trečiadienis, sausio 19 d.
URM: Rusijos pareigūnų buvę sulaikyti B. Markauskas ir du verslininkai perduoti Lietuvai
BNS
Fotobankas

Rusijos pareigūnų Kuršių mariose sekmadienį buvę sulaikyti trys Lietuvos piliečiai – Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir du verslininkai – perduoti Lietuvai, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija.

„Lietuvos sienos įgaliotinis pranešė, kad visi incidento Kuršių mariose dalyviai jau Lietuvoje. Perdavimo procedūra baigta“, – BNS sekmadienio vakarą informavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Lietuvos piliečiai buvo perduoti Panemunės pasienio poste.

Apie incidentą pranešusio portalo 15min.lt žiniomis, Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą, buvusį žemės ūkio ministrą B. Markauską ir du verslininkus – buvusį B. Markausko patarėją Dalių Žilinską ir Romualdą Šukį.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis BNS teigė, kad įvyko sienos pažeidimas, veikiausiai netyčinis.

„Sienos pažeidimas – netyčinis greičiausiai. Čia prieš 14-tą valandą fiksuotas Kuršių mariose kateris, pirminiais duomenimis, kirtęs sieną įplaukė į Rusijos pusę ir buvo sulaikytas Rusijos pareigūnų. Kiek žinome, yra trys Lietuvos piliečiai“, – kalbėjo G. Mišutis.

Pasak jo, kaip įprasta tokiais atvejais, pradeda veikti Sienos įgaliotinio institutas, kuris yra sukurtas panašiems incidentams spręsti – keičiamasi informacija, tikslinamos aplinkybės.

G. Mišučio teigimu, tokių sienos kirtimo incidentų būna, ypač šiltuoju metų laiku: „Pramogautojai, kateriai, jachtos ir taip toliau – ir į vieną, ir į kitą pusę pasitaiko.“

2021 10 24 22:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt