antradienis, liepos 5 d.
Kanados atlikėjas A. Cassara dėl koncertų Vilniuje turėjo aplenkti ir tornadą, ir policijos užkardas
Alfa.lt
Mantas Repečka
Andrew Cassara

Kanadietis dainininkas Andrew Cassara Vilniuje vykstančiame muzikos mainų festivalyje „What‘s Next in Music?“ surengė du šaunius koncertus, tačiau teko ir įveikti nemažai kliūčių. Dėl audros vėlavęs skrydis iš Toronto, įstrigimas Frankfurte ir bėgimas per policijos uždarytą Vilniaus centrą... Tėvynėje populiarus atlikėjas juokiasi, kad šios kelionės įspūdžiai dar ilgai neišblės.

– Andrew, kalbamės jau įvykus abiems jūsų koncertams Vilniuje. Norėtumėte kada nors grįžti į Lietuvą ir surengti solo pasirodymą?

– Žinoma! Tai buvo pirmas kartas, kai grojome Lietuvoje ir aš tikrai mėgavausi. „Lofte“ tvyro puiki atmosfera, pasisėmiau labai daug geros energijos, visi žmonės labai mieli. Šioje šalyje patyriau ypatingus jausmus. Vienareikšmiai būtų nuostabu dar kada nors čia sugrįžti ir pagroti.

– Bet dėl pasirodymų festivalio „What‘s Next in Music?“ scenose jums teko perskristi pusę pasaulio! Koks buvo pirmas jausmas, kai sulaukėte pakvietimo koncertuoti Lietuvoje? Pagalvojote: „Kur, po galais, ta Lietuva?“

– Nuoširdžiai – labai nudžiugau, nes dievinu tai, ką gali muzika: ji suteikia progų keliauti per pasaulį. Ir kai išgirdau apie festivalį Lietuvoje, netvėriau savame kailyje, kada galėsiu pamatyti jūsų šalį, patirti kažką naujo. Tai buvo svarbi ir jaudinanti galimybė.

– Išties tai netgi pavirto nedideliu Europos turu: kartu priėmėte pasiūlymą dalyvauti ir kitame festivalyje, Švedijoje?

– Taip. O paskui grįšime atgal į Kanadą. Dėl Covid‘o vis dar sunku bastytis po pasaulį taip, kaip norėtųsi. Bet viliuosi, kad nebus atšaukti mano koncertai Meksikoje ir spaudžiu kumščius, kad įvyktų spalį numatytas Japonijos turas.

– Nedaug trūko, kad Vilniaus festivalis būtų nuplaukęs: vos spėjote čia atskristi.

– Tai buvo košmaras! Mes skridome iš Toronto. Standartinis skrydis, turėjęs įvykti dienos metu. Bet kilo tokia audra, kad sutemo kaip naktį. Buvo paskelbti įspėjimai dėl tornado. Taigi, skrydis stipriai vėlavo. Kai pagaliau visgi pasiekėme Frankfurtą, mums tebuvo likusios 3 minutės iki skrydžio į Lietuvą. Bėgome kaip išprotėję, permirkę nuo prakaito, bet į lėktuvą nespėjome. Teko 12 valandų iki kito skrydžio praleisti ant grindų oro uoste. Todėl kai jau nusileidome Vilniuje (tai buvo vidurnaktį), išėjau į lauką, įkvėpiau oro ir tegalvojau: „Wow, kaip čia nuostabu.“ (Juokiasi.)

– Tačiau nuotykiai tuo nesibaigė: penktadienį dalyvavote „What‘s Next in Music?“ konferencijoje, kuri vyko nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Tuo metu aplink Seimą suvažiavo gausios policijos pajėgos ir stabdė eismą Gedimino prospekte, užkertant kelią ne tik galimoms mitinguotųjų provokacijoms, bet ir jums – centre tuo metu buvusiems muzikos industrijos atstovams...

– O, tai buvo dar viena išties ekstremali patirtis! Iš bibliotekos, kuri yra fantastiško grožio, skubėjau į savo garso patikrą – penktadienio pavakarę turėjau pirmasis pasirodyti „Open air“ scenoje. Kai supratau, kad rizikuoju nespėti, nes tiesiog nepavyks pagauti taksi – gatvės uždarytos ir aplink susidariusios baisios spūstys – tada nusprendžiau tiesiog bėgti nuo Seimo iki viešbučio Naujamiestyje. O iš ten – bėgti į „Loftą“, su visomis instrumentų dėžėmis… Kai atsidūriau prie scenos, buvau šlaputėlis. Neblogai apšilau prieš koncertą. (Juokiasi.)

– Kartais taip supuola aplinkybės. O kaip jus sustabdė pandemija, kai buvo uždarytos ne tik kelios gatvės – kai užsidarė visas pasaulis? Praradote didelius, svarbius koncertus?

– Visi pasirodymai buvo atšaukti, kaip ir kitų atlikėjų. Teko pamiršti ir didžiuosius pasirodymus festivaliuose. Bet stengėmės koncentruoti dėmesį ne į tai, ko negalime, o į tai, ką vis dar galime. Prieš pat pasaulio užsidarymą pavyko įrašyti ir išleisti albumą „Freak on repeat“, stengiausi sukurti daugiau turinio savo klausytojams.

– Beje, apie albumą: jūs atliekate pop muziką, bet dainų pavadinimai – „Bad Bad“, „Fever (bring the f**k mix)“, „Stay Rockin‘“... Tai kvepia roku! Ar jumyse telpa du žmonės: pop žvaigždė ir tas nenaudėlis odine striuke, kuris norėtų kartą ant scenos sudaužyti gitarą?

– Gali būti, kad tai yra dvi mano pusės, kurias stengiuosi sujungti. Man visada patiko pop muzika, bet norisi ir rokenrolo. Taip pat disco ir funk. Man patinka pasilinksminti, per muziką ir gaivalą scenoje kurti energiją.

– Jūs paliekate mandagaus, gerai išauklėto vaikino įspūdį. O kaip yra iš tiesų? Gal kiek anksčiau, paauglystėje bandėte maištauti prieš tėvus, mokyklą, sistemą?

– Tikrai ne. Turėčiau padėkoti tėvams: manau, jie neblogai padirbėjo, auklėdami mane. Lenkiuosi prieš juos. Bet kai buvau vaikas – na, tai buvo gana neseniai – man tik 25-eri, vienu metu visiškai nenorėjau jokių mokslų, domino tik muzika. Tiesiog nustojau ruošti namų darbus ir panašiai. Bet šiaip jau tikrai esu „iš gerų namų“, kuriuose visada tvyrojo abipusė pagarba.

– O ką paauglystėje maivydamasis prieš veidrodį bandėte kopijuoti? Kas buvo jūsų dievukai?

– Mane įkvėpė „Maroon 5“ ir Adamas Levine‘as – mėgstu jo balsą, jo stilių. Taip pat legendinis Michaelas Jacksonas – visada buvau jo fanas, „Jamiroquai“, „Bee Gees“…

– Jūs pats ant scenos atrodote kaip Mickas Jaggeris, judate kaip Justinas Timberlake’as ir dainuojate kaip Michaelas Jacksonas. Ar tai galėtų būti tie trys herojai, kuriais sekate?

– O, kokie dideli vardai... Ačiū. Aš myliu Timberlake‘ą, ir Jaggerį taip pat. Beje, Timberlake‘ą esu matęs jo pastarajame ture. Neįtikėtinas talentas! Seku jo karjerą.

– Kai einate į tokius koncertus, kaip Timberlake’o – ar perkate bilietą, ar stengiatės patekti į areną per tarnybinį įėjimą? Juk tų arenų užkulisiai jums gerai pažįstami.

– Visada perku bilietus. Bet pastarąjį sykį per Justino Timberlake‘o koncertą įvyko toks dalykas: mus pamatę jo atstovai pakvietė į priekį, prie pat scenos. Mačiau jį iš taip arti, kad tai tikrai buvo „wow“ (Juokiasi.) Mes – normalūs žmonės, ir aš – tik vaikinas. Visada stengiuosi sau tai priminti. Laimei, turime internetą ir galime pasiekti klausytojus bet kur pasaulyje. Man tai daug svarbiau, nei sekėjų skaičius. Ir Vilniuje buvau stipriai sujaudintas, kai per pirmąjį koncertą salėje pamačiau merginą, o ji dainavo visas mano dainas kartu, mokėjo kiekvieną žodį! Tokie dalykai yra stebuklas. Stengiuosi kurti tokius santykius su gerbėjais, lyg jie būtų mano draugai.

– Kuklumas jus puošia, bet esate išties nemažai pasiekęs. Pavyzdžiui, dalijotės viena scena su Shawnu Mendesu...

– Taip, mes grojome festivalyje, man jis – geras pavyzdys.

– Jūs daug keliaujate po pasaulį. Kas ypač įsiminė?

– Mėgstu keliones. Esu koncertavęs Japonijoje, Pietų Korėjoje, kuri yra tokia neįtikėtina pasaulio vieta, kurioje visiems rekomenduočiau apsilankyti. Po tos kelionės ėmiau mokytis korėjiečių kalbos, tiesiog susirašinėdamas su žmonėmis, kuriuos ten sutikau ir kurie tapo mano draugais. Nepasakyčiau, kad kalbu puikiai, bet galiu dalyvauti pokalbyje. Per tolimus skrydžius mėgstu žiūrėti Pietų Korėjos muzikines laidas… Esu buvęs ir Švedijoje, o dabar štai – ir Lietuvoje.

– Kanadoje vyko „Youth X“ turas, kuriame muzika dalijotės su tais, kam likimas pašykštėjo gyvenimo džiaugsmo.

– Tai buvo išskirtinė kelionė per jaunimo centrus, rengėme nemokamus koncertus vaikams, kurie neturi daug dalykų. Norėjome įkvėpti juos. Po šou susėsdavome ratu ir kalbėdavomės apie psichologinę sveikatą. Jie galėjo išsirinkti emocinį simbolį ir pasakoti, kodėl būtent taip tuo metu jaučiasi. Kalbėtis apie tai, kodėl liūdna ar linksma yra labai svarbu, nors daugelis žmonių nemano, kad tai reikalinga, mentalinės sveikatos temos stigmatizuojamos. Bet tiems jauniems žmonėms tekę patirti daug dalykų, jie papasakotų baisių istorijų. Ir patikėkite, tie vaikai tiesiog atsivėrė ir kalbėjo apie savo jausmus. Tai yra sunku, bet būtina.

– Ar pats jūs, patirdamas kraštutines emocijas, tampate labiau užsisklendęs ar kaip tik – ištaškote tai, kas susikaupė?

– Esu turėjęs vidinių mūšių, taip pat ir per pandemiją. Buvo sunku, kaip ir daugeliui, bet tuo pat metu pradėjau labiau domėtis, kaip vengti streso. Stengiausi išsikalbėti, atsiverti, tai darydamas pasijuntu geriau. Stengiuosi nevaržyti savo ekspresijos ir mėgautis gyvenimu, nes jis yra nuostabus, tai yra dovana.

2021 09 11 15:29
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt