Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-10-10

Rygoje pristatyta knyga apie lietuvius Latvijoje

  
Rygoje pristatyta knyga apie lietuvius Latvijoje
© urm

Spalio 9 dieną Latvijos nacionalinėje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Lietuviai Latvijos Respublikoje 1918–1940 metais".

„Ryga – latvių miestas, tačiau jos istorijos neišplėši nuo lietuvių istorijos”, – cituodamas Juozą Tumą-Vaižgantą teigė Lietuvos ambasadorius Latvijoje ambasadorius Artūras Žurauskas, išreikšdamas viltį, kad ateityje atsiras ir latviškas knygos vertimas.
Renginio metu knygos autoriai aptarė lietuvių įsikūrimo ir bendruomenės veiklos istoriją, atkreipė dėmesį į Lietuvos diplomatų vaidmenį Latvijoje bei įtaką lietuvių organizacijų telkimui. Taip pat buvo aptartos paralelės tarp latvių bendruomenės padėties Lietuvoje bei lietuvių – Latvijoje.
 
Istorikai lygino tuometines Lietuvos ir Latvijos ekonomikos, socialinių reikalų ir švietimo aplinkas bei jų įtaką visuomenės formavimuisi. Pristatyme dalyvavo knygos autoriai istorikai Dr. Dangiras Mačiulis ir Prof. Erikas Jēkabsonas.
 
Knygoje „Lietuviai Latvijos Respublikoje 1918 – 1940 m.” bandoma atskleisti, kaip susiklostė lietuvių bendruomenės likimas tautine valstybe tapusioje Latvijoje 1918–1940 metais.
 
Autoriai bando atsakyti į klausimus, kaip Latvijoje tuomet gyvenusiai lietuvių bendruomenei sekėsi saugoti savo tautinę tapatybę, kokiomis priemonėmis tai daryta ir kokį vaidmenį tapatybės saugos istorijoje suvaidino Lietuvos valstybė.
Knygą išleido Lietuvos istorijos institutas.
  

Žymos: Latvija, Knygos, literatūra, kultūra,, knyga apie lietuvius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl tu taip nesistengi išmokti anglų kalbos?

- O kam?

- Juk ta kalba kalba pusė pasaulio!

- Tai negi neužtenka?