ketvirtadienis, liepos 9 d.
Aktualijos
IQ mėnesio grafikas
Liga iš praeities
Nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukeltų komplikacijų praėjusio šimtmečio pabaigoje mirė ne vienas įtakingas populiariosios kultūros, verslo ar politikos atstovas.
Pasaulis
JT į Tadžikistaną siuntė vaistų nuo ŽIV, Rusija juos konfiskavo kaip „narkotikų kontrabandą“
Rusijos muitinės pareigūnai konfiskavo Jungtinių Tautų žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) prevencijos programai Tadžikistane skirtą metadono siuntą kaip narkotinių medžiagų kontrabandą, nes krovinys buvo neteisingai paženklintas, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų vystymosi programa (UNDP).
Gyvenimas
Dalyvaukite Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitėje: šios ligos progresuoja, net jei nieko nejaučiate
Šią savaitę, penktadienį (lapkričio 22 d.), prasidės Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė, kuri kviečia įvairių sričių specialistus ir bendruomenes įsitraukti į bendras veiklas didinant visuomenės informuotumą apie ŽIV ir hepatitus.
Gyvenimas
Lytiškai plintančios infekcijos - ar mokate atpažinti ir apsisaugoti?
Lytiškai plintančiomis infekcijomis (toliau – LPI) dažniausiai užsikrečiama lytinių santykių (vaginalinių, oralinių arba analinių) metu. Buitiniu keliu, ypač laikantis higienos reikalavimų, LPI neužsikrečiama.
Gyvenimas
Daugiausia užsikrėtimo ŽIV atvejų JK užfiksuota Peterborough
Naujausi duomenys atskleidė, kad iš visų Anglijos miestų daugiausia naujų ŽIV atvejų užfiksuota Peterborough.
Gyvenimas
Londone užfiksuotas antras atvejis, kai ŽIV užsikrėtęs žmogus pagijo
Medikai užfiksavo jau antrą atvejį, kai AIDS sukeliančiu virusu užsikrėtusiam žmogui nutraukus gydymą pasireiškia ilgalaikė remisija, ir apie šį numanomą išgijimo atvejį turi pranešti antradienį vyksiančioje medicinos konferencijoje.
Pasaulis
Mirė seniausias pasaulio žmogus
Gyventojų ilgaamžiškumu garsėjančioje Japonijoje mirė seniausiu pasaulio žmogumi laikyta Chiyo Miyako.
Aktualijos
Augančią ŽIV problemą kalėjimuose išspręstų jų pertvarka
ŽIV viruso plitimą ir narkotikų vartojimą kalėjimuose bus galima suvaldyti tik rekonstravus įkalinimo patalpas ir pertvarkius esamą sistemą, sako Kalėjimų departamento vadovas.
Pramogos
Patvirtinta moksliškai: žiemą gimę žmonės gyvena ilgiau
Statistiškai, žiemą gimę žmonės, gyvena maždaug 2,5 metų ilgiau nei tie, kurie pasaulį išvydo balandžio-gegužės mėnesiais. Ilgą laiką mokslininkams nepavykdavo atsakyti kodėl gimimo mėnesis turi tokią didelę įtaką žmonių gyvenimui.
Pasaulis
Seniausios pasaulio moters paslaptis – paprasta
Amerikietei Susannah Mushatt Jones 116-lika ir ji tituluojama seniausia moterimi pasaulyje. Jai dažnai tenka atsakyti į klausimą apie savo ilgaamžiškumą. Moteris įsitikinusi, kad tiek metų jai padėjo sulaukti “daug valandų miego” ir kasdieniniai pusryčiai, kuriems ji valgo keptą šoninę ir kiaušinius su kukurūzų koše.
ŽYMA
ŽIV