Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-10-01

Už name nuomojamus kambarius teks mokėti daugiau

  
Už name nuomojamus kambarius teks mokėti daugiau
© Malc McDonald nuotr.
Kambarius namuose gali nuomotis apie milijonas žmonių.
Papildomas veiklos reguliavimas padidins nuomos įkainius. Elgiamė kaip ir bet kuris kitas verslas – kai didėja kaštai, didėja ir paslaugos kaina

Artimiausiu metu gali kilti būsto nuomos mokesčiai tiems, kurie gyvena namų kambariuose su kartu kitais nuomininkais.

Namų dalijimasis – itin populiari nuomos forma Anglijoje. Tokį gyvenimą renkasi studentai, migrantai ar mažas pajamas gaunantys žmonės, nes tai – pigiausias būdas užsitikrinti stogą virš galvos.
Dėl to namas tampa tarsi mažu bendrabučiu.
 
Spėjama, kad šalyje yra apie pusė milijono tokių namų. Jų savininkai (Angl. – landlord) specialiomis licencijomis iki šiol privalėjo pasirūpinti tik tuo atveju, jeigu namas yra didesnis nei 3 aukštų, o jame kambarius nuomojasi daugiau nei 5 asmenys.
 
Tačiau pirmadienį įsigalioja naujos įstatymų pataisos, pagal kurias nuomojamų namų savininkams teks įregistruoti net ir mažesnius namus bei vykdyti naujus reikalavimus. Tam prireiks gauti minėtas licencijas, o tai kainuos.
 
Savininkams taip pat teks užtikrinti minimalų gyvenamojo kambario plotą, užtikrinti daugiau šiukšliadėžių. Visa tai igi kainuos, o papildoma finansinė našta guls ant nuomininkų pečių.
Skaičiuojama, kad būsto nuomą reguliuojančios pataisos iš namų savininkų vidutiniškai papildomai pareikalaus 1200 svarų sterlingų.
 
O jeigu teks nuomojamų namų patalpas pertvarkyti taip, kaip reikalauja pataisos, lauks išlaidos remontui, be to, name gali sumažėti vietos. Dėl to kai kuriuos nuomininkus teks iškeldinti.
 
„Papildomas veiklos reguliavimas padidins nuomos įkainius. Elgiamė kaip ir bet kuris kitas verslas – kai didėja kaštai, didėja ir paslaugos kaina“, – neabejodamas konstatavo Anglijos nacionalinės nuomotojų savininkų asociacijos (National Landlords Association, NLA) vadovas Richardas Lambertas.
 
Tuo tarpu vyriausybės atstovas tikina, kad naujosios pataisos įsigalioja dėl nuomininkų gerovės – esą jiems kartais nuomojami pasibaisėtini kambariai.
 
„Didžioji dauguma namų savininkų nuomoja padorų būstą – jeigu jis atitiks keliamus standartus, licencija bus suteikta nemokamai ir jokių papildomų išlaidų nebus.
 
Tuo tarpu kai kurie nuomotojai sąmoningai pažeidžia taisykles ir nesilaiko reikalavimų, todėl nuomojami kambariai yra netinkamos būklės, Jiems ir reikės pasitaisyti“, – sakė apgyvendinimo ir vietos savivaldos ministerijos atstovas spaudai.
 
Manoma, kad licencijų prireiks apie 160 tūkst. nuomojamų namų.
 
Šiuo metu kambarių nuoma brangiausiai kainuoja Londone – sostinėje tai per mėnesį vidutiniškai atsieina apie 600 svarų sterlingų, pigiausiai tokio tipo būsto nuoma kainuoja Šiaurės Rytų Anglijoje. Ten mėnesinė kambario nuoma gali kainuoti tik 300 £.
 
  

Žymos: nuomos kainos, namai anglijoje, kambarių nuoma

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai sėdi kavinėje ir širdingai kalbasi. Staiga vienas pastebi, kad antrasis nenuleisdamas akių žiūri į duris.
– Ką tu tokio įdomaus ten matai? – klausia pirmasis.
– Saugau, kad kas mano palto nepavogtų. Tavo jau seniai nebėra.