ketvirtadienis, liepos 9 d.
Anglijoje
Emigrantei svajonių darbo siekti trukdo pilietybė: gaila, kad neatsižvelgia į gabumus
Jau dvylika metų Šiaurės Airijoje gyvenanti mokytoja Irma Latvytė juokiasi, kad iš gyvenimo bando pasiimti viską, kas įmanoma. „Mano svajonė yra mokyti anglų kalbos kur nors šiltuose kraštuose, tačiau tikriausiai ji neišsipildys“, – liūdnai prasitaria pašnekovė. Vos tik pabandžiusi eiti tikslo link, moteris netruko susidurti su skaudžia realybe – dirbti keliaujančia mokytoja ji negali, nes neturi anglakalbės šalies pilietybės.
Anglijoje
Jau beveik 40,000 iš kone milijono užsienyje gyvenančių lietuvių užsiregistravo balsuoti
Ar jau užsiregistravote balsavimui užsienyje?
Anglijoje
Dviguba pilietybė: ko galime išmokti iš Latvijos pavyzdžio
Sparčiai artėjant referendumui dėl dvigubos (daugybinės) pilietybės išplėtimo verta atidžiau pažvelgti į kitų Europos Sąjungos (ES) šalių praktiką. Gerai žinoma, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio ES valstybių, griežtai ribojančių dvigubą pilietybę.
Anglijoje
Likus kiek daugiau nei dviems savaitėms iki referendumo tik 37,000 iš kone milijono lietuvių užsiregistravo balsuoti užsienyje
Ar jūs skyrėte 5 minutes ir užsiregistravote balsavimui?
Anglijoje
M. Mikutavičius: dvi pilietybės nereiškia, kad tu kažką išduodi
Marijaus Mikutavičiaus dainų žodžius žino kone visi lietuviai, o bene garsiausias jo kūrinys „Trys milijonai“ šmaikščiai pristatomas antruoju Lietuvos himnu. Žinomas vyras save laiko tikru patriotu, tačiau apie meilę gimtinei jam kalbėti kur kas sunkiau, nei dainuoti.
Anglijoje
Kunigas Ričardas Doveika kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo
„Koks yra tas nematomas saitas susiejantis kiekvieną iš mūsų? Tai mūsų pilietybė“, - sako kunigas Ricardas Doveika ir kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo.
Anglijoje
Iki referendumo liko mažiau nei mėnesis, o registruotis balsavimui suskubo toli gražu ne visi
Yra situacijų, kai pasirinkimų paletė tiesiog neegzistuoja. Viena jų – pilietybės išsaugojimas – tu arba esi valstybės pilietis, arba juo nesi. Gegužės 12 d. balsuokite referendume dėl pilietybės išsaugojimo ir nuspręskime visi!
Anglijoje
Svarbi informacija: pasitikrinkite, kada yra paskutinė registracijos balsuoti jūsų gyvenamooje vietoje diena
Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose.
Anglijoje
Viskas, ką turite žinoti apie privilegijas, lengvatas ir prievoles, kurių sulauksite išsaugoję Lietuvos pilietybę
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (toliau – referendumas dėl pilietybės išsaugojimo).
Anglijoje
URM surengė pilietiškumo stiprinimo mokymus užsienyje gyventiems lietuviams, o L. Linkevičius susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais aptarti referendumo dėl dvigubos pilietybės
Rengiantis referendumui dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, kovo 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininke Dalia Henke, PLB atstove Lietuvoje Vida Bandis, Seimo ir PLB komisijos pirmininku ir pilietinės akcijos „Mūsų metas dabar“ vadovu Rimvydu Baltaduoniu bei kitais Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais.
Anglijoje
Norite dvigubos pilietybės - teks registruotis ir balsuoti
Šalyje pokyčiai vyksta, kai piliečiai aiškiai išreiškia savo nuomonę. Kaip tai padaryti gyvenant užsienyje? Balsuoti.
ŽYMA
Dviguba_Lietuvos_pilietybė