ketvirtadienis, liepos 9 d.
IQ Tema
Laivai su šilko burėmis: kada Kinija atplauks į Klaipėdos uostą?
Vienintelis Lietuvos jūrų uostas buvo sulaukęs išskirtinio kinų dėmesio. Jiems durys buvo privertos, bet neužtrenktos.
IQ Tema
Atsargiai pirmyn: kaip geriausia vertinti Kinijos galią?
Auganti Kinijos galia vilioja naujomis galimybėmis. Tačiau Lietuva neturėtų pamiršti, kieno pusėje ji stovi.
IQ Tema
Rokas Masiulis. „Geresnis“ Masiulis
Susisiekimo ministras iki šiol riedėjo lygiu populiarumo greitkeliu, tačiau laikas pradėti laikyti abi rankas ant vairo
Aktualijos
Londono centre incidentas
Be jokios įrangos į aukštus statinius kopiantis prancūzas Alainas Robert'as (Alenas Roberas) ketvirtadienį sutrikdė darbą dalyje Londono finansų centro, ėmęsis ropštis ant 46 aukštų dangoraižio „Heron Tower“, aukščiausio to rajono pastato.
Pramogos
Valstybės valdomų įmonių nepriklausomi valdybų nariai – misija įmanoma
Praėjusią savaitę Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC) surengė diskusiją, skirtą aptarti nepriklausomų valdybų narių (NVN) svarbą valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdysenoje. Į Didžiosios Britanijos sostinėje vykusį renginį pakviesti geriausi savo sričių profesionalai, pasidalinę žiniomis apie bendrovių valdymą bei ilgamete patirtimi viešojo ir privataus sektorių gerovės kūrime.
Aktualijos
Prie Londono simbolio – panika
Penktadienį ryte greta garsiojo „The Gherkin“ pastato Londono centre rastas įtartinas objektas, teritorijoje uždraustas žmonių judėjimas, darbavosi išminuotojai – toks vaizdas privertė gerokai sunerimti jį mačiusius žmones.
Anglijoje
Vieni iš Sičio bėga, kiti ateina
Nors ne viena finansų pasaulio milžinė dėl „Brexit“ ketina kraustytis iš Londono Sičio, yra ir tokių, kurie artimoje ateityje įsikurs Jungtinės Karalystės sostinės širdyje.
Aktualijos
Londono miesto oro uostas atnaujina darbą
Londono miesto oro uostas antradienį buvo vėl atidarytas po to, kai buvo pašalinta Antrojo pasaulinio karo vokiečių bomba, rasta prie Temzės upės, netoli kilimo ir tūpimo tako.
Anglijoje
„Brexit": Londono Sitis nusiteikęs optimistiškai
Londono finansų centras – Sitis – yra optimistiškai nusiteikęs dėl perspektyvos pasiekti susitarimą dėl „Brexit“ pereinamojo laikotarpio, agentūrai AFP sakė Sičio atstovas Europos Sąjungoje.
Aktualijos
Britai nesustabdė milijardais vertinamo imigranto deportacijos
Dviem Londono Sičio bendrovėms nepavyko užkirsti kelio vieno imigranto deportacijai – buvęs jų pavaldinys namo siunčiamas už tai, kad nusikalto apmaudamas savo darbdavius.
Komentarai
Šaudymas į kojas
Valstiečiai ir žalieji 2016 m. rudenį Seimo kadenciją pradėjo labai sėkmingai. Suformuota Vyriausybė, kuria pasitikėjo gerokai labiau nei buvusia tiek prezidentė, tiek visuomenė. Sauliaus Skvernelio reitingai šovė viršun. Pokyčius ir reformas žadėjusių valstiečių ir žaliųjų – taip pat.
Aktualijos
Socialdemokratų maištininkų planuose – nauja partija
Nuo valdančiąją koaliciją paliekančios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atskilę parlamentarai telkia šalininkų gretas ir nori įkurti naują partiją. Manoma, kad
Aktualijos
Gyventojų apklausa: prezidento rinkimuose palaikytų premjerą, ekonomistą ir merą
Iki prezidento rinkimų likus daugiau nei pusantrų metų jau spėliojama, kas taps naujuoju šalies vadovu. Naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT atlikta apklausoje Lietuvos gyventojai įvardijo savo favoritus.
Aktualijos
Atomazga? Socialdemokratų partiją palieka 8 Seimo nariai
Aštuoni Seimo nariai, priklausantys Seimo socialdemokratų frakcijai, šeštadienį nelaukdami partijos tarybos nutarimo paskelbė besitraukiantys iš LSDP gretų. Dar vienas „maištininkas“ Antanas Vinkus nusprendė sulaukti oficialaus sprendimo jį iš partijos pašalinti.
Aktualijos
Socialdemokratų maištininkai spręs dilemą – išeiti ar būti išmestiems
Maištaujantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo nariai pirmadienį susirinko tartis dėl tolesnės savo pozicijos. Nors oficialaus sutarimo nepasiekta, paaiškėjo, kad parlamentarai svarsto trauktis iš partijos, tačiau ne iš koalicijos.
Aktualijos
Socialdemokratų vadovas G. Paluckas teigia, kad koalicija nebetenka prasmės
„Valstiečiams“ ir konservatoriams antradienį pasirašius susitarimą dėl paramos urėdijų reformai mainais į paramą mažesniam PVM šildymui, socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas pareiškė, kad koalicija su valstiečiais tapo formali.
Aktualijos
„Valstiečių“ buldozeris pasuko Seimo opozicijos link
„Valstiečiai“ užsimojo Seimo narius palikti be galimybės gauti nepriklausomų ekspertų išvadas, kuriomis jie galėtų remtis svarstydami ir balsuodami dėl įstatymų pakeitimų.
Anglijoje
Vilnius gali nukonkuruoti Londoną
Teigiama, kad Londone įsikūrę finansų gigantai jau dairosi naujų buveinių Europos Sąjungos miestuose, tarp pagrindinių krypčių įvardinta ir Lietuvos sostinė.
Komentarai
Urėdijų pertvarka – išmėginimas valdančiai koalicijai
Nors šiuo metu Seimo nariai neposėdžiauja, tačiau ir tarp sesijų vyksta diskusijos dėl planuojamų valdančiosios koalicijos Vyriausybės reformų.
Aktualijos
Tikėk, bet tikrink
Ne vienas politikas turi savo labdaros ir paramos fondą. Ar vien tik iš labdaringų paskatų?
ŽYMA
Algirdas_Butkevičius