penktadienis, gegužės 27 d.
Kokios Kalėdų tradicijos vyrauja žinomų žmonių namuose ir ar planuoja šventinį biudžetą?
Alfa.lt
Instagram
R. Banionytė, D. Laukys ir M. P. Laukė, I. Žuolytė, G. Rutkauskienė

Dovanų sezonas jau prasidėjo. Ne paslaptis, jog dažnai planuojama išleisti pinigų suma skirta dovanoms viršija mūsų lūkesčius. Parduotuvės klientus vilioja šventiniais papuošimais ir nuolaidomis, kuriais neretai susiviliojame. Artėjant Kalėdoms Alfa.lt teiravosi pas žinomus žmones, kokios tradicijos vyrauja jų namuose, ką dovanoja savo artimiesiems ir ar planuoja savo biudžetą iš anksto.

„Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė teigia, kad jai sugalvoti, ką dovanoti artimiesiems niekada nebuvo sunki užduotis. Vyresnioji dukra visada pasako, ko norėtų, o su mažaja lengva, nes tokio amžiaus vaikus viskas džiugina. Vyresniajai mergaitei patinka sportinės dovanos susijusios su tinkliniu: kamuoliai, kojinės, sportiniai drabužiai. O štai Rūtos sužadėtinis Mindaugas Šebelskis vyresniajai dukrai Emutei mėgsta dovanoti akcijas, kurių augimą vėliau kartu gali stebėti ir aptarinėti. Taip pat „Šokoladas sielai“ įkūrėja pridūrė, jog yra labai pamėgusi japoniškus saldumynus, todėl norėdama būti išradingesnė skyrė daug laiko naršydama japoniškose interneto parduotuvėse, kuriose ieškojo įdomesnių dovanų.

Prakalbus apie biudžetą Rūta sakė, jog šiuo metu yra išvykusi į Londoną ir dalį biudžeto paskyrė dovanoms, o kitą – staigmenoms. Prasitarė, jog labai norėtų nustebinti savo mamą, nes pastaruoju metu ji labai daug padeda ir nuolatos palaiko.

„Skirsiu daug laiko ir pastangų, kad rasčiau kažką ypatingo būtent jai. Mes su Mindaugu vienas kitam perkame dovanas ištisus metus, todėl per Kalėdas papildomų dovanų nedovanojame, dažniausiai pasidovanojame keliones ir laiką kartu“,– alfa.lt teigė R. Banionytė

Pasiteiravus, kokios tradicijos vyrauja jų šeimoje Rūta sakė, jog šiemet ypatingai laukia švenčių, o Kalėdas visada sutinka pas savo ir Mindaugo tėvus. Ant stalo būna trylika patiekalų, o ji su vyru būna atsakinga už raudoną ir baltą mišraines. Dovanas išpakuoja Šv. Kūčių vakarą, nors Mindaugas norėtų tai daryti per Kalėdas, tačiau, kai šeimoje yra mažų vaikų – darai taip, kaip nori jie.

Tinklaraštininkė Inga Žuolytė teigia, kad kiekvienais metais po Šv. Kūčių vakarienės kartu su šeima eina prie miesto eglės ir apsikeičia dovanomis. „Gaila, kad dėl pandemijos praėjusiais metais nepavyko įgyvendinti šios tradicijos, tačiau šiemet vėl ją tęsime“.

Inga neslepia, kad jai Kalėdos – magiškas laikas ir dėl jų yra pametusi galvą, o namuose puošia ne tik Kalėdinę eglutę, bet ir dekoruoja visus namus. Vyras Adomas juokauja, kad jų šeimoje vyrauja tradicija visus aplinkinius užkrėsti šventine dvasia.

Žinoma moteris nenori atskleisti, kokias dovanas dovanoja artimiesiems, nes nori, kad tai išliktų staigmena ir paatvirauja, kad jos profesija yra dėkinga tuo, jog dažnai sužino apie įvairius naujus produktus, todėl nėra sunku sugalvoti dovanų idėjas. Pasiteiravus ar Ingos šeima planuoja, kokią dalį biudžeto skirs dovanoms ši atsakė, kad: „Nepavyksta laikytis plano, todėl nebepalnuojame“.

Menininkų pora Dovydas Laukys ir Monika Marija Paulauskaitė – Laukė šiemet švęs antrąsias Kalėdas kartu. Dovydo teigimu jie stengiasi kurti stiprią šeimą nuo pat pradžių, todėl praėjusiais metais sukurtas tradicijas tęs ir šiemet. Į savo namus pasikvies šeimos narius ir sukurs jiems šventę. Juokaudamas D. Laukys prasitarė, jog jų šeimoje būtent jis kepa Kalėdinę vištą.

„Planuojame savo Kalėdinį biudžetą, tai yra labai svarbus dalykas, nes reikia nupirkti nemažai dovanų. Žmonės paskutinę minutę pirkdami dovanas dažnai išsileidžia labai daug ir tada sausio mėnesį tenka badauti. Nors bendro biudžeto su Monika Marija neturime ir dovanas perkame atskirai, bet skaičiuojame pinigus, o artimiesiems dovanojame elektroniką“, – portalui alfa.lt sakė Dovydas Laukys.

O štai dainininkė Gabrielė Rutkauskienė – Vasha sako, kad kaip ir visose šeimose, kuriose yra vaikų Kalėdinė tradicija yra puošti Kalėdų eglutę. Gabrielės namuose kiekvienais metais ji – gyva ir dar labai svarbus dalykas tai, kad gruodžio mėnesį nuolatos namuose būtų mandarinų. Moteris prisipažino, kad anksčiau dovanas sureikšmindavo, tačiau su metais suprato, kad dovanos nėra svarbiausias dalykas per šventes, o daug svarbiau, kad visi giminaičiai būtų kartu prie šventinio stalo.

„Svarbiausia, kad gavęs dovaną vaikas būtų laimingas, o tarp suaugusiųjų neišlaidaujame. Stengiamės dovanoti mielas širdžiai, o ne prabangias dovanas“, – pridūrė G. Rutkauskienė.

Pasiteiravus Gabrielės ar ji planuoja šventinį biudžetą ši atsakė, kad: „Visiškai neplanuoju ir nei vienais metais jo neplanavau, nes jei ir susiplanuoji, tai vis tiek išleidi daugiau“.

2021 12 24 07:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt