pirmadienis, balandžio 6 d.
Pasaulis
Koronavirusas
Didžiosios Britanijos premjerui B. Johnsonui patvirtinta COVID-19 infekcija
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas penktadienį pranešė, kad jam nustatyta naujojo koronaviruso infekcija COVID-19, todėl jis izoliuojasi. „Per pastarąsias 24 valandas
Pasaulis
Koronavirusas
Susizgribusi Jungtinė Karalystė irgi įveda karantiną
Jungtinė Karalystė pirmadienį nurodė pradėti trijų savaičių karantiną, siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso plitimą.
The Economist
Ypatingi santykiai
Po „Brexito“ silpnesnė Jungtinė Karalystė dairosi į JAV
The Economist
YPATINGI SANTYKIAI
Nebe viskas kaip sviestu patepta
Susilpnėjusi Jungtinė Karalystė stiprybės tikisi semtis iš bendrystės su JAV. Kažin, kaip seksis. „Brexito“ sunkiasvoriai linkę entuziastingai kalbėti apie Jungtinę Karalystę
Aktualijos
„Brexitas“
Pradžia ir pabaiga: po 47 metų Jungtinė Karalystė oficialiai paliko ES
Jungtinė Karalystė penktadienį, 23 val. Grinvičo (šeštadienį 1 val. Lietuvos) laiku baigė 47 metus trukusią narystę Europos Sąjungoje po ilgiau kaip pusketvirtų metų trukusių ginčų ir atidėliojimų. Žemiau apžvelgiame permainingo „Brexito“ proceso pagrindinius momentus.
Aktualijos
Brexitas
JK laikraščiams „Brexito“ diena – ir „nauja aušra“, ir „didžiausias lošimas“
Jungtinės Karalystės laikraščiai penktadienį, „Brexito“ dieną, savo pirmuosiuose puslapiuose reiškė tiek džiaugsmą dėl artėjančio šalies  išstojimo iš Europos Sąjungos, tiek gailestį ir nerimą, Britanijai ruošiantis pereiti prie savarankiško gyvenimo po beveik pusę šimtmečio trukusios narystės bloke.
Pasaulis
Jungtinė Karalystė
Karalienė Elzbieta II patvirtino „Brexito“ sutarties įstatymą
Britanijos karalienė Elzbieta II ketvirtadienį oficialiai patvirtino istorinį įstatymą, atveriantį kelią Jungtinei Karalystei šio mėnesio gale išstoti iš Europos Sąjungos.
Pasaulis
„Brexitas“
Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai nubalsavo prieš B. Johnsono planą dėl ES piliečių teisių po „Brexito“
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį patyrė pirmą pralaimėjimą parlamente nuo gruodį įvykusio perrinkimo, Lordų Rūmams nubalsavus už teisės
Pasaulis
Airija
„Brexitas“ dar nebaigtas sako Airijos premjeras ir skelbia pirmalaikius rinkimus
Airijoje vasario 8-ąją vyks pirmalaikiai visuotiniai rinkimai, antradienį pranešė valstybinis transliuotojas RTE, remdamasis aukšto rango pareigūnais vyriausybėje. Tai patvirtino ir premjeras
Pasaulis
„Brexitas“
B. Johnsonui pavyko žingsniu priartinti Jungtinę Karalystę prie išstojimo iš ES
Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai ketvirtadienį patvirtino premjero Boriso Johnsono pateiktą išstojimo iš Europos Sąjungos projektą. Tai atvėrė kelią jau ne vienus
Pasaulis
IQ mėnesio šalis
Jungtinė Karalystė
Viso pasaulio dėmesio centre įtvirtintų pozicijų Jungtinė Karalystė užleisti neketina.
Anglijoje
Johnsonas: žadame pateikti labai gerą siūlymą
Jungtinė Karalystė (JK) pateiks naujų „Brexit“ susitarimo siūlymų jau „labai greitai“, antradienį teigė premjeras Borisas Johnsonas, siekdamas atsiriboti nuo nutekinto pasiūlymo dėl Airijos sienos.
Komentarai
Kokia „Brexit" dramos kaina?
Nepaprastai intriguojantis „Brexit" serialas skaičiuoja trečiuosius savo gyvavimo metus. Nors Borisas Johnsonas šiemet ir praleido progą gauti „Emmy" apdovanojimą geriausio tragikomedijos aktoriaus kategorijoje, serialas, panašu, bus pratęstas dar bent keliems sezonams.
Anglijoje
Pradinėse mokyklose rodytas torių propagandinis filmukas sukėlė skandalą
Leiboristų partijos parlamentarė Stella Creasy liepė Borisui Johnsonui pripažinti, kad pradinės mokyklos turėtų likti „zona be „Brexito propagandos””.
The Economist
Demokratija ir valstybė
Ar demokratinių Vakarų valstybių nebeįmanoma valdyti?
Kartais politikai atsako teigiamai, bet tai, ką turi omenyje, priklauso nuo šalies
Anglijoje
B. Johnsonas šauks rinkimus, jei Parlamentas atmes jo „Brexit“ strategiją
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sušauks visuotinius rinkimus spalio 14 d., jei šį antradienį pralaimės Parlamento balsavimą dėl jo „Brexit“ strategijos, pirmadienį sakė vienas vyriausybės aukšto rango pareigūnas.
Anglijoje
B. Johnsonas raginamas atšaukti parlamento vasaros atostogas
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį atmetė siūlymą atšaukti parlamentą iš vasaros atostogų, kai nutekinti vyriausybės dokumentai atskleidė, kad vadinamojo kietojo „Brexit“ atveju Didžioji Britanija gali susidurti su maisto, degalų ir vaistų stygiumi bei chaosu pasienyje.
Anglijoje
ES sostinėse B. Johnsonas lankysis siekdamas proveržio dėl „Brexit“
Britų premjeras Borisas Jonhsonas ateinančią savaitę per pirmą savo vizitą į užsienį aplankys Europos Sąjungos (ES) šalių sostines, kur sieks proveržio dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš bendrijos.
Aktualijos
Už grotų pasiųstas „Brexit“ šalininkas, grasinęs mirtimi parlamentarams
Jungtinės Karalystės teismas penktadienį skyrė 64-erių Londono gyventojui 18 savaičių laisvės atėmimo bausmę už tai, kad jis mirtimi grasino parlamento nariams, neva bandžiusiems atidėti „Brexit“, pranešė prokurorai.
Anglijoje
Jei JK iškris iš sąjungos be sutarties, B. Johnsonas kaltins ES
Sulaukęs atkirčio iš Airijos ministro pirmininko, Jungtinės Karalystės premjeras pasirengęs kaltinti „draugus kitoje Lamanšo pusėje“, rašo Theguardian.com.
ŽYMA
Borisas_Johnsonas