Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-18

Obuolių sultys gydo

  
Obuolių sultys gydo Obuolių sultys yra naudingos ir vaikams, ir suaugusiesiems.
Obuolių sultys yra pigesnis ir veiksmingesnis vaistas nuo pagirių.

Vaikams gerti daug sulčių nesveika – tą žinome visi. Tačiau ši nuostata netrukus gali pasikeisti. Bent jau kalbant apie vieną konkrečią sulčių rūšį.

Mokslininkai atskleidė, kad obuolių sultys dehidrataciją įveikia galbūt net geriau nei brangūs specializuoti gėrimai, skirti elektrolitų balansui atkurti.
Atitinkamo tyrimo rezultatai buvo paskelbti Amerikos medikų asociacijos žurnale. Juose teigiama, kad vėmę ir viduriavę vaikai sveiksta greičiau, jeigu yra girdomi vandeniu skiestomis obuolių sultimis, o ne gėrimais su elektrolitais.
 
Kanadiečiai tyrėjai iš Kalgario universiteto stebėjo bemaž 650 mažylių nuo 6 mėnesių iki 5 metų. Visi jie pateko į ligoninės priėmimo skyrių su žarnyno uždegimo simptomais – viduriavimu, vėmimu, silpna dehidratacija. Atsitiktinai parinkti jaunieji pacientai skysčių balansui organizme atkurti buvo girdomi arba skiestomis obuolių sultimis, arba obuolių skonio elektrolitų gėrimu.
 
Kitą savaitę po apsilankymo ligoninėje, jau besigydydami namuose, vaikai, priimamajame gavę obuolių sulčių, ir toliau gėrė arba jas, arba sportinius gėrimus, o antrosios grupės vaikai ir toliau gėrė elektrolitų gėrimus.
 
Iš pacientų, gėrusių obuolių sultis, tik 2,5 procento mažylių vis tiek prireikė lašinės dehidratacijai įveikti. Tarp vaikų, gėrusių elektrolitų gėrimus, tokių buvo 9 procentai.
Anot mokslininkų, panašų poveikį obuolių sultys daro ir suaugusiųjų organizmui. Portalo Mic.com duomenimis, jos yra pigesnis ir veiksmingesnis vaistas nuo pagirių nei jau minėti elektrolitų gėrimai. Ir tai logiška, mat pačius bjauriausius pagirių simptomus – tokius, kaip nuo skausmo plyštanti galva, – dehidratacija tik dar labiau pablogina.
 
  

Žymos: Sveikata, obuolių sultys

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja:
– Petriuk, kodėl vakar nebuvai mokykloje?
– Man galvą skaudėjo.
– Bet gi tave vaikai vakar matė lauke žaidžiantį futbolą!
– Na, bet kojų tai man neskaudėjo...