvi laisvos vietos, Kaune – 182, o Ukmergėje, Trakuose ar Šalčininkuose ir kituose rajonuose laisvų vietų yra tik pirmadieniui.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyta 3415 naujų COVID-19 atvejų. Tai didžiausias paros atvejų rodiklis nuo lapkričio 5 d. Atvejų šuolis fiksuojamas ketvirtą dieną iš eilės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 07 15:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt