trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Pasaulis
Daugėjant COVID-19 atvejų, Barselonos gyventojai raginami nepalikti namų
Barselonos gyventojai raginami nepalikti namų be itin rimtos priežasties, Ispanijos antrame pagal dydį mieste sparčiai daugėjant užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19
Verslas
Benamiai savo mieste
Pastaraisiais metais Europos traukos centrus užplūdo keliautojų jūra. Niekas nesitikėjo, kad, užuot nešęs ekonominę naudą, vieną dieną turizmas taps grėsme miestams.
Pasaulis
Britų šeimos nelaimė: žirafa sunkiai sužeidė moterį ir mažą sūnelį
Pietų Afrikos Respublikoje dirbančio brito žmoną ir mažą sūnų sunkiai sužalojo žirafa, sužeistųjų būklė yra sunki.
Pasaulis
Dukros prievartautoją nudūrusi moteris – didvyrė, ne žmogžudė
Kelis prievartautojus užklupusi niekinant dukrą ir vieną iš jų mirtinai peiliu sužalojusi moteris išvengė kaltinimų žmogžudyste, o visuomenėje laikoma didvyre, ne nusikaltėle.
Aktualijos
Barselonoje mitinguos „tylioji katalonų dauguma“
Barselonoje sekmadienį planuojama surengti mitingą protestui prieš Katalonijos lyderių siekį skelbti nepriklausomybę po Ispanijos valdžios uždrausto, bet įvykusio referendumo.
Aktualijos
Barselona pasipiktino per referendumą smurtavusia policija
Neįtikimas skaičius – apie 700 tūkst. žmonių – antradienį išėjo į Barselonos gatves protestuoti prieš Ispanijos policijos smurtą per praeitą savaitgalį surengtą referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės ir reikalauti, kad juos išklausytų, nurodė miesto teisėsaugos pareigūnai.
Aktualijos
Katalonijos lyderiai: palaikančiųjų balsų buvo 90 proc.
Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont'as pirmadienį paskelbė, kad daug įtampos ir neramumų sukėlusiame referendume 90 proc. rinkėjų išreiškė palaikymą nepriklausomybės idėjai.
Aktualijos
Kuo baigsis Katalonijos referendumas dėl nepriklausomybės?
Katalonijoje šiandien pavyko atidaryti tik dalį balsavimo apylinkių – balsadėžės plastiko maišuose Barselonoje buvo įneštos į tuos balsavimo punktus mokyklose, kurias užėmė moksleiviai, jų tėvai ir aktyvistai.
Aktualijos
Katalonija apsisprendė – netrukus rengs referendumą
Katalonijos parlamentas trečiadienį numatė būsimojo referendumo dėl nepriklausomybės datą. Tradiciškai tam prieštarauja Madridas, todėl neabejojama, kad Ispanijos politinis klimatas ims kaisti.
Aktualijos
Teroristų ataka Ispanijoje: ką žinome?
Mikroautobuso vairuotojas ketvirtadienį tyčia nukreipė savo automobilį į pėsčiuosius vienoje judriausių Ispanijos miesto Barselonos gatvių, ši teroristų ataka pražudė mažiausiai 13 žmonių.
Pasaulis
Vyrą pagrobė ir tris dienas prievartavo trys moterys
Pietų Afrikos policija pradėjo tyrimą po to, kai į juos kreipėsi jaunas vyras, kuris teigė, jog jį pagrobė, įkalino ir tris dienas prievartavo trys nepažįstamosios.
Vietovardžiai
Aš, Pipa ir Barselona
Visi dėmesio verti Senojo žemyno miestai apibūdinami kaip didingi, bet Ievai Šližiutei taip vadinti mylimos Barselonos neapsiverčia liežuvis. Ji juk ne pasipūtusi miestietė, o atlapaširdė, rūpestinga, dosni, šiek tiek padykusi ir kartais murzina egzotiško grožio Katalonijos mergelė.
Pasaulio lietuviai
Iš Afrikos į Lietuvą lietuvį gena ilgesys
Jau metus lietuvis Jaunius (26 m.) gyvena vienoje iš kontrastingiausių pasaulio šalių. Į Pietų Afrikos Respubliką (PAR) drąsus jaunuolis išvyko darbo reikalais. Vasaros saule besilepinantis vaikinas „Tiesai“ pasakojo apie šią tolimą šalį, kur kontrastai rėžia akį kalbant apie ir apie gamtą, ir apie kasdienybę, ir apie žmones.
Pasaulio lietuviai
Šeima apie kasdienybę Afrikoje tėvams nepasakojo
Kaunietės Vaidos Dilbaitės vyrui Pietų Afrikos Respublika (PAR) tebuvo vienintelė galimybė per ekonominę krizę dirbti pagal specialybę. Netrukus ten įsidarbino ir Vaida. Tačiau pora iš Afrikos pabėgo vos gimus kūdikiui. „Mažųjų saugumu rizikuoti jau nedrįsčiau ir kitiems nepatarčiau“, – sakė moteris „Tiesai“. Visiems svarstantiems, ar ryžtis tokiai avantiūrai, lietuvė tokį žingsnį žengti pataria nebent per artimiausius penkerius metus. Darbų ir gerų atlygimų PAR tikrai yra, tačiau neilgai – prastėjanti politinė situacija atsiliepia ir ekonomikai, ir vis augančiam nusikalstamumui.
ŽYMA
Barselona