Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-10-17

Lenkijoje – šnipinėjimo skandalas

  
Lenkijoje – šnipinėjimo skandalas Kol kas oficialiai neatsakoma, ar vyrai šnipinėjo Rusijos naudai.

Dėl karo Ukrainoje ir taip įsitempusią Lenkijos visuomenę dar labiau įkaitino pranešimai apie du areštuotus asmenis – kariškį ir advokatą, turintį Lenkijos ir Rusijos pilietybę. Jie įtariami šnipinėjimu Maskvai, rašo „Lietuvos rytas“.

Iš pradžių buvo pranešta apie įtakingo ir prieigą prie svarbios informacijos turinčio kariškio sulaikymą. Kiek netikėtai šią žinią pirmieji atskleidė ne teisėsaugos institucijų atstovai, bet radijas ZET ir tinklalapis TVN24.
Netrukus tinkle „Twitter“ Gynybos ministerijos atstovas spaudai Jacekas Sonta patvirtino, kad tikrai buvo sulaikytas kariškis, šnipinėjęs svetimai valstybei.
 
Jis sulaikytas remiantis Karinės kontržvalgybos surinktais duomenimis.
Po valandos tame pačiame „Twitter“ jau pats gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas pasigyrė, kad tai „svarbi diena Lenkijos kariuomenės apsivalymo kovoje“.
 
Paskelbta, kad Lenkijos žvalgybininkai sulaikė įtariamąjį, tarnavusį svetimos, priešiškos valstybės agentams, ir įtariamuosius narkotikų prekyba.
 
Šiuos pranešimus internete dalis komentatorių negailestingai sukritikavo. Esą juk Vakaruose slaptųjų tarnybų darbais nėra giriamasi, o visuomenė apie sulaikymus sužino gerokai vėliau.
Karo žandarmerijos atstovas spaudai Pawelas Durka iš pradžių patvirtino, kad pareigūnai sulaikė šešis Zeliona Guros pulko kariškius bei du civilius asmenis, prekiavusius narkotikais. P.Durka taip pat patikslino, kad pas visus įtariamuosius buvo rasta narkotikų ir kad vyksta tolesnės kratos. Todėl esą įmanomi tolesni kitų kariškių areštai.
 
Bet vėliau Gynybos ministerija patvirtino, kad buvo sulaikytas ir dar vienas civilis asmuo – jau dėl įtarimų šnipinėjant svetimai valstybei. Nors generalinis prokuroras Andrzejus Szeremetas atsisakė suteikti daugiau informacijos, į žiniasklaidą jau prasiskverbė informacija, kad suimtasis – vienos Varšuvos advokatų kontoros darbuotojas, turintis dvigubą Lenkijos ir Rusijos pilietybę.
 
 
  

Žymos: Lenkija, Rusija, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.