penktadienis, rugsėjo 25 d.
Kultūra
Integruotas pamokas vedančios pedagogės: „Mokytojas yra kitų sėkmės įkaitas“
Integruotas literatūros ir dailės pamokas MO muziejuje vedančios Ilona Ežerinytė ir Inga Gresienė meistriškai jungia tekstą ir vaizdą, o toje jungtyje kaskart atranda ir sau naujų dalykų. Su pedagogėmis Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie tai, kaip trumpinamas atstumas tarp meno ir moksleivių.
Aktualijos
Anglijos mokyklinukai mokysis apie moterų lyties organų žalojimą
Lytinio švietimo pertvarkos Jungtinėje Karalystėje šviesoje virurinių mokyklų mokiniai bus mokomi apie moterų lyties organų žalojimą, „vaikų viliojimą“, priverstines santuokas bei šeiminį smurtą.
Aktualijos
Kaip bus sprendžiamas pedagogų trūkumas Anglijoje?
Piniginėmis paskatomis ir geresnio darbo bei asmeninio gyvenimo suderinimo pažadais valdžia bando išspręsti mokytojų Anglijoje trūkumą. Pirmadienį ministrų paviešintuose planuose rašoma, jog jauniems vidurinių mokyklų mokytojams trečiaisiais ir penktaisiais mokytojavimo metais siūlo 5000 svarų sterlingų darbo užmokestis, taip pat 20 000 svarų sterlingų stipendiją kvalifikacinės praktikos metu, rašo Bbc.com.
IQ Tema
Pramoninio švietimo įkaitai: modernios mokyklos modelio Lietuva neturi iš kur nusižiūrėti
Nauji vadybos metodai, kaip ir nauji vadovai, sunkokai prasibrauna į ugdymo įstaigas
IQ Tema
J. G. Kosciwas: „Protų nutekėjimą skatinate dar mokyklos suole“
Pašaipos mokykloje – universali problema, mano Gėjų, lesbiečių ir heteroseksualių asmenų švietimo tinklo (GLSEN) tyrimų ir strategijos vadovas Joseph’as G. Kosciwas. Visgi LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai) moksleiviai jų sulaukia net iš mokytojų. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei pašnekovas sakė, kad tai iš dalies lemia netgi įstatymai.
IQ Tema
Lytinio ugdymo programą rengusi darbo grupė – kompromisas aistroms nugesinti
Tikėtis, kad viena kitai oponuojančių vertybių vienybė taps realia politikos priemone, racionalu. Tačiau šiek tiek naivu.
IT ir transportas
Oksfordo tyrėjas: universitetų jungimas nesprendžia švietimo sistemos problemų
Per paskutinius 19 metų, studijos užsienyje tapo saugesne investicija, mano Oksfordo universiteto tyrėjas, mokslininkas Endrit Shabani. Interviu VU TSPMI projektų koordinatoriui Justinui Stanevičiui jis sakė, kad europinė švietimo standartizacija gali būti kaltinama dėl tokio didelio iš Lietuvos išvykusių studentų skaičiaus.
Aktualijos
Jau po dvejų metų mokykloje bus laukiama šešiamečių
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad jaunesni vaikai į mokyklas turėtų pradėti eiti nuo 2019 metų.
Gyvenimas
13 kokosų aliejaus panaudojimo būdų
Kokosų aliejaus nauda žinoma jau nuo seno, tačiau atrodo, kad itin didelį populiarumą jis įgijo visai neseniai. Būdų, kaip gali būti panaudojamas kokosų aliejus, yra tikrai nemažai: jis puikiai tinka atgaivinti plaukus, drėkinti odą, ar net balinti dantis.
Sveikata
Pamilkite kokosų aliejų!
Kokoso aliejus - tai bene vienas vertingiausių augalų žemėje. Jis gali būti naudojamas tiek maisto gaminimui, tiek veido ir plaukų priežiūrai.
Sveikata
4 kokosų aliejaus panaudojimo būdai grožiui ir sveikatai
Natūralūs aliejai šiuo metu tampa vis populiaresni dėl gydomųjų savybių, tačiau kokosų aliejus, dar vadinamas „supermaistu” gali būti naudojamas ne tik plaukų ar odos priežiūrai, jis taip pat puikiai tinka ir maisto gamyboje.
ŽYMA
švietimo_sistema